Mafia 23 - Uchodźcy

Rok 2020. Kraj naszych zachodnich sąsiadów powoli staje się zniewalany przez szybko rozrastającą się okupację Europy przez uchodźców. Rząd postanowił rozpocząć walkę z wrogiem, którego sam przyjął pod swoje skrzydła. Niemcy ogarnął chaos. Na granicach państwa powstał mur, który ma zapobiec przedostawaniu się kolejnym falom tej “zarazy”. W miasteczku Vejprty, na granicy Czesko-Niemieckiej, znajduje się jedna z bram, którą można dostać się do Niemiec. Fala uchodźców była tak wielka, że interweniujące wojsko niemieckie postanowiło ewakuować i zamknąć całe miasteczko. Walka trwała bardzo długo i kiedy wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą, uchodźcy przedostają się do straży granicznej, gdzie udaje im się wślizgnąć w szeregi funkcjonariuszy. Mały oddział wojskowy, który pozostał na polu bitwy postanawia rozwiązać tę sprawę na własną rękę. Czy uchodźcom uda się otworzyć bramy do “ziemi obiecanej” swoim towarzyszom? Czy to może nieliczny oddział wojskowy uratuje swoje państwo od kolejnej fali wrogów? Historia tworzy się na naszych oczach…

Zasady:
[ol]
[li]Cała akcja mafii toczy się w tym temacie. Zabrania się porozumiewania między sobą* oraz dyskusji ogólnych poza wyznaczonym wątkiem.[/li][li]Rozgrywka dzieli się na Fazę Dnia (FD) oraz Fazę Nocy (FN). Podczas FD macie czas na dyskusję oraz wybór osoby, która zostanie zlinczowana. Podczas FN macie czas na użycie swoich umiejętności poprzez prywatną wiadomość do mnie. Deadline każdego FD i FN wyznacza mistrz gry.[/li][li]NIE ZABRANIA się zdradzania swoich ról (TYLKO W TEMACIE! napisanie komuś na pw o swojej roli jest zabronione! to także element gry), nie zabrania się także oszukiwania w tej sprawie. Możecie kłamać, wysuwać oskarżenia z dupy, co chcecie. Interesuje mnie tylko wynik głosowania (nie oczekuję żadnych uzasadnień swojego wyboru) oraz wasza gołosłowność, tzn. nie chcę widzieć żadnych screenów prywatnej wiadomości ode mnie, czy też kopiowania tych wiadomości. To, co piszecie jest całą waszą siłą. Z konsekwencjami ewentualnego zdradzenia roli musicie się sami liczyć, a także z tym, czy inni wam zaufają.[/li][li]NIE ZABRANIA się także zdradzania swojej umiejętności. Można powiedzieć, że jestem tym i tym, mam taką i taką umiejętność i wiem, że on jest tym i tym. Nie zabraniam także wymyślania umiejętności. Zasady są takie same jak w pkt. 3, możecie o tym pisać tylko w temacie oraz liczcie na swoją gołosłowność.[/li][li]Na końcu każdego FD odbywa się lincz. Aby doszedł do skutku potrzeba, aby 50% graczy oddało swój głos. W przypadku remisu o linczu zadecyduje rzut kostką.[/li][li]Edytowanie i usuwanie postów jest zabronione. (Kary poniżej).[/li][li]Osoby martwe i niezapisane mają zakaz udzielania się w temacie.[/li][li]Niepoinformowanie mnie o tym, że ktoś łamie zasady także będzie karane.[/li][/ol]
[ul]
[li][LIST][/li][li]jeśli ktoś będzie miał taką możliwość, zostanie poinformowany.[/li][/ul]
[/LIST]
Kary:
upomnienie - za edytowanie/usunięcie postu, rozmowę o mafii poza tematem.
wyrzucenie z gry - zdradzenie swojej roli poza tematem, zdradzenie swojej roli poprzez screen (lub w inny sposób, który jest niezgodny z zasadami) lub za 5-dniową nieaktywność.
3 upomnienia - wydalenie z gry.

Okej, jest sprawa do straży granicznej przedostali się uchodźcy, więc trzeba ich wyeliminować. Dostaliśmy już przydział ról i umiejętności, czy też ich brak, więc dla mnie nie ukrywam będzie najlepiej, żeby każdy podał swoją rolę oraz swoje umiejętności. Strażnicy nie mają nic do stracenia prawda, strażnicy i wojskowi. Więc uchodźcy będą tylko zmyślać rolę i łatwiej jest nam poznać, że jakiś z forumowiczów kłamię, niż mówi prawdę, co nie? Nie widzę też innego sposobu na pierwszy ruch.

Dzień 1.

Lista graczy:

byters
Alison
Maru
Plazma
Yankesss
Kiicia
nexus
Darthdans
Youhei
Kageno
lukos124
Lilka
Piter
Elmor
Tsu
Egil
Eyirie
Nikorin
Mistrz Rozpierduchy
TroLoL

FD potrwa do piątku, do godziny 20:00.

Jak ktoś nie dostał roli, to proszę na pw.

Ktoś coś? Jakiś pomysł na rozkład ról może?
W zasadzie nie mamy kompletnie nic na początek…
I jeszcze te długie fazy dnia lel xD No jak kto woli.

Plazma - mówisz strażnicy nie mają nic do stracenia… skąd wziąłeś rolę strażnika?

Ja powiem tak - oczywiście, że mamy wiele do stracenia podając swoje role… żaden problem dla uchodźców, żeby zaczęli na nas głosować, a nie wiadomo czy nie mają jakichś zdolności na dodatek.

No i nawet podając je… serio uwierzycie komuś?

[IMG alt=“alt”]https://test.animes.pl/letter_avatar_proxy/v2/letter/n/a183cd/40.png Nikorin:

Plazma - mówisz strażnicy nie mają nic do stracenia… skąd wziąłeś rolę strażnika?

Może nie dostałaś wiadomości przeznaczonej dla graczy stojących po dobrej stronie?
[ul]
[li]fabuła jasno mówi o straży granicznej, której szeregi zapełniamy. :D[/li][/ul]

Miałam na myśli to… że wyjawił tak wcześnie swoją rolę… niebezpiecznie

Niko, wymyśliłem tą rolę :smiley:

A tak na serio to

Jeśli podamy swoje rolę to uchodźcy nawet nie będą wiedzieli czy podajemy prawdziwe, ba uchodźców jest mało, więc w głosowaniu przegrają. Mają uchodźcy najprawdopodobniej dwie rolę, aktywną czyli zabijanie, oraz pasywną, czyli muszą chyba kopać jakiś tunel, czy inne głupstwo zrobić.

Obecnie Kicia wydaje się dosyć podejrzana, bo nie podała swej roli, ale jakoś mi się nie wydaje. Ty zaś Niko wydajesz się podejrzana. Nie jesteś strażniczką, nie umiesz też zabijać, więc albo odkrywasz rolę albo jesteś uchodźcą. Obstawiam, że jesteś zarobkowym imigrantem, więc jeśli nie przedstawisz w pełni siebie, to jesteś pierwsza na odstrzał, jak na mój gust.

Dlatego też wolałam nie pisać tego, że pewnie stoi po stronie “dobra” , bo teraz uchodźcy mają już pierwszą osobę, ale za późno :stuck_out_tongue_winking_eye:

To my łapiemy uchodźców, nie oni nas, Niko.

A raczej nie Wy nas.

Plazm - może i jest ich mało, ale bardzo prawdopodobne jest to, że oprócz głosowania mogą też zabijać… każda osoba, która poda swoją rolę może być przez nich odstrzelona… Oczywiście, że nie muszą wierzyć w to co piszemy, ale jeśli mają kogoś wybierać to to ułatwi im wybór prawda?

Jeśli mamy ich złapać, a oni nie mają żadnej możliwości atakowania nas, to mafia nie miałaby sensu… Muszą mieć jakieś zdolności :stuck_out_tongue_winking_eye: Chyba, że uchodźcami zostały same osoby, które potrafią przekonywać tyle osób do swojej racji, ale wątpię, żeby Pay nie dał im żadnej możliwości odwetu, serio

Zgodzę się z Nikorin, ponieważ żeby uchodźcy mieli jakiekolwiek szanse bez umiejętności to powinno ich być co najmniej 40% żeby mogli coś zrobić, a z umiejętnością n(najprawdopodobniej) zabijania jest ich 2 może 3… chociaż i tak mi się wydaje że to za dużo…

A propo tego strażnika to jest chyba podstawowa rola, i sądze że każdy może napisać, iż jest strażnikiem bo będzie najlepiej…
Bo będzie najmniej przeszkadzał, nie będzie zagrożeniem itp.

Jest opcja, że mogą zabijać tylko raz na jakiś czas… albo określoną ilość osób… może mogą się ze sobą kontaktować, albo coś?
Ogólnie nie traktowałabym ich jako coś co MY mamy łapać, tylko coś niebezpiecznego na co trzeba uważać.

U uchodźców albo są dwie osoby co zabijają albo każdy losowo dostaje coś, np. że może sprawdzić czyjąś rolę, uniknąć swijej śmierci, bądź wyznaczania osoby, która by ewentualnie kogoś zabiła… Jest tu tyle niewiadomych, że tylko trzeźwomyślący się połapią… A u strażników może być, np. szpieg, że może sprawdzić dwie osoby, jakiś odpowiednik lokaja, bądź jakiś szturmowiec, który mógłby zabijać tak jak uchodźcy.

W sumie racja, nawet w Fabułce było tak to przedstawione. Coś sądze że i tak gówno sie jak narazie wyjaśni jak nawet 50% się nie wypowiedziała…
A podejrzenia będą się sypały zaraz po tym, coś za około 2 dni jak sądze…

Bardziej chyba pasuję, że mają te umiejętności, co oznacza że jest jakiejś 2/5 uchodźców lib 1/3 to uchodźcy

2-3 uchodźców? Piter nie wiem czy wiesz ale w tej mafii gra aż 20 osób, chyba nigdy nie grałem w takiej co jest 20(ale ppewnie z połowa nie będzie się wypowiadać) to ten trzeba by jakoś ustalić liczbe uchodźców, no bo patrzcie 20 taka ładna liczba…ja bym obstawiał wtedy…hmmm…
jedna piąta nas to uchodźcy? czyli 4? Albo to za mało?
Zresztą takie pytanie, co mamy robić aż do piątku bez żądnych informacji? XD
Chyba że są tutaj postacie co mogą odkrywać role innych to będą mogły to powiedzieć i mówić na kogo głosować…o ile ktoś nie będzie oszukiwać…hmmm…pytanie czy w ogóle można tutaj komuś ufać, bo to mafia T.T

Ach…nie wiedziałem że kiedykolwiek zagram w legendarnej mafii Paya. ^^

[IMG alt=“alt”]https://test.animes.pl/letter_avatar_proxy/v2/letter/y/5f9b8f/40.png Yankesss:

jedna piąta nas to uchodźcy? czyli 4? Albo to za mało?

4, a może nawet 5, więcej na pewno nie. Chyba że Pay tym razem nie podzielił mafii na dwa obozy, tylko postanowił zrobić np. dwóch morderców, do czego czasem uciekali się inni MG w standardowych mafiach. Chociaż ja bym się trzymała tej opcji z obozami.

Niko, Twoje wytłumaczenia nie mają się nic do tego, co napisałaś. Gdybyś miała na myśli to, że Plazma tak wcześnie wyjawił swoją rolę, nie ubrałabyś tego w te słowa:

skąd wziąłeś rolę strażnika?

Zwłaszcza że strażnikami nazwani są wszyscy stojący po dobrej stronie.

Polecam przeczytać mafię 14; działa prawie tak samo jak ta.
Tam bylo 13 osob z czego 3 czerwonych. Mieli dość ciekawe umiejki a żeby wygrać musiało byc ich tyle co zielonych czyt. Jeśli czerwonych jest 4 to muszą wyeliminować 12 ludzi na drodze glosowania… Dość dużo XD jesli lincz i ich umiejki codziennie by dzialaly zajeloby to 6 dni - nieco za dużo. Więc byc może uchodźców jest dużo wiecej lub wielu z nich ma ofensywne zdolności… W każdy badz razie uważam ze jest potrzeba aktywności w tej mafii by dalo sie cos wywnioskować… Do obu stron jest to korzystne bo siebie nawzajem musimy wyeliminować.
Jak dowiemy sie kim byla martwa osoba? I jakie są zasady linczu?

@Yankesss brales juz udział w mafii Paya - 14.

@Eyirie

  1. Na końcu każdego FD odbywa się lincz. Aby doszedł do skutku potrzeba, aby 50% graczy oddało swój głos. W przypadku remisu o linczu zadecyduje rzut kostką.

Podejrzewam, że będzie ciężko zebrać tyle głosów w początkowej fazie gry…