Moje 2/10

Zamieszczę tu zaraz trochę bazgrołów takich 2/10 a jak se ocenicie to wasze sprawy. Kiedyś się nauczę :P

Rias i Xenvia z High School DxD oraz 2 moje postacie Olimpia, Mecha Kicia

Sam kiedyś robiłem podobne rysunki i muszę ci przyznać, że Rias wyszła cudnie :D

Olimpia i tak najlepsza XD Czekam na nowe rysunki ^^

2/10 to chyba zbyt surowa ocena, widziałam gorsze rysunki. Jednak dobrze też nie jest, ale to chyba do nadrobienia.
LukiMaster mógłby się wypowiedzieć, on ładnie wszystko ubiera w słowa.

Prosiliście to dodaje - Exceed z Fairy Tail

Poproszono mnie o wypowiedź, a dokładniej to zachęcono (dzięki Caroline, poczułem się wyróżniony :> ), więc nie mogłem odpuścić.

Zacznijmy od nazwy tematu. Miło, że jesteś samokrytyczny i dostrzegasz swoje błędy. To dobry znak oraz bardzo pożądana cecha w sztuce. Pierwszy plus. Również dobrą cechą jest nierozmazywanie ołówka w celu uzyskania waloru (potocznie “cienia”), co jest częstym błędem, nawet u bardziej zaawansowanych twórców. Sam bym dodał jedno, lub dwa oczka do Twojej oceny, ale to Twoja decyzja.

Zanim bezpośrednio ocenię prace, przedstawię porady w kwestii ich przedstawiania, które również bardzo się liczy w odbiorze dzieł. Po pierwsze, jeśli są pionowo rysowane to wstawiaj zdjęcia pionowo. W pierwszym poście zrobiłeś to na opak, przez co wygląda to mniej estetycznie. Druga sprawa to jakość zdjęć oraz kąt, pod którym starasz się uchwycić rysunek. Albo zainwestuj w lepszy aparat, albo w skaner. A co do uchwycenia prac - staraj się robić zdjęcie tak, żeby boki kartki były równoległe do boków kadru. Małe szczegóły, ale znaczące.

Czas na główną część całej mojej wypowiedzi, a mianowicie popełnione błędy oraz ich korekta. Z tego co pamiętam to wspominałeś, że czytałeś mój poradnik. Jeśli czytałeś uważnie to niewiele tutaj muszę dodawać, więc tylko przedstawię problemy, a te które się ewentualnie w tym poradniku nie znalazły, objaśnię.

Pierwsze co musisz robić podczas szkicowania to dokładny pomiar i umiejscowienie elementów. Przykładowo, rysując postać zacznij od kształtu głowy, później kilkoma nieprecyzyjnymi kreskami zaznacz pozycje oczu, nosa oraz ust i dodawaj szczegóły równomiernie. Broń Boże, byleby nie rysować od razu piękne i dokładne oko, kiedy reszta twarzy jest ledwie zaczęta. Najczęstszy błąd jaki mi teraz przyszedł do głowy.
Warto też przestudiować anatomię człowieka, proporcje ciała oraz wyrobić sobie rękę rysując szkice. Zresztą, nie tylko rękę, również wzrok jest ważny, a do tego służą właśnie szkice. Czemu? Krótko, szkicując z natury jesteś obserwatorem. A obserwacja to jedna z najważniejszych umiejętności w sztuce.

Dlatego ćwicz dalej tylko odpuść lub zepchnij na dalszy plan rysowanie anime. Potrzebujesz wprawy, a do tego potrzeba cierpliwości i znajomości form. Reszta przyjdzie z czasem. Powodzenia.

Luki dzięki za przypomnienie o skanerze i wstawianiu obrazków, zapomniałem totalnie, że coś takiego istnieje a nie męczyłbym się tyle z robieniem tych zdjęć żeby było w miarę równo…
Uwagi tego typu przydają się najbardziej ^^.
Nie do końca rozumiem tego czemu nie rysować np oka szczegółowo na początku… nwm czy moja technika jest dobra ale na początku rb szkic ołówkiem 4H czy coś tego typu dość lekko żeby mi nie brudziło wszędzie a kiedy już pozmazuje niepotrzebne linie pomocnicze i takie tam poprawiam szkic na początku robiłem to 7B ale uznałem, że najlepiej się do tego nadaje ołówek B bo rb cienką kreskę i wyraźną jak się mocno naciśnie, taką idealną i potem zależy co jakimiś innymi ołówkami na swój gust…
Rozmycie ołówkiem było czymś co stosowałem w podstawówce z nudów ale teraz by mi to do głowy nawet nie przyszło…

Nie rozumiem dlaczego mam zepchnąć rysowanie mangowych postaci, czy jak napisałeś anime na dalszy plan. Tak szczerze pomysł z rysowaniem mangi jest tym co mnie do sztuki zachęca, uważam to za piękne w samej idei… Postaram się rysować też inne rzeczy, żeby nauczyć się tworzyć krajobrazy, na których mógłbym swoje postacie umieścić, ale pomysł nie rysowania postaci typu mangowego mnie odrzuca…

1. Żeby rysując równomiernie wszystko nie tracić czasu na szczegół, który potem może się okazać źle ustawiony/niepasujący do reszty. Jak to potem zmazać/poprawić? Jakoś się da, ale wygodne to to nie jest.

2. Krajobrazy na razie są Ci niepotrzebne, skoro Twoje prace opierają się na rysowaniu postaci, a anatomia tutaj leży. Nie nauczysz się jej rysując mangowe postacie. Wierz mi, kiedy opanujesz rysowanie prawdziwego człowieka, rysowanie mangowych bohaterów to będzie pestka. Tak wszystko działa: realizm->inne formy.

Zrobisz co chcesz. Ja porady swoje dałem.

http://kinzoku31.deviantart.com/ mój deviant, bd wrzucać tam obrazki ze skanerem, żeby dobrze wyglądały, jak Luki radził, OK postaram się kogoś narysować normalnego też :<

CO TO ZA MECHA KIICIA XD
Kisnę <3
Kyahahaha bardzo dziękuje jestem doprawdy wdzięczna!
Przy następnej wizycie w Wawie napewno weźmiemy kilka lekcji rysunku!

rysunki są na 4/10 więc nie jest źle:)) może robisz je za szybko tzn jeśli skupisz się na każdej kresce i ja przeanalizujesz jeśli podumasz nad każdym szczegółem to możliwe ze zobaczysz ze tu i ówdzie można wprowadzić jakieś udoskonalenia, ja maże szkic na potęge i czasem wydaje mi sie że w końcu zrobie dziurę ale póki co kartka jest w jednym kawałku. Rysując mangowe postacie też nauczysz sie rysować. Jesli jest problem z anatomią przecież można sie wzorować jeśli chodzi o daną pozę na jakimś rysunku ale uwaga nie mówię tu o kalce czy przerysowaniu bo tak nigdy nie nauczysz sie '‘myślec samodzielnie’'nad artem. Ja ekspertem na pewno nie jestem, moje rysunki sa puki co nienajlepsze:) i tu pytanko jesli chodzi o cieniowanie może znacie jakies strony które pokazują w sposób zrozumiały jak nakładać cień nie tylko ołówkiem żeby postać nabrała życia?