Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Sezon: Zima 2021
Data premiery: 1 stycznia 2021
Gatunki: Akcja, Przygoda, Fantasy, Harem, Romans, Demony (Domeny HeHe), Isekai, Magia, Reinkarnacja
Studio: Studio Bind
Opis anime:

A-P
MAL

Szczerze mówiąc to jest jedno z lepszych anime ostatnio z tego gatunku. Choć trudno powiedzieć czy ostatecznie faktycznie będzie tak dobre jak się zapowiada.

Jak to mówił Gigguk
“Może jest to w końcu dobry Isekai, na którego tak długo czekaliśmy”?

to gówno jest powalone xD

wygląda ładnie, sceny nie są rushowane, technicznie wszystko spoko, plus chcą z tego zrobić anime na 100 odcinków, ale Rudy jest taki gówniany, Paul jest taki gówniany i wszystko tam jest takie gówniane jeśli chodzi o postacie, że wtf

a i Ghislaine wygląda gównianie

a i fanservice

To tylko ty tak twierdzisz. Jak na realia w jakich się znalazł to nawet nie nazwałbym tego fanservicem. Ot uroki średniowiecza.

średniowiecza xD

ogólnie, to mają bardzo dobrze zrobioną architekturę, ubrania (np. majtki roxy nie miały gumki tylko były wiązane xD), wystroje (nie wiem tylko na ile “historycznie” poprawne, ale chyba pasują), ale to nie średniowiecze, tylko jakiś isekai wyobrażony przez japończyka, który miesza różne kultury

chodzi mi o to, że on mógł sobie wymyślić cokolwiek, twórcy animacji mogli sobie to zilustrować jakkolwiek, ale jest jak jest i widać zboczenie i degeneractwo autorów

i w sumie napisz, czego nie uważasz za fanservice bo ja za chwilę mogę dać ci parę screenów, które są tylko fanservicem

Patrząc na rozwój technologiczny świata przedstawionego oraz na fakt że większość ludzi jest niepiśmienna i niemal całkowicie niewykształcona to wydaje mi się że spokojnie można to nazwać średniowieczem. Nie uważam za fanservice faktu że myślą o prokreacji gdyż w takich realiach jest to jedynie jeden z aspektów życia (w sumie gdyby brać to pod fanservice to wszystkie książki o wiedźminie byłyby w 50% fanservicem). Jasne Rudy jest nieco zbyt zdemoralizowany na tym punkcie, ale pragnę przypomnieć że całe poprzednie życie spędził jako przegryw życiowy. W sumie jeśli się nad tym dobrze zastanowić to dodatkowo jest jeszcze spora różnica między nami, a Japończykami więc coś co dla nich będzie w pełni normalne i zrozumiałe to dla nas już niekoniecznie. Chcesz zrozumieć co autor miał na myśli to najpierw dostosuj swój poziom mentalny do autora.

wiedźmin to też średniowiecze, co nie? XD

o fuck, wspomniałeś o wiedźminie XD

kurczę, po prostu żałosne, już mi się nawet nie chce pisać nic

A zdajesz sobie sprawę że Sapkowski pisząc wiedźmina wzorował się na średniowieczu? Czy ci to umknęło?

a zdajesz sobie sprawę, że Lord of the Rings też było wzorowane na średniowieczu? a to też średniowiecze? nie

światy wymyślone przez twórców to nie są jakieś okresy historyczne, tylko ich grajdołek, w który mogą wsadzić cokolwiek im się podoba, nie mają ograniczenia, że cośtam jest historyczne czy nie, bo nie piszą książki historycznej, tylko głupie high fantasy

i to jest bardzo widoczne w mushoku tensei tbh i tam idą tylko w zboczenie jak chodzi o wymysły autora, plus mógł zignorować jakieś naturalistyczne aspekty bo są albo niepotrzebne w najlepszym wypadku, albo gorszące w najgorszym

Nigdy nie mówiłem że jest to historyczne. Po prostu patrząc logicznie to dla świata przedstawionego jest to okres średniowiecza. Dodatkowo nadal nie rozumiesz różnicy mentalności między Polską, a Japonią. Anime to twór Japoński więc nie ma się co dziwić że jest stworzony pod Japońską mentalność. To co dla ciebie jest gorszące dla nich już takie być nie musi i na odwrót.

a dobra, to ty napisałeś coś o tym, że myślisz jak Japończyk xD, raczej jak otaku, a to nie jest japońska perspektywa, tylko perspektywa zboczeńców, ale to offtopic

Mushoku tensei! wooo

̶Z̶a̶c̶h̶ę̶c̶a̶m̶ Nalegam do kulturalnej wypowiedzi …

Tak dla ścisłości. Otaku oznacza jedynie fana i można być otaku nie tylko w stosunku do anime. Jeśli chcesz stosować jakiś termin to najpierw stosuj go poprawnie. Do reszty wypowiedzi się nie odniosę bo posiadam kulturę osobistą.

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

zobacz sobie jak reagują normalni japończycy na słowo otaku
to jest po prostu wstyd

tylko w zachodnim świecie słowo otaku stało się czymś czym ludzie chcą się nazywać

Mylisz się. Zwłaszcza że na dworcach można bardzo często spotkać Japończyków którzy otwarcie mówią że są otaku pociągów, a na koncertach jako otaku danego idola/idolki lub zespołu. To jest tam w pełni naturalne. Oczywiście nie musisz mi wierzyć, ale w takim wypadku sam pojedź i sprawdź. Zobaczenie czegoś na własne oczy to najlepszy sposób by poszerzyć wiedze.

A i przepraszam że koniec końców odszedłem od tematu.

Nie żebym miał coś przeciwko dyskusją prowadzonych w odpowiedni sposób ale ta dyskusja prowadzona była tylko przez @Hannto jak należy. @Kot Na przyszłość proszę o zachowanie kultury.