Mafia 48 - Na nieznanych wodach

To może taki mały troll ze strony Mistrza Gry. W sumie możliwe, że umiejętności jest tylko 10 i aż 6 zwykłych załogantów.

Mary, wytłumacz mi jak opiłki drewna mają wskazywać na ciebie?

EDIT
Dodałem imię osoby, do której się zwracam.

Ktoś mi je podrzucił? Jestem psycholem, moje ostatnie zdanie.

Edit: Zakładając, że Big Tom jest cieślą i manipulatorem, wszystko się zgadza.

Nie linczowałbym Mary, bo gdyby była Manipulatorem i chciała mnie chronić, nie głosowałaby na mnie w linczu.

Ale tak jak już było napisane, jest 10 umiejek na 16 osób, więc coś może się powtarzać. Dodatkowo tylko 2 złych na 14 dobrych to jest ciężka do rozegrania gra dla Złych, jeśli jedna osoba może zabijać codziennie, a druga co 3. noce (teraz co 2. noce). Bo przecież źli raczej nie wiedzą, kto ma jakie role, więc nie wiedzą, kto jest Psycholem (bo to “dobra”, niebieska rola), więc mogą go niechcący wyeliminować. Więc 2 Psycholów w grze dawałoby jakieś szanse na wygraną złym. A myślę, że nasza podróż została stworzona tak, by szanse były wyrównane.

Tak, osoba z zaświatów specjalnie podrzuciła ci dowód. Cóż za okropny mroczny bóg.

Spis ról:

Zdrajca…
Manipulator…
Psychol- liczba pojedyńcza

Tylko, że morderstwa dokonuje PSYCHOL. Manipulator jedynie wyznacza. Opiłki wskazują więc na psychola

Idąc tym tokiem myślenia to zwykły załogant jest tylko jeden. Reszta po prostu jest.

Jeśli spis ról oznacza, że każda umiejętności występuje TYLKO RAZ to nie ma sensu. Graczy jest 16, a umiejętności i załogant 11.

Admin gry namieszał specjalnie, by utrzymać Big Toma dłużej przy życiu? Wiadomo nie od dziś, że Hanler dobrze sobie radzi w mafiach i kombinuje na każdym kroku, serio myślicie, że w praktycznie końcówej fazie gry, odwaliłbym takie show “jestem drugim psycholem bo tak” ?

No ludzie pls

Dlatego liczba pojedyncza w spisie nic nie oznacza. A jeden Psychol, który może być niechcący wyeliminowany skazywałby złych na przegraną, bo ciężko wyeliminować 14 osób 2 osobom i liczyć na to, że nie trafi się na Psychola, by obie mogły zabijać.

EDIT dopisek

Nikt nie mówi, że nie jesteś Psycholem. Dlatego próbuję wyjaśnić, dlaczego możemy być nimi oboje.

Ja próbuje wyjaśnić, dlaczego ty nim nie możesz być.

Edit: 16 osób na starcie, 11 ról, 5 osób bez roli. co w tym niezrozumiałego?

Nie podałaś jak na moje panienko Mary, żadnego naprawdę sensownego argumentu, albo coś pominąłem.

Jedyne co podałaś to “eee wrabiają mnie” i “wybrałam James’a, ale on nie jest”. Wciąż czekam na coś odkrywczego.

Ja się zastanawiałem nad głosowaniem na Toma, natomiast nie mam pewności, chaos niesamowity się tu zrobił.

Ja zawczasu tak to cofnę swój głos póki co.

Podajesz spis ról, jakby to było oczywistością, a niestety nie jest. W większości zabaw na początku określało się prawdopodobną liczbę poszczególnych ról, więc nie wiem dlaczego miałoby tutaj akurat być tak prosto.

Ja nadal jestem pewny swego i oddaje swój głos na niego.

Tom-Mary

Na początku byłem prawie pewien głosu na Toma, teraz, wobec tego co mówi Mary, zastanawiam się.

Póki co nie zrobię nic.

Dobra stop. Fakt Mary nie może być manipulatorem jeśli Tom jest psycholem. Próbowałaby go chronić, a nie linczować.
Manipulator zabija poprzez psychola, więc opiłki MUSZĄ prowadzić do PSYCHOLA.
Mary jest strasznie pewna bycia psycholem, więc może faktycznie jest dwóch psycholi?

Jeśli mam być szczery to nie ufam Wam w tym momencie wcale. Jednak jesteśmy załogą i musimy działać razem. Zrobił się bałagan, totalny bałagan. Nawet przez głowę przelatują mi myśli, aby wyrzucać każdego po kolei za burtę!

Zatem zrobimy następująco: Na moment wstrzymamy się od linczu na Tomie. Jeśli załoga chce współpracować to KAŻDY załogant niech ujawni swoje umiejętności, działania i wskazówki. Może wtedy coś wymyślimy.

Zatem zacznę od siebie: Drugiej nocy blokowałem Lady Victorię (17.08.2017) natomiast czwartej nocy blokowałem Big Toma (24.08.2017).