Mafia 31 - Nieszczęścia chodzą parami - historia Castle Dale

http://pngimg.com/upload/blood_PNG6074.png
W małym miasteczku Castle dale w stanie Utah, mieszkańcy wiedli spokojne życie. Lecz wczoraj, syn szeryfa Jerry znalazł rodzinę Hewmane - a raczej ich zwłoki - w opuszczonej stodole na skraju miasta. To co tam znalazł, uderzyło go prosto w serce.

Cała pięcioosobowa rodzina zginęła od od postrzału w tył głowy. Bezbronna kobieta, mężczyzna oraz trójka niewinnych dzieci zostali bestialsko zamordowani. Ich ciała były ułożone równolegle tuż obok siebie, nie trudno było uznać to za egzekucję. Ciała nie zaczęły się jeszcze rozkładać. Podczas przeszukiwania ciał, domu oraz miejsca zbrodni Szeryf miasteczka natknął się na kartkę, w środku zaś przeczytał niepokojące go zdanie:

“Ich życia były sprzeczne z naszymi interesami. Każdy kto nie podporządkuje się rodzinie Fellow skończy tak samo.”

Mężczyzna, który już wiele lat życia ma za sobą, nie musiał długo się zastanawiać - W mieście działa nowa rodzina mafijna. Jednak pojawił się problem. W tym małym miasteczku Castle Dale nie ma żadnej rodziny Fellow, a nikt od dawna się nie wprowadzał. Oznacza to tylko jedno - Fellow to tylko przykrywka.

Dzisiaj zwołaliście zebranie miasta, jednak tuż przed rozpoczęciem na salę wbiegła z krzykiem kobieta - okoliczna pani chirurg, znana z czynienia cudów i ratowania ludzi z beznadziejnej sytuacji. Szybko wyjaśniła powód zamieszania, zaprowadzając śledczego Sheppherda do domu starszego państwa Moore. Jednak to co tam znalazł, nie przypominało zupełnie poprzedniego miejsca zbrodni. Dom od zewnątrz wyglądał całkiem normalnie, drzwi i okna były całe nic nie wskazywało by ktoś mógł napaść na dom starszych ludzi. Kiedy kobieta zaczęła wprowadzać śledczego do domu zauważył, że w środku wszystko zostało zdemolowane. Meble, blaty, szkło, naczynia wszystko dosłownie było zniszczone. Sheppherd wiedział dokąd zabiera go kobieta czuł unoszący się zapach krwi. Następny pokój prowadził do piwnicy. Pani chirurg powiedziała, że tam nie zejdzie i nie zniesie ponownie tego widoku. Samotnie schodząc po stromych zabrudzonych krwią schodach, znalazł w końcu szczątki starszego państwa porozrzucane po pomieszczeniu. Widać było ślady piły spalinowej. Odruch wymiotny był natychmiastowy. Rodzina Moore została pocięta na kawałki a ich ciała przewracały się po piwnicy.Całość oświetlona słabą lampą zalaną krwią potęgował przerażający widok tego wszystkiego. Prawdopodobnie stało się to kilka dni temu, bowiem ciała zaczęły się już rozkładać. Smród był powalający. Z obłędem w oczach Śledczy Sheppherd zarządził dezynfekcję domu, zdał raport Szeryfowi i razem z nim wrócili na zebranie.

“Nieszczęścia chodzą parami” - Zaczął Szeryf Krieg - “Oprócz rodziny mafijnej, w miasteczku pojawił się Morderca. Musimy zapewnić…”; Nagle przez szybę wpadła cegła z karteczką, a na niej krótka notatka:

“Wasze opuszczenie miasta również jest sprzeczne z interesem rodziny. Każdy kto spróbuje uciec, zginie tego samego dnia.”

Uznaliście, że aby przeżyć, musicie rozwiązać problem mafii oraz mordercy. Nikt nie jest bezpieczny. Rozpoczynacie dyskusję.

Spis ról i ich zastosowanie

Miasto:
Szeryf - odkrywa przynależność sprawdzanej postaci do mafii, miasta lub neutralnych.
Ochroniarz - chroni gracza przed atakiem mafii. Jeśli mafia zaatakuje cel, ginie ochroniarz i Godfather
Detektyw - sprawdza, kto odwiedzał swój cel w FN
Eskorta - śledzi cel, sprawdza gdzie cel był w FN
Śledczy - sprawdza powiązania osób z przedmiotami w ich posiadaniu. Odkrywa możliwe role celu.
Weteran - może przejść 2x w stan obrony. gdy stan obrony jest uruchomiony, każdy kto odwiedzi weterana w fazie nocnej natychmiastowo ginie.
Doktor - ratuje cel przed śmiercią w FN.
Koroner - sprawdza dokładną rolę zmarłego. Może odkryć poszlaki dzięki sekcji zwłok.
Więziennik - roleblocker. wybiera cel, który nie może korzystać ze swoich umiejętności. Może poprzez GM-a wysłać 1 wiadomość do blokowanego każdej FN (ta wiadomość nie może zawierać nazw graczy, niektóre treści również mogą być cenzurowane). Raz na grę, może skazać na śmierć swój przetrzymywany cel bez możliwościuratowania go.
Burmistrz - może ujawnić swoją rolę w FD, która zostanie potwierdzona przez GM. Głosy burmistrza w głosowaniu na lincz liczą się jako 3. Burmistrz może wykorzystać umiejętność dopiero po 3’ciej fazie nocnej.
Mieszkaniec - zwykły mieszkaniec miasta bez roli.

Cel miasta - zlinczować każdego złoczyńcę, nie tracąc wszystkich przynależnych do miasta

Mafia:
Godfather - Szef wszystkich mafiozo, może zabijać każdej FN.
Mafiozo - zwykły złoczyńca. Awansuje do Godfather’a jeśli poprzedni zginie. ma priorytet awansu nad innymi.
Porywacz - blokuje akcję gracza. Cel dowiaduje się, że był porwany, jednak nie dostaje poszlak przez kogo.
Szpieg - Sprawdza kto odwiedzał dany cel, oraz gdzie cel sam się udał.
Włamywacz - sprawdza dokładną rolę gracza.
Wrabiacz - ukrywa się w cudzym mieszkaniu, przekierowuje wszystkie akcje które były w niego użyte przeciwko swojemu celowi.

Cel mafii - zabić każdego, kto może pokrzyżować plany mafii w przejęciu kontroli nad miastem

Neutralni:
Egzekutor - na początku gry wyznacza cel, który musi zginąć poprzez lincz. jego celem jest wymusić graczy, by zabili jego cel. Jeśli mu się powiedzie,
wybiera dowolną rolę (poza Godfatherem i szeryfem). Jeśli cel zginie w FN, staje się samobójcą
Samobójca - stara się wymusić lincz na sobie. Jeśli zostanie zlinczowany, losowa osoba biorąca udział w grze zginie po następnej fazie nocnej.
Skorumpowany księgowy - wymusza zmianę roli gracza na Citizena bądź mafiozo (zależnie od przynależności). Brak efektu na neutralnych.
Piroman - każdej nocy podkłada pułapkę na wybrany cel. w inną FN niż pułapka została założona, może je aktywować, zabijając wszystkich, którzy mieli pułapkę.
Masowy morderca - W FN ukrywa się w mieszkaniu celu. zabija każdego, kto użyje jakiejkolwiek umiejętności na jego celu. Nie może zginąć w FN, jednak mafia dostaje informację o jego roli. Może ukryć się też w swoim własnym mieszkaniu. Użycie umiejętności wymaga “przygotowania” w postaci braku możliwości ataku przez 1 FN
przez jedną FN.
Amnezjak - przez uraz głowy zapomniał swojej roli. w dowolnym momencie gry, może użyć swojej umiejętności na martwym graczu, co skutkuje przejęciem jego roli (Godfather zamienia się w mafiozo).

Celem neutralnych jest być świadkiem, jak jedna ze stron przegrywa grę. Samobójca może wygrać tylko po swojej śmierci przez lincz.

Lista ról (na 14 graczy)
Szeryf
Więziennik
Detektyw
doktor
śledczy
Mieszkaniec
3 kluczowe role miasta

Godfather
2 losowych członków mafii

jeden losowy neutralny (w obecnej mafii jest to MM)
Amnezjak

Zasady
[ol]
[li]Pierwsza zasada mafii - nie mówimy o mafii.[/li][li]Podczas fazy dnia można dyskutować i rezerwować umiejętności na FN (za wyjątkiem Burmistrza, którego umiejętność działa w FD), jednak ich efekt działa w FN.[/li][li]Zakaz rozmów w trakcie FN.[/li][li]Mafia dostaje informacje o wspólnikach. Mafia może dyskutować na czacie prywatnym, jednak tylko jeśli liczba członków mafii wynosi 2.[/li][li]3’dniowa nieaktywność powoduje samobójstwo gracza i wydalenie z gry.[/li][li]Nie edytować treści postów, można jedynie dopisywać treść po słowie “EDIT:”[/li][li]Użycie umiejętności (poza burmistrzem) odbywa się przez napisanie PW do GM.[/li][li]Pytania odnośnie mechanizmów i gry kierować do GM, najlepiej przez PW.[/li][li]Można kłamać, oszukiwać, manipulować, łapać za słówka i wszystko inne w celu zwycięstwa.[/li][li]Można zdradzać swoją rolę (jednak w tej mafii stanowczo nie polecam tego robić bez zastanowienia - można łatwo zginąć)[/li][li]Lincz jest ważny, gdy <50% żywych uczestników odda swój głos. Jeśli ponad 66% żywych głosuje na tą samą osobę, lincz następuje natychmiastowo. Aby głos był ważny, wystarczy napisać zdanie “Głosuję na (nick gracza)”. Dla upłynnienia rozgrywki proszę o wstawianie aktualnego wyniku głosowania przy każdej zmianie w głosach.[/li][/ol]
F.A.Q:
[ol]
[li]jeśli zarezerwujecie umiejkę w czasie FD, zostanie ona uruchomiona przy następnej FN, jednak raz napisana do mnie wiadomość nie pozwala na zmianę decyzji.[/li][li]Tam gdzie nie ma wyraźnych ograniczeń w danej roli, oznacza to, że umiejętności tej roli nie mają ograniczeń na ilość użyć.[/li][/ol]

Na samym początku, żeby ogarnąć sytuację, sporządziliście spis ludności.
Kiicia,
Maru
Vashkun
Laxty
Eyirie
Airzel
TroLoL
Nexus
Kageno
Byters
Payback
Lilka
Arika
Alison.

Kto jest kim? kto będzie kłamał w żywe oczy? czyj interes - mafii czy miasta będzie najważniejszy? Kto przetrwa, a kto zginie?
to WY napiszecie historię miasteczka Castle Dale. Rozpoczynamy Mafię 31…

Cóż, miejmy nadzieję, że mafia ta będzie jedną z najciekawszych na forum, fabuła i mechanika rozgrywki są bardzo interesujące. Postaram się wykazać większą aktywnością niż w poprzedniej mafii. Tutaj działania oczywiście będzie trzeba robić ostrożnie. Jest masa możliwości, że można coś na tyle zwalić, że podczas jednej FN zginie wielu graczy, ale mimo wszystko raczej to zaleta, bo mafia powinna się różnić od klasycznego PBF-a dynamiką rozgrywki.

BTW - Jakieś propozycje od czego mamy zacząć ?

Czekamy aż ktoś popełni błąd i wyda się.

Myślę, że będziemy musieli wykorzystywać swoje umiejętności by sprawdzać graczy. Porównywać to co sprawdzimy z tym co będą oni mówić. Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie.

Na naszą nie korzyść działa to że wrex używał jakiegoś programiku do rozdania ról więc zbytnio nie ma co się domyślać co kto mógł dostać

A ja nie ogarniam tej mafii XD

No właśnie to zabawa jest, że na dobrą sprawę niczego nie możemy być pewni, ale podejrzewam, że niedługo pojawią się pierwsze poszlaki, które wykorzystamy. W tym momencie gry nie ustalimy niczego zbyt konkretnego.

Ari takie czekanie może nam nic nie dać… ale na razie nie mamy wyboru

Czekanie nigdy nic nie daje, ale pierwsza FD raczej nigdy nie okazuje się zbyt istotna.

Ciekawie się zapowiada. Standardowo nic nie ma w 1 fd, ciekawe co będzie po 1 fn.

Odzywam się, że jestem :x

Również zgłaszam swoją obecność :stuck_out_tongue:

Wielkimi krokami zbliża się zachód słońca. Faza dnia kończy się o 23, będzie trwać do 28.12 12:00

Hmmm… No ciekawie, nie powiem. Szczerze mówiąc nie czaję jednak jednej roli
Amnezjak - przez uraz głowy zapomniał swojej roli. w dowolnym momencie gry, może użyć swojej umiejętności na martwym graczu, co skutkuje przejęciem jego roli (Godfather zamienia się w mafiozo).
a dokładniej to tego w nawiasie

@ Eyirie - Amnezjak przejmuje rolę martwej osoby. Jeśli przejęta rola to Godfather, nie może być 2 naraz, dlatego zamiast zyskać godfathera, dostaje mafiozo.

Aham, dziękuję :slight_smile: więc nie mamy ryzyka XD ale zabawnie by było jakby przejął rolę np burmistrza T^T i zagłosował niemądrze…
Rozumiem, że role są całkowicie losowo rozdane, a ponieważ są święta nie można nić ustalić poprzez to, kto dzisiaj był nieaktywny… Trzeba będzie działać jutro…
P.S. Dobranoc, ja na dziś spasuję

Trochę kiepsko, że FD takie krótkie, związane ręce i nogi. No to do rzeczy, może jeszcze zdążę coś skrobnąć.

O role nie musimy się martwić, bo są rozpisane, dla czerwonych to kula u nogi, dla zielonych spore ułatwienie, zobaczymy na ile nam się to przyda. Kluczowe będzie na moje oko z kim będzie chciał działać MM (o ile zrozumiałem rozpiskę, to została ta rola przydzielona), bardzo przydatna umiejętność, żeby wyrżnąć w pień zielonych, jak i podciąć skrzydła czerwonym. No, chyba że ktoś będzie chciał bez większego zastanowienia sobie pozabijać.

Maru już raz zgrywałaś głupiutką i nieogarniętą. W dodatku w mojej mafii. “Ojejku, nie zrozumiałam mafii”, mam to przed oczami, jakby było wczoraj, w tej edycji nie ma opcji, żeby ci to przeszło, pilnuj się. :wink:

Ciekawi mnie jeszcze byters, czemu on taki napalony na tę mafię jak dzik na sosnę. Nie miałem dzisiaj więcej czasu, nie przeglądnąłem innych mafii, nie wiem jak grasz z jaką rolą, ale nadrobię zaległości do kolejnej FD. :>

Widzę ekipa dość mocna, więc ciekawie się to wszystko zapowiada.

Słońce zniknęło za pobliskim lasem. Rozeszliście się do domów w strachu przed dzisiejszą nocą. Rozpoczyna się FN 1

Jako że pojawiły się pytania, zrobie krótkie F.A.Q:
[ol]
[li]jeśli zarezerwujecie umiejkę w czasie FD, zostanie ona uruchomiona przy następnej FN, jednak raz napisana do mnie wiadomość nie pozwala na zmianę decyzji.[/li][li]Tam gdzie nie ma wyraźnych ograniczeń w danej roli, oznacza to, że umiejętności tej roli nie mają ograniczeń na ilość użyć.[/li][/ol]
faq będzie również dostępne w poście z zasadami gry.