One Piece

One Piece opowiada nam historię mіodego, nieznanego światu pirata o jakże zіowieszczym i mrożącym krew w żyіach imieniu Luffy, ktуry za cel życia obraі sobie caіkiem drobne marzenie - zostanie krуlem piratуw! Ale powoli, zapytacie pewnie kim ten caіy krуl piratуw jest. Otуż w świecie One Piece znajduje się 5 oceanуw, cztery z nich to odpowiednio South/North/East/West Blue, piątym zaś, największym, najniebezpieczniejszym i usianym wysepkami jest Grand Line. To wіaśnie gdzieś na tym piątym oceanie znajduje się tytuіowy One Piece - skarb pozostawiony przez poprzedniego krуla piratуw Gol D. Rogera, ktуrego to skarbu wіaściciel (poza otrzymaniem tego jakże zaszczytnego tytuіu) staje się wіadcą Grand Line. Oczywistym jest, że Luffy, choć piekielnie silny, samotnie nigdy nie da rady zrealizować swojego marzenia - nie sposуb wszak samemu sterować statkiem… I to nie byle іajbą ale prawdziwą piracką galerą, toteż priorytetem naszego rubasznego bohatera staje się zebranie zaіogi! Kto będzie tę zaіogę stanowiі? Czy okażą się kompanami godnymi zaufania czy też pazernymi hedonistami? Na czym polega nieludzka siіa Luffyego (wszak potrawa zalana znaczną ilością fantasy ^^)? ¦miaіo, ponad 400 epizodуw na Was czeka drodzy widzowie.

(skopiowane z anime-shinden) każdy wie o czym to no.

co myslicie o najnowszym odcinku? ;-;

W sumie to nie oglądałem nigdy One Pieca. Jakoś straszy mnie ta ilość odcinków ;/ Ktoś da mi kilka argumentów za tym aby oglądać to anime?

Ok jako jeden z największych fanów One Piece z Animes.pl to podam Ci nawet 10 argumentów.

1. Każda postać w One Piece ma swój styl i charakter, który jest niepowtarzalny.
  2. Główny bohater jest przezabawny a sceny walki, jego radości, smutków czy też retrospekcji są niesamowicie porywające - sam popłakałem się kilkanaście razy w trakcie oglądania One Piece.
  3. Każdy odcinek One Piece ma związek z mangą - niewielka ilość filerów.
  4. Animacja na najwyższym znanym mi poziomie nie to co walka Pein vs Naruto w Shippudenie.
  5. Ciekawe pomysły autora inspirowane historią, innymi anime, sztuką, życiem codziennym czy też mitami i legendami morskimi.
  6. Świat, w którym panuje wojna między piratami a marins jest pokazany bardzo brutalnie i szczegółowo.
  7. Każdy rozpoczęty wątek w One Piece się wyjaśnia i nie ma niedociągnięć.
  8. Nietypowe moce i zdolności bohaterów nie są ściągane z innych anime czy mang po prostu autor jest geniuszem.
  9. Załoga głównego bohatera jest niesamowita i każdy ale to naprawdę każdy znajdzie w niej swoje podobieństwo lub ulubionego bohatera.
  10. Oda - autor One Piece jest mistrzem jeśli chodzi o wymyślanie plot twistów a fabuła już po 15 latach wydawania mangi ma jeszcze co najmniej 2x tyle przed sobą.

Oto moje powody dla których warto oglądać One Piece i robię to od 10 lat !

Możliwy spoiler

A co do najnowszego odcinka - lepiej pokazane sceny niż w mandzę, na + muzyka i animacja .
Na - jest to, że troszkę wieje nudą bo jeszcze nie ma takiej akcji jak np. w odcinku gdzie była walka na coloseum …

Wow, no to mnie przekonałeś XD

ja tam ryczałam jak luffy zaczął ryczeć jak Sabo zobaczył … no i… ta laska… to ta sama:http://media.animevice.com/uploads/0/4479/531761-untitled_3.png

No przecież ta dziewczyna była wychowywana przez Tigera :d to co się dziwisz :D ?
A ten rybolud Karate co był na w blocku B to jest też rewolucjonista i on był w załodze Tigera

Mam nadzieję, że skoro już wprowadzono bohaterów należących do Rewolucjonistów, to doczekamy się wkrótce retrospekcji związanych ze szkoleniem Robin pod okiem Dragona. O jej dwóch latach poprzedzających powrót Słomianych wiemy tyle co nic, a śmiem twierdzić, że spośród całej załogi to właśnie jej dwuletnie losy były pewnie najciekawsze… :<
Co do odcinka - chyba każdemu ciężko było powstrzymać łzy po tym spotkaniu braci, przyznam że moja reakcja przypominała reakcję Luffy’ego. <3 osobiście czekam na rozwój wydarzeń związanych z poczynaniami grupy Usoppa, mimo że wiem z mangi jak to wszystko się potoczy, ale o wiele bardziej wolę oglądać anime, bo podczas czytania moje emocje są nieco zniwelowane.

Myślę, że po arcu z Dressrosą gdy Sabo z Luffym na spokojnie pogadają, to wtedy wszystko o rewolucjonistach się wyjaśni. Co do odcinka to był bardzo gitez, w mandze to, że to był Sabo było o wiele mniej jednoznaczne, dalej pozostawała ta nutka tajemnicy aż do jego ujawnienia (którego jeszcze de facto w anime nie było).

Ja chce… dowiedzieć się czegoś więcej o ojcu Luffiego a nie tam Robin XD… no wiadomo Robin też, bo w ogóle mało jest Robin jakoś… ale ale… ale jednak chcę więcej o ojcu Luffiego XD
I ja też Alison wyglądałam jak Luffy ;----; tak ryczałam ;-;

Ale wtedy Robin pewnie często przebywała z ojcem Luffy’ego, więc byśmy się sporo o nim dowiedzieli z jej retrospekcji. :D Mam nadzieję, że będzie tak jak Golter mówi, czyli dostaniemy trochę informacji na ten temat po Dressrosie. ^^

może… może po Dressrosie kurczak w końcu dostaniemy kilka odpowiedzi na pytania… coraz więcej pytań XD

Wie ktoś kiedy to się kończy ?

anime +/- 20 lat, o ile Oda nie kopnie w kalendarz.

W sumie Naruto patrząc na mange, fillery itp. to jeszcze z 4-5 lat będzie więc nie zdziwiłoby mnie to xD

One piece ma planowaną mangę jeszcze na 10 lat :D
Anime ma opóźnienie jakiś 20-30 odcinków (20-30 tygodni bo 1 ep = 1 chapter)
Więc przed nami jeszcze co najmniej 25 lat z One Piece ;>
To będzie jeden z najlepszych i najdłuższych tasiemców ever !

Z tego co się orientuje Dressrosa potrwa jeszcze co najmniej przez 50 tyg :D

Ja tam stoje na 350 odcinku więc trooooche jeszcze mam do oglądania xd

Ja stoję na 140 czyli pod koniec Arku z Alabastą xD

Oglądam, jestem przy jakimś 350 odc., w sumie polecam jedynie boli to że jest dość długie, a mnie osobiście przynudzają środkowe części arców xD

Nom, środkowe części arców czasami przynudzają, ale zaraz potem “rozwiązanie” arców jest napakowane akcją po same brzegi, więc trzeba trochę przeczekać ;-;
no i to też trochę przez te wszystkie wspomnienia i flashbacki, ale znowu bez nich nie bylibyśmy aż tak do bohaterów przywiązani ne?

Teraz w dressrosie jest to o czym mówi Niko :D Po troszkę nudnawych wspomnieniach i takich tam wreszcie nadchodzi coraz bliżej punkt kulminacyjny całego arca :3