Mafia 28 - Jack & Jones

Od pewnego czasu krąży w internecie opowiadanie o dwóch mordercach. Nie jest ono wybitnie dobre czy popularne i większość osób reaguje na to obojętnie, jednak istnieje grupa ludzie, której po przeczytaniu tej historii przechodzi niewyjaśniony dreszcz po plecach.
Jest to zwykłe opowiadanie o dwóch mężczyznach konkurujących ze sobą w zabijaniu podczas dziwnej gry stworzonej przez osobę nazywającą siebie Organizatorem. Wygrywa ten, który spowoduje śmierć swojego przeciwnika, samemu go jednak nie zabijając i jednocześnie nie ściągając na siebie żadnych podejrzeń.
Fabuła opowiadania wydaje się prosta, jednak jest napisana w sposób chaotyczny, przez co trudno ją zrozumieć.
Ta dziwna grupka ludzi zamknęła kartę przeglądarki od razu po przeczytaniu tej historii i szybko usunęła ją z pamięci. Wróciła do swoich codziennych zadań i gdy w swojej rutynie sprawdzali pocztę elektroniczną zauważyli dziwną wiadomość.
Nadawca nazywał się Organizator. Temat brzmiał Jack & Jones. Cała historia o dwóch mordercach z powrotem pojawiła się w ich głowach. Z niewiadomego powodu kliknęli w wiadomość, która okazała się być pusta. Zamiast tego posiadała jednak załącznik o tej samej nazwie co tytuł. Kierowani tymi samymi, niewyjaśnionymi pobudkami, otworzyli załącznik. I nagle zrobiło się ciemno.

~Zasady~

1. Nie można zdradzać swojej roli. Dozwolone są jednak zwroty “jestem na 100% pewien, że…”
    2.Osoby martwe i nie biorące udziału w rozrywce nie mogą się udzielać w mafii.
  2. Nie wolno dyskutować na temat mafii gdzie indziej oprócz tematu mafii. Zasada ta dotyczy żywych i martwych.
  3. Dyskusja odbywa się podczas FD, umiejętności używamy podczas FN.
  4. Można kłamać, oszukiwać, manipulować, łapać za słówka i wszystko inne w celu zwycięstwa.
  5. 3 dniowa nieaktywność powoduje wykluczenie z gry.
  6. W przypadku modyfikacji posta proszę pisać EDIT
  7. Użycie umiejętność odbywa się poprzez napisanie PW do MG.
  8. Wszelkie pytanie i inne proszę pisać przez PW do MG.

~Głosowanie~

1. Głosowanie może odbywać się każdej FD, jednak nie jest wymagane.

2. By głosowanie było ważne, 50% żywych graczy musi oddać głos.

3. Głosy nie muszą być uzasadniane.

4. W wypadku remisu, o wyniku decyduje rzut kością.

~Role~

Jack – morderca – może zgłaszać chęć zabicia kogoś każdej FN

Jones – morderca - może zgłaszać chęć zabicia kogoś każdej FN

Podczas FN może dojść do tylko jednego morderstwa. Gdy oboje morderców postanowią zabić, odbywa się rzut kością. Jeden morderca może zabić tylko dwa razy pod rząd.
Mordercy nie wiedzą, kim jest ten drugi. Nie mogą go zabić i w wypadku, gdy zgłoszą go jako ofiarę dostaną informację o tym, że został ochroniony przez opiekuna.

Warunek zwycięstwa – doprowadzić do śmierci drugiego mordercy poprzez zlinczowanie I zrównać ilość żywych graczy do 3 (wliczając siebie). Jeśli w pozostałej trójce znajdować się będzie wciąż dwóch morderców, mafię wygrywa ostatni pozostały przy życiu uczestnik.

Reszta uczestników:

Obrońca – ma mocne poczucie sprawiedliwości i nie pozwoli krzywdzić niewinnych ludzi! Co drugi dzień może kogoś ochronić.
Jeśli celem jest osoba chroniona oboje przezywają.
Jeśli celem jest opiekun, ginie tylko on.
Jeśli osoba chroniona jest mordercą ginie opiekun.

Detektyw amator – chociaż wciąż jest początkujący i nie jest w stanie zarabiać przez to na życie, to jest całkiem dobry w tym fachu. Podczas każdej FN może przeszukać jedno pomieszczenie.

Lekarz pediatra – macie szczęście, że w waszej grupie znalazł się jakiś specjalista. Może nie akurat w tej dziedzinie, która byłaby teraz najpotrzebniejsza, ale i tak zna on podstawy. Co drugi dzień może przeszukiwać zwłoki ofiar.

Ciekawska dziewczyna – wszystko chce wiedzieć i wszystko obserwuje. Co drugi dzień może sprawdzić czyjąś rolę. Jeśli jednak sprawdzi rolę mordercy może zostać zauważona i istnieje 50%, że zostanie zabita.

Pijaczyna – nie przetrwa, jeśli się nie napije. Nie ma jednak zamiaru pić sam. Co drugi dzień może upić wskazaną osobę, przez co ta nie będzie mogła wykonać żadnej akcji. Mimo to, akcje na niej wciąż mogą być wykonywane.

Zwykły człowiek - osoba bez żadnych zdolności, która próbuje przetrwać.

Warunek zwycięstwa reszty uczestników - wyeliminować obydwu zabójców.

Dzień pierwszy

Miejsce, w którym wszyscy stali było wielkim holem z dwiema parami schodów po obu stronach. Wyglądało to na nie wielką rezydencję. Za wami były dwuskrzydłowe drzwi, jednak dobrze wiedzieliście, że były dokładnie zamknięte. Tak samo wiedzieliście, że po lewej stronie była kuchnia i jadalnia. Na wprost was salon z wyjściem na taras, po prawej biblioteczka z wysokimi półkami na książki i wygodnymi fotelami oraz kilka jeszcze innych pokoi. Na pierwszym piętrze były sypialnie a nad nimi strych. Za rezydencją znajdował się niewielki ogródek różany, do którego również mieliście dostęp, jednak wysokie ogrodzenie uniemożliwiało wam jego opuszczenie.
Wszystko to wiedzieliście z załącznika. Tak samo jak to, że bierzecie udział w kolejnej grze Organizatora. Kolejnej, bo ta z opowiadania wydarzyła się naprawdę. Jeden z zabójców ją wygrał a reszta uczestników została zamordowana. Ale nie macie się czego obawiać. Wystarczy, że pozbędziecie się obu morderców i zostaniecie ogłoszeni zwycięzcami.
Jesteście tylko zlepkiem obcych sobie, losowych osób, wśród których jest dwóch morderców. Musicie jednak sobie zaufać i współpracować, jeśli chcecie przeżyć.
Grę czas rozpocząć.

Rozpiska pomieszczeń:
kuchnia
hol
jadalnia
salon
biblioteczka
13 sypialni
strych
szopa na dworze
służbówka
dwa gabinety

Lista uczestników:
Airzel
Elmor
byters
nexus
kiklors
Eyirie
Kiicia
Kageno
Darthdans
Plazma
WielkiWielki2
Arika
Yankesss

Początek Fazy Dnia
Będzie trwać do jutra rano.

Początek fabuły przypomniał mi o mojej starej mafii ci którzy w nią grali wiedzieli co tam było. Była to moja pierwsza zwariowana mafia ^^
A co do ogólu… hm ktoś ma jakiś pomysł?
Z 13 uczestników jest 2 zabójców czyli 11 niewinnych.
Teraz tylko trzeba odgadnąć jakie jest rozmieszczenie ról i wgl.
Mam nadzieję, że nie padnę pierwsza i jakoś będziemy grać będąc aktywnymi.

Przede wszystkim wszystkie zdolności wyłączając detektywa amatora mogą być używane co 2 dzień, zastanawiam się czy lepiej dla nas jak użyte zostaną od razu by czegoś się dowiedzieć czy kolejnej FN mimo ryzyka stracenia kogoś ważnego. No cóż, mimo wszystko chyba lepiej poczekać.

Stawiam na taki rozkład:
1x Jack
1x Jones
2x obrońca
1x detektyw
1x lekarz pediatra
1x ciekawska dziewczyna
2x pijaczyna
4x zwykły człowiek
jest tu dość dużo ról - 7 stąd uważam, że większość z nich nie jest zdublowana

EDIT: Lil nie podałą wcześniej jednej osoby, to ją dopisuję, 4 zamiast 3 zl

Tak swoją drogą… jest sens typowania ilości takich, a takich ról?

Co zrobią zabójcy? To jest dla mnie najważniejsze pytanie. Wątpię, żeby ktoś co noc nie typował kogoś do zabicia. Więc rodzi się kolejne pytanie, jaki zabójcza, jak będzie próbował zabijać?

Znaleźliście, jakieś wskazówki w tekście?

Dlaczego jest 13 sypialni, skoro nas jest chyba 12? O co chodzi?

Przepraszam, zapomniałam jedną osobę do listy dopisać. Dostała ona swoją role itd. jednak po prostu ominęłam ją na liście.

Ciekawe role…coś czuje, że szybko posypią się trupy niczym w grze o tron ;d

EDITED
Według mnie jest tak.
1x Jack
1x Jones
1x obrońca
1x detektyw
2x lekarz pediatra
1x ciekawska dziewczyna
2x pijaczyna
4x zwykły człowiek
Już poprawiłem , dzięki Eyiu

Jest 13 osób Kage

To może 4 zwykłych ludziów?

Właśnie to zmieniłem :3

Mamy tak naprawdę 10 nocy na to, by znaleźć dwóch zabójców. Według mnie pośpiech w tej mafii jest niewskazany. Co noc maksymalnie będziemy tracić jednego naszego, jest więcej naszych, niż wroga. Ba zabójca musi pozbyć się drugiego zabójcy, więc to jest dosyć dla nas ciekawe.

Niech detektyw przeszuka pomieszczenie, tylko jakie? W sumie nic o nich nie wiemy… :3

jak na razie nie wiele się dowiemy, ciekawi mnie po co tak dokładny opis pomieszczeń i fucha detektywa amatora

Detektyw(ktokolwiek nim jest) w końcu użyje swojej zdolności i dostaniemy info o przeszukanym pomieszczeniu.

Na razie to nie otrzymaliśmy jakichkolwiek podpowiedzi. Może jakieś się pojawią, ale pewnie w tej pierwszej fazie dnia, ciężko będzie cokolwiek wywnioskować, ponieważ nie mamy poszlak odpowiednich.

Trzeba czekać na ruch mordercy a wtedy będą poszlaki moim zdaniem, więc ja spokojnie poczekam na rozwój akcji.

Poczekamy zobaczymy :)

a ja dla zasady bym bytersa zlinczował…