Mafia 48 - Na nieznanych wodach

No to grubo polecieli .

Dobra, trzeba się wziąć do roboty, bo wygląda to coraz gorzej. Black i kapitan zginęli…

Buddy popełnił samobójstwo przez brak aktywności.

Kapitan zginął od zdrajcy, ponownie to samo niewyraźne pismo, a dodatkowo kapitan niby wiedział, kto jest zdrajcą. Ale z tego co sobie przypominam, nigdy nie wskazał żadnej osoby, która wydałaby mu się podejrzana. Więc ciężko cokolwiek o tym powiedzieć. “Ukochany kapitan był przywiązany do masztu. Lina okręcała się wokół jego szyi i reszty ciała. Pozornie wyglądało to jak samobójstwo, jednak ręce też miał przywiązane i do tego nienaturalnie wykręcone.” Ciężko mi powiązać ten opis z jakąkolwiek osobą, ale może słabo myślę. Więc znowu to niewyraźne pismo wskazujące na naszego lekarza?

Black zginął od manipulatora, który wrobił psychola, w końcu to trzecia noc. Zioła ponownie wskazywałyby na naszego doktora, dodatkowo Black oskarżał go już wcześniej. Tylko nie do końca mi to pasuje. Bo skoro Psychol został wrobiony, to dlaczego lekarz rzuciłby wskazówki definitywnie wskazujące na niego…

Post przypominkowy od GM-a

Obecny spis ról:

1. Hanler - Big Tom
  2. Gintoki Sakata - James Stevens
  3. Spider 2023 - Lao
  4. LukiMaster - Anne Morgan
  5. Armila15 - Roger
  6. Benek - Ase
  7. Byters - Aligator
  8. Elmor - Lady Victoria
  9. Cahir - Edward Thomson
  10. Airzel1 - Mary
  11. TroLoL - Marco

Kapitanie… To już wszystko zaszło za daleko.

Trzeba przeanalizować wszystko dokładnie i podjąć działanie. Tom jeśli chodzi o śmierć kapitana to wskazówka może kryć się też w notatniku. “Jestem pewien, że znalazłem zdrajcę… Tej nocy śledziłem go. Sprawcą jest…” Zapis może wskazywać, że naszym przeciwnikiem jest mężczyzna.

No i zastanawia mnie trucizna. Oczywiście wskazuje na lekarza. Jednak skąd Mary wie, że trucizną są zioła? Równie dobrze mógłby to być wywar z płetwy rekina czy coś innego.

3 trupy jednego dnia, nie wygląda to zbyt ciekawie. :/
Oczywiście, poszlaki znalezione przy Blacku jasno wskazują na mnie, w końcu często szukam ziół leczniczych, dodatkowo miałem motyw, ponieważ Black wysnuwał poprzedniego dnia teorie na mój temat. Widocznie zdrajcy postanowili wykorzystać ten fakt i skierować podejrzenia na mnie.
Ponadto - śmierć kapitana nie zawiera praktycznie żadnych istotnych wskazówek, prawdopodobnie po to, by wszystkie podejrzenia spadły na mnie.

Jednakże, jeżeli można wyciągnąć z dzisiejszego dnia coś ponad to: poprzedniego dnia miałem rację, zdrajca nie pracuje sam, więc moja teoria, że przy śmierci Hanksa brały udział dwie osoby może być prawdziwa.

Możesz mieć rację, że zapis wskazuje na mężczyznę. Ale czy jeśli zdrajcą byłaby kobieta, kapitan napisałby “zdrajczynię”? Szczerze to wątpię. A późniejsze słowo “go” tyczyło się właśnie “zdrajcy”. Zdrajca to w końcu rodzaj męski.

Dostajemy wskazówkę z ziołami… Więc moim zdaniem nie powinniśmy tutaj wymyślać, że może było to jednak coś innego. Zostało to wyjaśnione, skąd o tym wiedziała… To tak jakby zastanawiać się, czy poprzednie zabójstwo wykonane precyzyjnym cięciem noża tak naprawdę było precyzyjne… Bo to przecież subiektywna opinia. Mamy zioła, które wskazują na naszego lekarza, którymi został zabity Black. Black oskarżał naszego doktora wcześniej, więc takie podrzucenie wskazówek na samego siebie i zabicie osoby, która go oskarżała, byłoby moim zdaniem strzałą w kolano. Może być to też zmyłka, aby odsunąć podejrzenia… Ale byłoby to strasznie ryzykowne.

Wszystkie wskazówki bez większego wyolbrzymiania wskazują na Edwarda… Nie chcialem być pierwszy, ale proponuję zlinczowac Edwarda

Ta, dokładnie… nie ufam doktorkowi.
Eh, za duzo wskazówek… wskazuje na Edwarda…by go oszczędzić.

Tom rozumiem. Staram interpretować wszystkie wskazówki na kilka innych sposobów, bo sytuacja jest dość skomplikowana. Wskazówki faktycznie prowadzą nas do Edwarda jednak jest to dość dziwne. Wnioskując po Waszych wcześniejszych wypowiedziach: Edward jest wrabiany, albo gra bardzo ryzykownie?

No na to wychodzi. Albo jest wrabiany albo gra bardzo ryzykownie. Zależy teraz tylko, jaka będzie nasza decyzja.

Mamy 4 możliwe rozwiązania:

• lincz na Edwardzie (tak jak proponowali Roger i Ase)
  • uniwersalna taktyka, czyli linczujemy Mary
  • lincz na innej losowej osobie z załogi
  • brak działania

Na ten moment najlepszym rozwiązaniem jest lincz na naszym doktorku. Jednak uważam, że coś tutaj nie pasuje… Jeśli jesteście w stanie powiązać otrzymane do tej pory wskazówki z innymi załogantami to warto się tym podzielić.

Kminie I Kminie I nic nie przychodzi do głowy.
Skoro nikt tego nie chce zrobić to ja zaczne:
Oddaje głos na Edwarda

No cóż, chciałbym się w takim razie tylko spytać: w czym ten przypadek różni się od poprzednich?
Za każdym razem wskazówki wydawały się oczywiste (pierwszy przypadek - James, drugi - kobieta, bo ciało nie wypadło za burtę) i za każdym razem padało stwierdzenie, że byłoby to zbyt oczywiste i że jest to pewna podpucha.

Różni się tym, że nie robiąc niczego, w końcu przegramy. A nie żyje już 5 osób. Jedyne wskazówki, które dotąd się ukazały, wskazują na ciebie Edwardzie.

Oddaje głos na Edwarda.

Edward - 2 (Ase, James Stevens)

Wskazówki mówią jasno. Edward jest winien zabójstw. Oddaję głos na Edwarda, co daje nam 3 głosy.

Również oddaje głos na Edwarda, nasz jedyny trop, zaryzykujmy, 4 głosy

Ja też oddaje głos na Edwarda, zaufam wcześniejszemu pisaniu, 5 głosów

Lepsze to, niż nic. Również głosuję na Edwarda. 6 głosów.

Widzę, że jak nie zaglądałem, to głosowanie się praktycznie rozstrzygnęło. Także oddaję głos na Edwarda.