Moja pierwsza manga

Witam, jestem tutaj nowy i liczę, że znajdzie się jakaś osoba, która pomoże mi w tym temacie. :)
Przy okazji nie omieszkam po udzielać się także na inne tematy związane z mangą i anime. ;)

Myślałem o tym od jakiegoś czasu, by wykorzystać mój “talent” i przedstawić jakąś historię w formie mangi. Rysuje praktycznie od dziecka i o ile za dzieciaka rysowałem proste historyjki, tak nigdy nie zabrałem się za coś poważniejszego, teraz mam pewien pomysł i chciałbym go powoli wdrażać w życie.
Jednak żebym zaczął, to przydałoby się mieć podstawowe dobre narzędzia, więc myślę, że na tej stronie znajdę nie jedną osobę, która pomogłaby mi w ich doborze. :p

A więc, co trzeba mieć i jakie sklepy polecacie?
To znaczy orientuje się, jakie narzędzia się używa, ale pytanie kieruje do ludzi, którzy mają wiedzę praktyczną i sami by mi coś doradzili, oraz przy okazji podali źródła, skąd to nabyć.

Chyba nikogo z bardziej twórczych userów nie ma teraz aktywnych więc może być ciężko.
Masz stronkę np. kursmanga.pl
Dokładniej chociażby: https://kursmanga.pl/lekcje/inne/jak-rysowac-mange

Styl to już raczej kwestia indywidualna :slight_smile:

Dzięki za poświęcony mi czas. :) Po południo już obadam, ale wiem, jaki styl dobrać - rysuje nie od dziś, tylko (dobrych) narzędzi brak. :D Chociaż w sumie… z chęcią z kilku rad co do kreski bym skorzystał.

Jeśli chodzi o technikalia typu oprogramowanie czy hardware jak tablety graficzne, to może ew. @Domen coś doradzi. Ja niestety odpadam xD

Bardziej myślałem, nad narysowaniem mangi w tradycyjny sposób. :P

Jeśli chodzi o mangę to jest to nic innego jak komiks, a komiks sam w sobie jest na tyle szerokim pojęciem, że można tworzyć czymkolwiek i jakkolwiek.

Jeśli chodzi o mangę stricte, czyli tak jak to tworzą w Japonii to z pewnością podstawa to stalówka+tusz/cienkopis. Musisz pamiętać o różnicowaniu wielkości kreski, więc trzeba cienkopisów o różnych średnicach rysika lub różnych stalówek. Z pewnością też trzeba do tego dobry papier, niby można techniczny, ale na Warsztacie Artysty można kupić specjalnie dedykowany blok z kartkami dla mangaków z wymierzonymi marginesami i obszarem, w którym można drukować typografię. Jeśli chodzi o rastry to nigdzie ich nie kupowałem, ale z pewnością można je łatwo wyszukać, lub pokusić się o dodawanie ich już na komputerze w Clip Paint Studio czy zwykłym Photoshopie. Linijka, cyrkiel, ołówek mechaniczny, dobra gumka też się przydadzą. No i dużo cierpliwości, bo to w cholerę roboty jest.

Dzięki za udzielenie się w temacie, a podałbyś może jakieś sklepy, oraz dokładne nazwy tych przedmiotów? Napisałem, że kojarzę te narzędzia, ale nie chciałbym kupić jakiegoś bublu, skoro i tak miałbym zainwestować.
Jeżeli też jest trudniej w taki sposób rysować - a z tego co pamiętam, stalówką trudniej się nakłada linie - to pomyślałem, o zwykłym czarnym pisaku. Podstawą myślę są tutaj dobre ołówki o odpowiednich rozmiarach, dobra gumka, która nie będzie rozmazywała a faktycznie ścierała, no i ten papier.

Tablet przyda mi się wtedy, jak miałbym rzucić się na jakąś animacje… póki co nie widzę w tym sensu, bo wpierw przydałoby się “zahartować” ryzując właśnie taką mangę.

Wszystko co ci potrzeba znajdziesz na Warsztacie Artysty, tylko co do rastrów nie jestem pewien.

Dzięki, zobaczę co tam mają i pewnie jeszcze zapytam się, co do wybranych produktów.
Cały ten raster jest potrzebny, czy zwykły blok a4 bądź inny papier wystarczy?