Morana

Imię: Morana

Wiek: 125 lat

Rasa: Uboże

Wygląd:
http://s2.ifotos.pl/img/Rivfull11_wqsaxxr.jpg
Morana jest Ubożem więc łatwo jej zmienić szczegóły swojego wyglądu - kolor oczu, włosów czy ich długość. Zazwyczaj dostosowuje je do swojego nastroju. Błękitne oczy ma kiedy jest radosna, zielone oznaczają stan neutralny, a czerwone… lepiej uciekać.
Na co dzień ma krótkie włosy koloru pszenicy, a na sobie ludowe ubranie. Mierzy sobie całe 150cm i jest z tego bardzo dumna, chociaż i tak wszyscy widzą jej wzrost tylko raz do roku.

Waga: 50kg

Historia: Morana dbała o domostwo we wsi Koluszkowo od 125 lat. Znała każdego domownika, zwierzę, roślinę i każdy zakamarek domu. Codziennie rano budziła ich rozmawiając z kogutem, a wieczorem usypiała dyrygując orkiestrze świerszczy. Do jej zadań należało także zawracanie zagubionych zwierząt, głaskanie psów i kotów, czy odstraszanie wilków. Nic ciężkiego, ponieważ Morana w swojej niematerialnej postaci nie jest w stanie podnieść żadnego przedmiotu. Jednak to dzięki niej domostwo w Koluszkowie prosperowało bardzo dobrze - ze zdrowymi zwierzętami i zawsze punktualnymi domownikami. W zamian za to wszystko dostawała codziennie obiad i mogła spać w komórce pod schodami. Wiodła więc bardzo spokojne i szczęśliwe życie i tak byłoby pewnie przez kolejne setki lat, ale pewnego dnia nagle zmaterializowała się i zniknęła. Tak po prostu. A domostwo w Koluszkowie zostało bez swojego Uboża.

Umiejętności/cechy:
Rozmawianie ze zwierzętami i wiatrem
Drobna zmiana wyglądu
Taniec i śpiew
Dyrygowanie orkiestrą (zwierząt, ludzi, a nawet wiatru)

Słaba orientacja w terenie (przez całe życie mieszkała w jednym miejscu)
Słaba głowa - jedno piwo i już leży

Magia:
podstawy magii wiatru - to nie do końca magia, bo Morana po prostu zna język wiatru i potrafi kierować nim za pomocą rozmowy. Dla obcego człowieka wygląda to jak rzucanie zaklęć, ale tym do końca nie jest.
podstawy leczniczej magii - każde Uboże zna kilka podstawowych zaklęć uspokajających i uśmierzających lekki ból

Ekwipunek:
sukienka ludowa, białe majtki, wysokie brązowe wiązane buty, wianek na głowie i pusty wiklinowy koszyk z rączką

Inne: Morana jest obojniakiem (hemafrodytą) jak każde Uboże, ale postanowiła mówić i zachowywać się jak kobieta, dla spokoju ducha domowników. Posiada oba narządy rozrodcze i piersi.

Jestem fioletowa

Yankesss, wyłącz moją postać albo coś, bo nie chce mi się już pisać tutaj… nic się nie dzieje w tej grze