Mafia 30 - Somnium Medieval.

Rok 1109. Novenboorg to gród położony na zachód,50 mil od Łęczycy przy Warcie.
Żyjecie w państwie wczesnopiastowskim.
Władzę w Państwie Polskim nadzoruje syn Władysława Hermana - Bolesław III Krzywousty.
Mimo toczonych wojen,chrystianizacji pomorza,życie w monarchii piastowskiej toczy się powoli.
Każdy z mieszkańców zna się nawzajem.

Jest noc,z środy na czwartek,siedzicie w karczmie.
Każdy zajmuje się własnym kuflem piwa.
W tle gra bard,na swojej lutni.
Gospodarz nalewa kolejne dzbany piwa.
Rycerze na piętrze chędożą się z Panienkami lekkich obyczajów.
Wojewoda z kanclerzami i koniuszami dyskutują o polityce.
Chłopi wylewają swoje smutki na słabe plony.
Kapłani rozważają jak
zakończy się spór o inwestyturę.
Typowa,średniowieczna sielanka.

Gasną świece,zapada cisza.

Do karczmy wbiega pewien wędrowiec,jest cały przemoknięty i brudny. Ogłasza,że w Novenboorg ktoś dokonał masakry na ludności. Nikt nie przeżył oprócz waszej(). Imię zabójcy brzmi…Gniewomir. Ktoś pośród tutaj obecnych jest mordercą. Pielgrzym na pożegnanie wypowiedział “Staniesz na początku,staniesz na końcu i nie skosztujesz śmierci” i oddalił się od karczmy,znikając we mgle. Każdy z Was uświadomił sobie,że teraz rozpoczyna się walka na śmierć i życie.

~Role~

Gniewomir - zabójca,może raz dziennie kogoś zabić.
Wojewoda - może 2 razy w ciągu całej gry zabrać kogoś do siebie na noc. Gdy celem Gniewomira jest osoba chroniona,nie dochodzi do morderstwa. Natomiast gdy celem mordercy jest Wojewoda,umiera i osoba chroniona i on sam.
Rycerz - może sprawdzić zwłoki 3 osób w ciągu całej gry.
Kapłan - może uzdrowić i wskrzesić do żywych 1 osobę w ciągu całej gry.
Chłop - osoba,która próbuje rozpoznać sprawcę.

~Zasady~

1. Nie można zdradzać swojej roli. Dozwolone są jednak zwroty “jestem na 100% pewien, że…”
2.Osoby martwe i nie biorące udziału w rozrywce nie mogą się udzielać w mafii.
3. Nie wolno dyskutować na temat mafii gdzie indziej oprócz tematu mafii. Zasada ta dotyczy żywych i martwych.
4. Dyskusja odbywa się podczas FD, umiejętności używamy podczas FN.
5. Można kłamać, oszukiwać, manipulować, łapać za słówka i wszystko inne w celu zwycięstwa.
6. 3 dniowa nieaktywność powoduje wykluczenie z gry.
7. W przypadku modyfikacji posta proszę pisać EDIT
8. Użycie umiejętność odbywa się poprzez napisanie PW do MG.
[i]9. Wszelkie pytanie i inne proszę pisać przez PW do MG.

[/i]

ROZPOCZĘCIE FAZY DNIA

6 rano. Każdy z uczestników zrozumiał co się stało tej nocy. Stwierdziliście,że waszą siedzibą będzie ta karczma,dopóki nie znajdziecie mordercy! Na tablicy ogłoszeń zostawiono wiadomość “Z daleka,z wysoka,patrzy. Jest najpiękniejsza. Caelum mico.”

Zadania na dziś!
1.Sporządź listę uczestników.
2.Odgadnij zagadkę.
3.Spróbuj znaleźć morderce!

Powodzenia!

Lista uczestników:
Airzel
Eyirie
Yankesss
Lilka
Darthdans
Kageno
Byters
Wrexxxar
Vashkun
Laxty
Elmor
TroLoL
Kiicia
I chyba Nikorin, ale nie wiem, czy Maru ją zaliczyła

W wiadomości chodzi chyba o gwiazdę, ale nie wiem, co w związku z tym.

Lilka czemu napisałaś siebie w liście uczestników jako czwartą? ; p

Pisałam po kolei jak się zapisywaliśmy…

“Z daleka,z wysoka,patrzy. Jest najpiękniejsza. Caelum mico.”
zagadka będzie związana z gwiazdami, Caelum to gwiazdozbiór rylca, a mico to po prostu świecić.
(…)przez francuskiego astronoma, kartografa i duchownego, badacza nieba południowego Nicolasa Louisa de Lacaille’a pierwotnie pod łacińską nazwą Caela(…)
kilka informacji jakie znalazłem, nic konkretnego narazie

Melduję się XD jestem na wycieczce i w domu pewnie będę po północy tak że za wiele dziś nie wymyślę XDD ale raczej wiele to nam ta gwiazdka na razie nie daje

Jak myślicie, jaki jest podział ról? 2x Wojewoda, Kapłan, Rycerz, a reszta Chłopi?

dobra wróciłem z premiery (fajny plakacik zgarnełem <3 <3 <3 ) może nie chodzi o sam gwiazdozbiór ale o najjaśniejszą z gwiazd w nim, może nazwa jest związana z jakąś boginią i to ma nam coś podpowiedzieć? sprawdzi ktoś te gwiazdy bo ja padam z nóg

Nazwa gwiazdy to Caeli i nie znalazłam nic, co mogłaby sensownego oznaczać. A gdy wpiszemy ją jak i Caelum w tłumacza z łacińskiego, to przetłumaczy nam to na niebo.
Tak więc, Caelum mico może oznaczać po prostu światło nieba.

Dzisiaj niewiele bede sie odzywac z powodu zepsutej klawiatury ,ale do soboty powinnam ogarnąć ;3

Melduje swoją obecność. Co do zagadki to google translator tłumaczy to jakoś flash niebo, błysk nieba

a propos zagadki to może chodzi o gwiazdę polarną

A gwiazda polarna wskazuje północ

a północ wskazuje? … (Tego tu nie ma)

może chodzi o najjaśniejszą gwiazde… wtedy znaczyło by to syriusza, zwenego też psia gwiazdą, moze podpowiedz jest jakoś związana z psem?

zresztą ja bym tak dla zasady bytersa zlinczował :D

Rolę są że tak powiem dość OP. Mamy 13(ew.14) graczy więc podział ról jest prawdopodobnie taki:
Gniewomir - 1,
Wojewoda - 1,
Rycerz - 1,
Kapłan - 1,
Chłop - reszta.

Nie wiem czy warto skupiać się nad tym gwiazdozbiorem, skoro fabularnie jesteśmy w XI-XIIw, a ten odkryty został w XVIII. Idąc dalej tym tropem prawdopodobnie było by tu łacińskie znaczenie tego słowa, które chcąc nie chcąc pcha dalej w ten gwiazdozbiór rylca.

Melduję się również. Dzisiaj mało czasu miałem, jutro się zastanowię nad zagadką ;)

KONIEC FAZY DNIA

Dzisiaj nie byliście zbyt rozmowni. Zadania wszystkie wykonaliście. Odpowiedzią była…. Stwierdziliście,że dzisiaj już nic więcej nie wyniesiecie z tej rozmowy. Udaliście się do swoich kwater,z nadzieją,że przetrwacie do rana. Czas na użycie waszych mocy. Powodzenia!

POCZĄTEK FAZY NOCY

KONIEC FAZY NOCNEJ

Słońce zaczęło świecić zaglądając promykami do karczmy. Wszyscy zeszliście na dół,aby znowu odnaleźć sprawcę.
Jednak nie byliście w pełnym składzie. Kogoś brakowało. Wszyscy wbiegliście znów na górę przeglądając każdy pokój.
Do izby numer 14 wszedł Kageno.
Ujrzeliście,że na sznurze wisi…
Został powieszony ze skrępowanymi rękami za plecami. Usta miał zszyte białą nicią.
Trup ofiary miał wydłubane oczy. Jego gałki oczne leżały na poduszce,w jego łóżku.
Wszyscy zebraliście się w jego pokoju i zaczęliście modlitwę.
Vashkun z Bytersem wzięliście ciało i zakopaliście przed karczmą.
Uświadomiliście sobie,że gra na dobre się rozpoczęła!

Zadania na dziś!
1.Sporządzić listę żywych uczestników.
2.Zgadnąć kto dzisiaj popełnił zbrodnię.
3.Odgadnąć zagadkę,która pojawi się po południu.

Powodzenia!

ROZPOCZĘCIE FAZY DNIA