Mafia 48 - Na nieznanych wodach

W jakiej kolejności wskazywałeś mnie i Anne? Prawdą jest, że czwartej nocy zablokowałem Cię :)

EDIT: dopisek

W sumie to nie ma teraz najmniejszego znaczenia… Na ten moment mam pewność, że oprócz mnie Anne i Tom są tymi ,dobrymi’’. W takim razie podejrzani to: Roger, Ase, Aligator, Lady Victoria oraz Mary.

W takiej jak napisałem wyżej, najpierw Ciebie, potem Anne. Nie wiem jak w sumie traktować moją możliwość wskazania Manipulatora. Czy mógłbyś to zablokować. Co nie zmienia faktu, że jeśli sprawdzałem w takiej kolejności, obaj jesteście niewinni.

EDIT: dopisek

Przeanalizowałem jeszcze raz listę dostępnych umiejętności. Ciekawi mnie jedna rzecz, czemu Anne i Ase mają jakieś wskazówki, kiedy jedyną rolą, która wydaje się mieć możliwość zdobycia wskazówek jest Patolog… Chyba że coś pomijam.

Zapomniałem, że Ase pochwalił się swoją umiejętnością.

Czyli mamy tak:

1. Hanler - Big Tom
  2. Gintoki Sakata - James Stevens
  3. LukiMaster - Anne Morgan
  4. Armila15 - Roger
  5. Benek - Ase
  6. Byters - Aligator
  7. Elmor - Lady Victoria
  8. Airzel1 - Mary

Niebiescy - dobrzy
Zieloni - podejrzani

Teraz w jaki sposób odkryć kto z tej czwórki jest manipulatorem?

EDIT: Racja Tom. Nie zauważyłem tego… No to teraz wszystko jeszcze bardziej się komplikuje.

Lady Victoria i Roger ostatnio odzywali się 4. dnia, a mamy teraz 7. dzień. Czyli jeśli tej nocy popełnią samobójstwo to znaczy, że nie wykorzystywali swoich umiejętności. Jednak jeśli przeżyją to znaczy, że coś porobili. Więcej nie mam na razie pomysłu… Co można by sprawdzić.

świetny manipulator z ciebie, duży Tomie…albo i kłamca, jak wolisz. Nie możesz być psycholem, ponieważ ja nim jestem. Skłamałeś świadomie, próbowałeś wykaraskać się z tego, ale koniec gry. Przyznaje się, ja jestem psycholem. Pytanie brzmi, komu uwierzycie, mnie, czy Big Tom’owi? Podsumowuje tylko, iż wcześniej był podejrzany o opiłki drewna, cieśla niepisany.

Co tu się stało właśnie?!

Ostatnio była zabawa w tę samą grę. Tak, opiłki żelaza wskazują na mnie, ale Manipulator zabija Psycholem, a nie własnoręcznie, więc trochę to dziwne, nie uważasz? Skoro jesteś Psycholem to napisałbyś kogo wskazywałeś na Manipulatora?

EDIT, mam pomysł

Skoro niby jesteś Psycholem i się ujawniłeś, to akcja jest bardzo prosta. Manipulator nie może Ciebie wtedy zabić, bo przegra. Więc po tym jak kogoś zabije, wskażesz następnej nocy mnie, skoro myślisz, że jesteś Manipulatorem. Co na to reszta załogi?

Tej nocy, wskazywałem James’a Stevense’a na Manipulatora, niestety, chybiłem, a nasza załoga się wykrusza w dalszym stopniu.

Teoretycznie manipulator zabija przez psychola dlatego opiłki prowadzą do Toma.

Ase ujawnia jakie wskazówki zdobył, a chwilę potem dokładnie to samo robi Anne. Jednak Tom zauważa, że wskazówki może zdobyć tylko PATOLOG. Nie mam pewności czy to racja, a może Śledczy też ma taką możliwość? No i na samym końcu wyskakuje Mary z deklaracją bycia kolejnym psycholem. Teraz jak to wszystko połączyć ze sobą?

Tom czyli wskazywałeś mnie w drugą noc, a Anne czwartej nocy?

Znaczy wskazywałem Ciebie 4. nocy, bo pierwsze zabójstwo Manipulatora było 3. nocy. Annę wskazywałem 6. nocy, bo zabójstwo było 5. nocy.

Jeśli podejrzewacie mnie o bycie Psycholem, to czy mój plan nie zadziała? Jeśli Mary jest Psycholem, to nie mógłbym jej zabić, bo przegrałbym. Jeśli zabiję kogoś innego, a Mary jest Psycholem i wskaże mnie, też wygracie. Czy to nie rozwiązuje problemu? Radzę poczekać z tym linczem, bo stracicie niewinną osobę.

Co do wskazówek nie jestem tego pewny, sam to podkreśliłem. Ze spisu umiejek tak wywnioskowałem, ale mogę się mylić.

A co jeśli jest 2 Psycholów? W końcu było nas na początku 16 osób, a umiejek jest 10+neutral. Więc może dla zwiększenia szansy Manipulatora i Zdrajcy (Manipulator pierwotnie zabijał co 3. dni) podsunięto 2 Psycholi? Żeby właśnie w takich przypadkach, gdy zginie jeden, gra się nie skończyła.

Pamiętajcie kto kieruje nami z zaświatów. Można spodziewać się wszystkiego, a to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie w tej sytuacji.

EDIT literówki

Rozumiem. Fakt jest 10 umiejętności. Czyli Ase i Anne mogą być PATOLOGAMI, a Ty i Mary PSYCHOLAMI.

Nah, jest tylko jeden psychol, zastanów się komu ufasz, Gintoki…

Też mnie zdziwiło, że Ase wyszedł z dowodem sugerującym umiejkę Patologa, którą, jak można się domyślić, ja posiadam. Jedyne co mi przyszło do głowy to podejrzenie mojej akcji, ale podstawiony dowód nie jest taki sam jak mój. Chyba że Manipulator dostaje pełny opis zbrodni i ma wszystkie możliwe dowody, które ja mógłbym teoretycznie podłapać w fazie nocy i tym samym użył jednego z nich po to, żeby wyjść na tego dobrego. Tak, wiem, że to również stawia wobec mnie podejrzenie, ale to tylko głośne myśli. No i pozostaje opcja dwóch psycholi oraz dwóch patologów. W takim wypadku faktycznie lincz na Tomie jest raczej mało przydatny.

EDIT
Podałem nick zamiast imienia postaci.

Jednak jeśli Tom jest psycholem, a Ase manipulatorem to dlaczego wyjawił wskazówki? Przecież to bez sensu…

Nic się tutaj nie łączy. Same znaki zapytania. Nie wiem komu można ufać, a komu nie.

Też nie wiem. Pamiętam Mary z poprzednich wypraw i na ostatniej również odwaliła podobną akcję. Również w kierunku Toma. Prędzej zaufam Tomowi, na którego dowody przedstawione przez patologów są jasne i bezsprzeczne. Tymczasem Mary albo popadła w samodestrukcję albo… jest manipulatorem, który z niewiadomych mi przyczyn zaczyna się zdradzać. Albo to przypadek.

“Chyba że Manipulator dostaje pełny opis zbrodni i ma wszystkie możliwe dowody, które ja mógłbym teoretycznie podłapać w fazie nocy i tym samym użył jednego z nich po to, żeby wyjść na tego dobrego.”

Chwileczkę, ale to znaczy, że sam wyszedł na dobrego, a podłożył dowody na Psychola? Wtedy też przegra. Chyba że Psycholów jest rzeczywiście dwóch.

Tak, ten sposób może zadziałać tylko gdy Psycholów jest dwóch, ale jak tak teraz myślę to Mary autentycznie znów miesza. Tamto gdybanie można już raczej wrzucić do kosza.

Jeśli Mary jest manipulatorem to jasne, że chce ochronić Toma bo straci ,narzędzie do mordowania’’. Zastanawia mnie dlaczego Roger i Lady Victoria praktycznie się nie odzywają…

Proponuję zlinczować Mary, a jeśli nie trafimy to zlinczujemy Lady Victorię. Ja obecnej nocy zablokuję Toma.

Nie wiem, jest straszny bałagan. Jedynym logicznym rozwiązaniem jest to, że są podwójne role. Bo wtedy wskazówki od panienki Anne jak i Ase miałyby sens. Dodatkowo też to, że zgłosiliśmy się razem z panienką Mary do innej roli…

Jakby pozostali się odezwali, podrzuciliby może jakieś pomysły, albo to, jak wykorzystywali umiejki. Bo w tej chwili nie da się tego wyjaśnić.

Czemu porównujecie mnie do poprzedniej mafii? To nie ma sensu.
Mówię, w tej fazie nocy, sprawdziłem Gintokiego(tj. Stevensa) i był czysty. Pw od admina gry nie można wysyłać, z tego co wiem.

Edit: Nie możliwe jest, aby było dwóch psycholów…chyba, że o czymś nie wiem? Ale to Admin gry powinien nam powiedzieć?