Mafia #26 „Nie rozdzielaj ich…”

No wiersz jest, końcówka też pasuje. Ale środka za Chiny nie mogę odszyfrować. Może to zmęczenie, ale ok, wy przeszukajcie biblioteczkę, ale zrobimy tak, że ja pójdę do pracowni malarskiej. Chodzi o to by przebadać jak największą liczbę pomieszczeń i dostać dużo poszlak.

Wiersz Homera wieko ? xD

Znaczy ja coś odkryłem, ale jak się okaże że źle to wymyśliłem to głupio mi trochę będzie :stuck_out_tongue:
Nie chce mi się sprawdzać czy to się coś tam znajduje.

To z Homerem może nie być takie głupie, w ogrodzie znaleźliśmy akty i stworzenia mitologiczne, a jak mitologia to grecka, a Homer był grekiem.

plus Illiada i Odyseja to jego dzieła może w bibliotece znajdziemy coś.

Hymnn… może ten ‘wiersz’ to tamten wiersz, który jest napisany na grobie?
‘Wiersz …era w…ko o …u …chów… naszej …ni’
Może ‘wiersz zawiera’ ? Nie wiem czy to byłoby dobrze, ale może ‘wiersz zawiera wszystko o miejscu pochówku naszej pani’?

Wow, nie dostałem wiadomości na PW to nawet nie wiedziałem żę mafia się zaczeła…ale…nieeeee…znó jakieś zagadki itp itd nieeeee ja w tym słaby jestem T.T

Yanki nie martw się ja też żadnej wiadomości nie dostałam. Po prostu ta niby mafia została ruszona z dupy.
Komentowałabym też, że to naprawdę nie mafia itd.
Ale skupmy się na rozgrywce, wszelkie inne obiekcje możemy obgadać na skajpie :stuck_out_tongue:
A Kayoko jak narazie pięknie rozwinęła podane zdanie <3
Jednakże nie mam pomysłu na jego znaczenie :X

Hmn… ;^; Jeśli Kayoko poprawnie pouzupełniała luki w wierszu, to mamy już jakąś poszlakę~ ;^; Tylko jak wyciągnąć z tego wiersza jakiekolwiek przydatne informacje?~ TwT
Nie stój nad mym grobem i nie roń łez.
Nie ma mnie tam; nie śnię też.
Jestem w tysiącu wiatrów dmących.
Jestem w diamentowym błysku w śniegu lśniącym.
Jestem w przyjemnym deszczu jesiennym.
Kiedy tyś w porannej ciszy zbudzony,
Jestem w ruchu – szybkim i wznoszonym
Ptaków cichych w locie krążących.
Jestem pięknej róży kolcem trującym.
Nie stój nad mym grobem i nie roń łez.
Nie ma mnie tam; nie śnię też…
Nie stój nad mym grobem i nie płacz na darmo.
Nie ma mnie tam. Ja nie umarłam…
Wydaje mi się, że te linijki są dla nas w tym momencie najważniejsze, ale nie bijcie mnie, jak zrobię coś źle, lub bezmyślnie~ TwT
Wiatr, śnieg, deszcz, ruch i róże~ ;w; Mam teraz pustkę w głowie, ale to wszystko kojarzy mi się tylko i wyłącznie z ogrodem~ ;^;
To znaczy… mam wrażenie, że to wszystko zakończy się w ogrodzie, ale wydaje mi się to oczywiste, i aktualnie lepiej nie zaprzątać sobie tym głowy~ TwT Mamy ważniejsze rzeczy do zrobienia!~ TwT
Może… coś jest nie tak z tymi rzeźbami?~ ;^; Trzeba by było im się poprzyglądać, ale musielibyśmy przeszukać dwór Wszyscy razem, nie rozdzielając się~ ;^; Albo jakoś się pogrupować~ ;^; Póki co jednak, najlepiej będzie dokończyć przeszukiwanie zamku~ ;^; I lepiej niech Wszyscy wrócą z tego ogrodu, bo aż się o nich boję!~ TwT Ciekawi mnie biblioteka, ale do tego miejsca też zapewne najlepiej będzie udać się większą grupą~ ;w; Pójdzie sprawniej, i efektowniej~ ;w; A w tym momencie, ja dołączam do Lilki, aby pomóc jej przeszukiwać sypialnie dla służby~ ;w;
TwT

Ja jednak wolę pozostać w ogrodzie i przeszukać go dokładniej, wydaję mi się że coś tam musi być.

Ja też uważam, że dobrze byłoby przeszukać dokładniej ogród i te rzeźby.

Z fabuł wynika, że w sypialniach służby nic ciekawego na razie nie ma, więc zabieram cię Lusia ze sobą, by też dołączyć się do przeszukiwania ogrodów. Jeszcze jest piwnica, ale boję się tam sama schodzić.
I przepraszam za dzisiejszą prawie zerową aktywność, ale jakoś nie mam kiedy na laptopa wchodzić na razie :slight_smile:

Do piwnicy nie ma co wchodzić, chyba że ktoś skombinuje jakiejś źródło światła, bo nie przewiduje by na miejscu by się coś znalazło… W składziku pewnie będzie, ale to na potem…
Idę do biblioteczki - piszę by nie zostać pominiętym jak ostatnim razem, gdy szłem do ogrodu, a tu znikąd zostałem w dworze…
A tak poza tym to można już się domyślać co gdzie jest. W składziku będą świecę lub pochodnię, w pokojach służby prawdopodobnie po głębszym przeszukaniu jakiejś krzesiwo lub nafta do lampy baftowej, jeśli takowa się znajdzie, w biblioteczce i pokoju królewskim wskazówki dotyczące odnalezienia miejsca jej spoczynku, tudzież posągu pana dworu, itd.

INFORMACJA OFICJALNA!!!
Na jutrzejszy dzień zatrzymuję grę, z powodu święta. ŻADEN GRACZ NA TYM NIE UCIERPI.
DODATKOWO!!!
Za brak mojej obecności dzisiaj daje wam małą podpowiedź.
Najważniejsze jest schowane tam gdzie widać…
Szukajcie tam gdzie się nie spodziewacie, a dotrzecie do odpowiedzi.
POWODZENIA W DALSZEJ GRZE I DO ZOBACZENIA ZA DWA DNI!!!

Mafia oficjalnie zostaje ZAMKNIĘTA

Z powodu problemów osobistych MG.
Wiadomo mi tyle, że zjechała mu się rodzina z zagranicy i teraz w szkole ma bardzo trudny okres ponieważ
ma aż 4 sprawdziany i przygotowania do matury :slight_smile:
Dlatego proszę o wyrozumiałość.