Ogólnie o mafii

Youhei, czy Ty serio nie kumasz tego co do Ciebie mówię ? Kolejne posty usunięte. Jeśli zobaczę kolejne kłótnie to 24 bana nagrody będzie!

ja sie nie kloce… pelna kulturka… ale rob co chcesz, I don’t care…

:)

• koniec tematu -

No to kolejna mafia właściwie zakończona, trochę przerypałem, trudno, raz na wozie raz pod wozem. Moje zastrzeżenia to w sumie brak zagadek i fabuły. Nie była to taka ognista mafia, jak czasem bywały na naszym forum. Nie wiem jak Wy, ale ja wolę taką formę, którą mieliśmy zawsze :)

Tematyka mafii spokojnie pozwoliłaby na kwieciste opisy zbrodni. Ogólnie mi się podobało, jednakże poleganie wyłącznie na umiejkach źle wpływa na rozwój mafii. Wiadomo: “wiem coś, ale nie powiem, bo się mnie jeszcze mafia zabije.” Tak, to na podstawie fabuły można coś powiedzieć, bez żadnego “strachu”.

To akurat prawda, z samymi umiejkami i bez żadnych wskazówek musieliśmy polegać na zaufaniu względem drugiej osoby. To też tworzyło podstawy do fajnych zagrywek z kłamaniem, które się jednak tutaj nie zdarzyły. Ogólnie nie grało się źle, gdyby była fabuła powiedziałbym, że to była naprawdę ciekawa mafia zmuszająca do komunikacji.

Długo może nie pożyłem, ale było spoczi. Moje “typy” sprawdziły się w 100%, teraz trochę żałuję, że nie podzieliłem się nimi wcześniej ;f

No u mnie były one podobne, ale dlatego ich nie wspominałem, bo jeśli się okażą prawdą, to można szybko zginąć. Jak to było w Twoim przypadku.

Cóż, eksperyment najwyraźniej się nie powiódł. Ale i tak dzięki za chęci :) Może przypatrzę się Waszej mafii i kiedyś uda mi się dostosować. Jednak lata grania w mafię w takiej formie, jaką tutaj przedstawiłam, robi swoje. Ale to też działa w drugą stronę - zapewne część z Was zwyczajnie nie rozumie takiej gry.
Dzięki za wspólną grę :)

Feitan, zawsze możesz spróbować gry w naszą mafię.
I właściwie, to ja rozumiem tę formę mafii, którą Ty przeprowadziłaś. Jakby na to nie spojrzeć… Planszówkowa mafia dokładnie tak wygląda. Tylko najzwyczajniej w świecie fajnie jest czytać sobie fabułę, opisy zbrodni i tak dalej.

Kurde, nie. Źle się wyraziłam :P Miałam na myśli to, że taka forma forumowej mafii mogła się nie spodobać. Właśnie przez to, że nie ma podpowiedzi i każdy może liczyć tylko na to, co sam zaobserwuje.

I co tam załogo? Jak wrażenia po mafii kroczki? Mi osobiście się mega podobała. Mam nadzieję że będzie więcej takich zabaw w najbliższym czasie :)

Oprócz kilku osób, które mało się udzielały, grało się przyjemnie. Z mojej strony jedynie żałuję, że Cahu trochę za szybko wpadł i ciężko było mi to samemu wygrać. Ale było spoko.

Według mnie przydał by się jeszcze jeden morderca to wtedy by dłużej to potrwalo… Bo na tyle osób to tylko dwóch? Za mało, zdecydowanie.

Było 3 jeden nawet raz nie użył umiejki.

Mafia całkiem niezła, widać, że Mroczeł się przyłożył, sorki za niską aktywność, praca i te sprawy.

Nie no Barume, było dwóch. To, że ja zabijałem przez Rzelka, to nie znaczy, że on był w mafii i był zabójcą.

Niska aktywność sprawiła, że mafia wypadła gorzej niż powinna, bo pomysł i prowadzenie mafii było na najlepszym poziomie. Zasługiwała na lepszą wymianę zdań itp. itd. Rozgrywka sama w sobie przyjemna, ale łatwiej by było gdyby każdy z nas zaczynał swoją wypowiedź od np. “Mary: <wstaw kwestię>”. Rozwiązałoby to problem z niekonsekwentnym pisaniem, a to raz jako użytkownik, a to raz jako postać, w którą się ta osoba wciela. W dodatku nie trzeba by było cały czas wracać do pierwszej strony mafii i upewniać się, że dobrze pamiętasz kto jest kim na statku. Proponowałem to Mrocznej, ale propozycja nie przeszła, nie wiem czemu, ale to już po ptokach. Czekam na kolejną mafię.

Mafia fajna, ale zdecydowanie niezbalansowana. 2 mafiozów na 16 graczy, gdzie tylko jeden może stale zabijać to zdecydowanie za mało. Jeśli dołożymy do tego, że role miasta miały bardzo silne zdolności, a dodatkowe wskazówki przy morderstwach były wystarczające, żeby szybko nakierować graczy na zabójcę.

Co do ludzi, którzy praktycznie nie brali udziału w grze - proponuję zrobić jakąś czarną listę, czy coś, bo to po prostu psuję zabawę. :P

Powiem Ci Cahu, że doszłam do tego wniosku (z niezbalansowaniem) jak już mafię otworzyłam. Dawno mafii nie było, więc człowiek trochę wypadł z tego “rytmu”. Następnym razem ogarnę to porządnie.

Co do czarnej listy… Trzeba o tym pomyśleć.

Btw hanler dobrą decyzję podjęliście, żeby mnie zabić na samym początku, bo już 1 nocy miałem cię sprawdzać XDDD