Mafia 47 - Gra o trzepak

Może chciał się wpierw pozbyć Sebixa?

ja tam popieram kroczke, przez trollowanie rzelka nie zlinczowalismy hana… Według mnie następny na kastrację powinien być han

Ale jeśli Han jest Karyną to lincz może się okazać stratą kolejnej fazy dnia.

Dobra to ja się przyznaje do bycia Matim. Zaraz wrzucę wam co dokładnie ustaliłem z umiejętności. Natomiast Wy pomyślcie jak mnie chronić XD

EDIT:

Lista graczy prezentuje się następująco:

1. Byters
  2. Airzel - Brajan: śmierć przez lincz
  3. Benek
  4. Jesus Cloud - Kewin: zabity przez mafię
  5. Armila
  6. Hanler - Karyna : przyznał się
  7. Mroczna - blokowałem umiejką
  8. Gintoki - Mati : przyznał się
  9. Cahir - Dżesika: zabity przez mafię
  10. Luki - blokowany umiejką

Zostają: byers, Benek i Armila. Proponuje linczować Benka. Andżela w nocy niech sprawdzi bytka, a ja zablokuję Armilę :)

A co dokładnie zrobiłeś jako Mati? Żeby nie było, że “przyznaje się do bycia Matim”. a potem się okaże, że Janusz xDDD

Myślę, że Benek jest trochę podejrzany przez fakt związany z tym, że tak nagle wskoczył za Piekarnika, nie wiem jednak czy to wystarczy do linczu, znaczy, może mieć jakąś istotną rolę albo po jednej albo po drugiej, względnie - po neutralnej stronie. Nie mogę mieć pewności, że nie kłamiesz z rolą, ale cóż, w mafii niczego nie można być pewnym.

Jestem jedynym blokerem. W każdą noc brałem ,kogoś na bramkę’’ i blokowałem jego WSZYSTKIE ruchy czy umiejki. Próbowałem w ten sposób kogoś z mafii zablokować.

Nie jestem przekonana co do linczu na Benku. Osobiście się pod nim nie podpiszę.

Hmm, niech będzie, że Ci wierzę, że blokowałeś, ale skąd pewność, że osoby, które blokowałeś nie są w mafii, wszak nie znamy szczegółów nocnych mordów. Co do zabicia Benka, myślę, że względnie można go poświęcić, ale jak się okaże, że był kimś ważnym to będzie problem.

@Mroczna, temu ja też na razie żadnych kroków nie podejmuję.

Czyli wchodzi na to, że nie potrzebnie wyskoczyłem z tym wszystkim jak na razie :/

Byters, role się raczej nie powtarzają, już o tym pisałam. W mafii mamy dwie osoby. Jeśli któraś z zablokowanych osób byłaby Januszem, to nie doszłoby do morderstwa. A tymczasem w każdej Fazie Nocy do tego doszło.

opierając sie na twojej dedukcji alosia, to każdy z nas mógłby sporządzić listę kogo zablokwal jako matii i sie do tego czynu przyznać. Bardziej zastanawia mnie iż wyskoczyles z tym jak filip z konopii wydzielając 3 prawie pewne osoby według cb.

Jestem Karyną, więc bardzo prawdopodobne, że Seba mnie chroni, Mroczeł. Dodatkowo, to że blokowałeś Lukiego i Mroczną nie oznacza, że nie są w mafii (jeśli rzeczywiście blokowałeś). Z tego co pamiętam, Feitan pisała, że mafia wspólnie decyduje, kto ginie tej nocy. Więc niekoniecznie Janusz musi dokonywać zabójstwa. Chyba że się mylę, wtedy byłoby rzeczywiście prosto, jeślibyśmy Ci uwierzyli.

Feitan pisała: “Nie ma wskazanego killera w mafii, bo oni sami ustalają kto ma zabić i kogo. Oprócz tego Grażyna nie wyróżnia się niczym specjalnym.”

Uwierzmy na chwilę, że Gintoki jest Matim. Zatem:

1. Byters
  2. Benek
  3. Armila
  4. Hanler - Karyna : przyznał się
  5. Mroczna - blokowałem umiejką
  6. Gintoki - Mati : przyznał się
  7. Luki - blokowany umiejką

Jeśli uwierzymy mu i mi, to zostaje nam 5 podejrzanych. Jeśli Andżela nie była blokowana i odkryła co najmniej 1 miastowego, powinna nam o tym powiedzieć. Wtedy zostaje 4 podejrzanych, więc szansa na dobry lincz to pół na pół. Dodatkowo będzie można zablokować jedną z trzech pozostałych osób, więc ryzyko zabójstwa spadnie. Więc jeśli podejmujemy takie ryzyko i Andżela ma jakieś info, powinnyśmy działać moim zdaniem.

Zdecydowanie odradzam zaproponowany lincz na Benku. Jeśli bawimy się w wykładanie kawy na ławę, to wiem, że jest on miastem. Nie ukrywam, jest osoba, która w tej mafii wydaje mi się być najbardziej podejrzana. Jest to Byters, który próbuje się wymigać od jakichkolwiek linczy, zachowuje się nad wyraz ostrożnie. Zupełnie, jakby chciał się prześliznąć przez rozgrywkę, bez większego ściągania na siebie uwagi.

Szczerze, dla mnie jedną z najbardziej podejrzanych osób był także przez całą rozgrywkę Bytek. Między innymi z powodu tego, co napisałaś wyżej. Dodatkowo dużo pisał i zaraz na początku próbował wzbudzić podejrzenia w Jezusie, cały czas oskarżając go o powiedzenie jednego słowa za dużo. A gdy ten się tłumaczył, Bytek ciągle swoimi przydługimi monologami na niego naskakiwał i nie przyjmował żadnych usprawiedliwień Jezusa.

Byłoby prosto, gdyby zaufać Mrocznej, mi i Gintokiemu. Ale jeśli Mroczna jest mafią i chroni Benka przed linczem, będzie ciężko. Niestety ciężko na czymkolwiek polegać, gdy musimy zaufać innej osobie. Każdy może niestety kłamać.

Jeśli wierzymy jak dotąd wszystkim:

1. Byters
  2. Benek - Seba
  3. Armila
  4. Hanler - Karyna : przyznał się
  5. Mroczna - Andżela
  6. Gintoki - Mati : przyznał się
  7. Luki - blokowany umiejką

Pozostają 3 osoby, gdzie najbardziej pewnymi do bycia mafią są Bytek i Armila. W sumie to są moje typy prawie od początku rozgrywki, więc mi by pasowało.

Możemy też pozwolić, by na podstawie tych danych Pszemek próbował wygrać grę, odgadując w nocy kto jest mafią. Jeśli to nie zakończy gry (a jedynie Pszemek wygra) to i tak będziemy wiedzieli, kogo zlinczować następnego dnia.

Hanler co do blokowania mafii przeze mnie masz rację. Jeśli zaufam Tobie i Mrocznej to według mnie zostają: bytek, Armila oraz Luki. Na tym etapie rozgrywki musimy dokonać linczu, a skoro doszliśmy do pewnego porozumienia to proponuję zlinczować bytka.

kroczka mnie broni bo jej obiecałem ciacho, a ona mi randkę ;3
a tak serio to pomysl hana jest git, bytek… No jest w tym cos dziwnego… Ale i tak moje propozycje to han i bytek.

Zlinczujmy bytka, jeśli to się nie sprawdzi, to możecie mnie zlinczować, i tak nie zginę od linczu, ale zawsze to strata dnia, w którym może zginąć Miasto.

Dobra, zatem:
Byters - 1 (Mroczna)

byters 2 - (Mroczna, Gintoki)

byters 3 - (Mroczna, Gintoki, hanler)

Trochę smutno, że głosujemy jak jest w pracy i nie ma na razie jak się bronić. Ale pewnie jak wróci, wystosuje jakąś linię obrony.