Mitologia japońska

Siemka, piszę tutaj, bo wydaje mi się, że jest sporo ludzi, których zainteresuje japońska mitologia, choćby ze względu na to, że oglądają anime bądź czytają mange, zdaje mi się również, że nie wszystkim chce się przetrząsać internet, a następnie czytać długie teksty dotyczące mitologii. Dlatego właśnie postanowiłem przedstawić wam mity w nieco (przynajmniej według mnie) przyjemniejszej formie odbioru. Są to pierwsze filmiki jakie zrobiłem w życiu i mam nadzieje, że kolejne będą coraz lepsze.
Pierwszy filmik skupiał się głównie na Izanagi i Izanami, kolejny dotyczy rodzeństwa Amaterasu, Tsukuyomi i Susanoo, a trzeci jest kontynuacją drugiego, skupiającą się na Susanoo. W ciągu najbliższych dni wstawię filmiki(a raczej słuchowiska) o kolejnych bóstwach, zarówno tych większych jak i mniejszych. Jeżeli ktoś z was nie miał jeszcze do czynienia z mitologią, a miałby ochotę trochę się dowiedzieć, serdecznie zapraszam do słuchania. ^^
Miło będzie mi również, jeżeli po drodze zostawicie komentarz czy like. Jeszcze fajniejsza byłaby subskrypcja i oglądanie kolejnych filmików.
Oczywiście, jeżeli wam się spodobają. Pierwszy filmik jest w nieco poważniejszym nastroju, ponieważ jestem obecnie chory, ale kolejne zdają mi się już lepsze. ^^
Pozdrawiam serdecznie :slight_smile:

Mitologia japońska - Hayaabusaa! (klik)

WoW, całkiem fajnie skomponowana ta mitologia, pogratulować pomysłu na prawdę!

Ciekawe.

Świetnie opowiadasz. Tak trzymaj :wink:

Super:) uwielbiam japońską mitologię, a ty świetnie opowiadasz:) tak więc dziękuję za zamieszczenie tego tutaj;)

świetny pomysł i wykonanie :smiley: Jestem prze szczęśliwa mogąc więcej się dowiedzieć o mitologi i historii Japonii :smiley:

Bardzo dobry pomysł, nie ma chyba innego kanału, który wrzucałby takie treści :smiley:

W sumie o mitologii japońskiej jest dużo w internecie ale kiedyś natrafiłem na fajny blog. Może komuś się przyda.

http://hototogitsu.blogspot.com/2010/11/kto-ma-gowe-na-karku.html

http://hototogitsu.blogspot.com/2009/08/problemy-z-ogorkami.html

Jeśli interesuje was mitologia Japońska, to polecam sięgnąć zbiór opowiadań: Kwaidan Opowieści Niezwykłe napisane są przez Lafcadio Hearn, który jest uważany w Japonii za klasyka literatury.

ach Hearn, pierwszy weeaboo ?
ja polecam Stuart D. B. Picken, “Historical Dictionary of Shinto”, Scarecrow Press, Inc., 2011.