Organizacja mafii

Mogę zagrać jak jakaś mafia będzie, mnie wakacje nie dotyczą, ale w popołudnia mogę stanąć do walki formumowej xD

Ja tysz chętny ;v .

Jakby się jeszcze pięć osób zgłosiło, to możemy startować. Bo na mniej nie ma sensu robić.

Chłopcy i dziewczynki o co chodzi z tą mafią, to jakaś zabawa czy jak? xD Bo mogę się zgłosić, ale nie wiem co to :P

Ej, powiem ci Venus, że mam tak samo ^.^ !!

Wytłumaczcie to też się zgłoszę :D

Klasycznie w mafii chodzi o to, że są dwie frakcje, które między sobą walczą (załóżmy, że dwie, bo nie będziemy komplikować). Mafia oraz Miasto. Miasto ma za zadanie wyeliminować mafię, nim ta wyeliminuje miasto. Tylko mafia wie, kto jest z nimi w drużynie, miasto nie ma praktycznie żadnym informacji. Gra dzieli się na Fazę Dnia (w której udzielają się zarówno miasto, jak i mafia) i Fazę Nocy (tylko wybrani gracze mogą podejmować akcje oraz działa mafia). W FD miasto może węszyć poprzez pisanie postów i wtedy to muszą szukać mafii. Na koniec FD (która trwa kilka dni), można dokonać linczu (jedyna broń miasta). W FN gracze mogą wykonywać nocne akcje, a mafia podejmuje decyzję, kogo zabić.
W klasycznej mafii tylko wybrani gracze po stronie miasta mają nocne umiejki, czasami również jeden z mafiozów ma jakąś umiejętność. Dodatkowo, w klasycznej gracze wiedzą, jakie umiejętności występują w grze (nie wiedzą tylko, kto je posiada).
Z kolei w BYORze każdy gracz ma umiejętność (nie tylko nocną), ale nie wiadomo jakie występują w grze. ALE każdy gracz sam sobie wymyśla postać, jaką chce być (byłam kiedyś Bulbulatorem, pozdrawiam, ale najlepszą postacią i tak były “za ciasne dżinsy” xD). Można być dowolną postacią z filmu, anime, książki, rzeczą, zjawiskiem, ale nie może się zdublować z rolą innego gracza (kto pierwszy, ten lepszy). Robiłam już umiejkę dla Demona Maxwella, więc nic nie jest mi straszne xD
Zarówno w klasycznej, jak i BYORze, mafia ma nocnego killa oraz ZAZWYCZAJ znają swoją tożsamość.
Ogólnie to polecam poczytać poprzednie edycje, żeby to lepiej ogarnąć, bo mam talent do pokrętnego tłumaczenia i nie zdziwię się, jak to wyżej jest niejasne xD

Muszę to ogarnąć na spokojnie XD

Pewnie bym zagrał, ale znaków mi brakuje, a to smutne bardzo

Też mógłbym spróbować zagrać ;D

Okej, to mamy listę następującą:

1. Byters
  2. Airzel
  3. Piekarnik
    Plus osoby, które muszą określić, czy dadzą radę z grą:
    venus, Armilcia, Gintoki i Hanler.
    Czyli teoretycznie skład pełny xD

Tylko teraz pytanie - chcecie klasyczną mafię, czy BYORa. Ja to bym sobie do byorka powymyślała, ale biorąc pod uwagę to, że są nowi gracze proponuję Wam klasyczną.

Też bym zagrał lel XD dawno się w takie rzeczy nie bawiłem (ostatnio pewnie sesja Rabbit Doubt 3 lata temu XD)

Taa, spróbuję ^.^ …

Myślę, że klasyk będzie okej, a jak szybko pójdzie, to potem można pyknąć BYOR-a

Dobra, zapisuję się i ja! Tylko przeczytaj pw!

Mogę spróbować :) Kto będzie mistrzem gry?

Ja robię, więc ja będę MG xD

Ok. Znów lista, ale muszę mieć wszystko uporządkowane.

1. Byters
  2. Airzel
  3. Piekarnik
  4. Dżisas
  5. Armilcia
  6. Hanler
  7. Mroczna
  8. Gintoki
  9. Cahir
  10. Luki

Osiem osób, to już coś :D Więc na zgłoszenia poczekam jeszcze do jutra, do godziny 22.
Czy pasuje Wam start w poniedziałek o godzinie 20?

Też się piszę, może być klasyk, może być ta wymyślna wersja, dostosuje się :P

Mafia? Nie ma dla mnie różnicy jaka. Zapisuję się.

Okej, zamykam więc nabór graczy, bo muszę mieć chwilę czasu, żeby obmyślić całą grę. Lista graczy:

1. Byters
  2. Airzel
  3. Piekarnik
  4. Dżisas
  5. Armilcia
  6. Hanler
  7. Mroczna
  8. Gintoki
  9. Cahir
  10. Luki

Zaczynamy w poniedziałek o godzinie 20. Do tej godziny dostaniecie na PW swoje role.