Nerve Gear

Uważacie że będzie istniało coś takiego jak Nerve Gear ?
A jak tak to kiedy?
Ja uważam że za jakieś 10-15 lat

//EditbyDomen: Poprawiłem na poprawną nazwę

W teorii jest to możliwe ale nie w takiej formie jak w SAO, prędzej to wszytko pójdzie w rozszerzona rzeczywistość ala Accel World, nikt nie odważy się stworzyć sprzętu który będzie blokował bodźce które zamiast iść do ciała idą do Nerve Gear wyobraź Sb awarie czegoś takiego, jesteś uwieziony w grze lub tracisz świadomość taka firma od razu bankrutuje.

Wydaję mi się, że to kwestia kilku lat i powstanie coś jak Nerve Gear. Oculus Rift już jest jakby zapoczątkowanie a teraz technologia bardzo szybko się rozwija także strzelam, że do 2020 już wszystko będzie w miarę gotowe.

Myślę, że do 2020 powinny już być.

Fajna była by opcia jesteś uwięziony w grze :P

Kamkom jeśli chodzi o rozszerzoną rzeczywistość to Microsoft już się tym zajmuje (Microsoft Hololens) i jeśli im wierzyć to już niedługo będziemy się tym rozkoszować :3 A co do Nerve Gear to myślę, a raczej mam nadzieję, że powstanie za jakieś 5-10 lat ^^

Prędzej ta technologia zostanie wykorzystana do tego co w filmie Avatar. Czyli, że nakładają ci ten hełm na głowę i budzisz się w kompletnie nowym ciele. To pierwsza faza projektu 2045, która ma się zakończyć w 2020 roku. Polecam się w nim zagłębić.

Wątpię by przez najbliższe 10-20 lat będzie cokolwiek z przeniesieniem umysły do wirtualnej rzeczywistości, z wyłączeniem ciała.

Stratos ale poczytaj co za sobą niesie Hololens są podejrzenia ze zaburza on w bardzo dużym stopniu funkcjonowanie mózgu i powoduje jego uszkodzenie
TheTrol199 nie wiadomo czy po uszkodzeniu zostałbyś w grze, równie prawdopodobne jest to ze może ci się mozg uszkodzić lub paraliż a równie dobrze możesz się obudzić i poczekać aż ktoś ci zdejmie z głowy ustrojstwo i wrócisz do normy.

Poczekajmy na okasia, on nam przxyniesie najtrafniejsze info względem NG.

Szczerze to mam nadzieje,że coś takiego nie powstanie. Nie chciałabym być uwięziona w grze

Nikt by Ci nie kazał tego nakładać -_-

Ale jeszcze jedna rzecz mi chodzi o urządzenie a nie o SAO.
Więc nie chodzi o uwięzienie w grze.

e to widzę że czekaliśmcie na moją wypowiedź ;p w każdym razie niżej w tym dziale macie wątki w których nie raz się wypowiadałem na ten temat http://animes.pl/wątek-VR-Platforma-Cyberbith
http://animes.pl/wątek-VR-Avegant-Glyph-Prototype
http://animes.pl/wątek-VR-Oculus-Rift
bądź na kanale :)

Widziałęm wszystkie i uważam że są interesujące :)