OSCARY 2015

http://www.filmweb.pl/awards/Oscary/2015#

Na stronie macie wszystkie wyniki. Jak osądzacie tegoroczne OSCARY?
Ja osobiście uważam,że trochę nie docenili filmu “Wiplash” i “Gra Tajemnic”
No i IDA NIE POWINNA ZASŁUŻYĆ ZA OSCARA (soryy,ale ten film ssie. Jego specyficzność nie jest ciekawa a wręcz nudna) Jedynie Idzie,bym przyznała Oscara za najlepsze zdjęcia (bo tylko to mi się podobało w filmie) ^^

W tym roku to tylko Gra tajemnic mnie zaciekawiła i ją obejrzę ;d.

Ja polecę od innej strony i od mojego hmm… mojej złości xD
Nie chce mi się pisać drugi raz, więc skopiuje sobie z FB.

‘IDA -> OSACAR -> ŻYDZI -> POLACY
To od początku: Idę oglądałam, film mi się podobał, aktorsko Kulesza wymiata, ale… nie jestem krytykiem filmowym ani nie znam się na tyle żeby oceniać czy godny to film Oscara czy nie. Najwyraźniej godny i super, niech się polskie kino rozwija, ale ból dupy towarzyszący wygraniu osacara przez Idę tak mnie wkurwił, że chodzę i kurwię i myśleć przestać nie mogę! Dlaczego? Zacytuję:
"Cieszcie się, cieszcie durne polaczki, że wygrał film, który pokazuje Polskę w złym świetle i teraz wszyscy i każdy statystyczny europejczyk czy amerykanin będzie myślał, że to myśmy żydków wybijali. Czyste sranie do własnego gniazda. Prożydowski film!’ (Żydków… szkoda, że nie piszą Polaczki… echhhh.)
Mniej więcej takich komentarzy, z takim wydźwiękiem można się naczytać w internecie pod każdym tematem o Idzie i oscarze.
Ja się pytam gdzie tutaj jest sranie do własnego gniazda? Rozumiem, że jesteśmy narodem, który w dalszym ciągu chce być głaskany po główce przez cały świat bo przecież to Nas hitler rozwałkował, to Nam zrobił ałka i si i teraz wszyscy mają NAS brać za NAJWIĘKSZE ofiary. Tak byliśmy ofiarmi, ale… Do kurwy nędzy to od dzisiaj wiecie, że Polacy sprzedawali Żydów Niemcom? Taka to dziwota nagle, że ktoś o tym mówi głośno? No co? Prawda w oczy kole? Żadna nowość to jest! Tak samo jak i to, że Polak Polaka sprzedawał! Niemcom, ruskom i cholera jeszcze wie komu… Ale jak o Żydów chodzi to już nic nie można powiedzieć bo się rozpęta burza i zaraz będzie, że sramy do własnego gniazda! Nie rozumiem co jest takiego strasznego w tym, że się o tym mówi? Przecież nikt nie wrzuca WSZYSTKICH Polaków do jednego worka i nie mówi, że 100% Polaków wydawało/zabijało Żydów, prawda? Wiadomo, że byli również i Ci dobrzy, którzy pomagali i życie ratowali. Każdy to wie. Wszędzie tak jest. Są dobrzy ludzie i źli! Jest ciemna strona i jasna strona. Nie ma narodu na całym świecie, który by nie popełnił jakiś błędów i nie miał skazy na swoim honorze, czy jakkolwiek to nazwać. NIE MA. Ludzie byli tacy jacy byli. Jedni po mimo strachu, że ich również Niemcy mogą zabić - pomagali. Inni właśnie przez ten strach sami zabijali i sprzedawali. W głowie mi się nie mieści ten cały HEJT, który nagle spadł bo taki a nie inny film, traktujący o tym o czym traktuje wygrał. Nie wiem czy to żal tyłek ściska bo nareszcie coś wygraliśmy a przecież jak w Polsce ktoś coś zrobi i zostanie doceniony to trzeba go zmieszać z błotem, bo tak naprawdę nie zasłużył prawda? Heh. Bardzo ciekawy z nas naród. Był ciekawy co pokazuje historia i dalej jest ciekawy. Podejrzewam, że będzie ciekawy do końca.
Ja jestem zadowolona z wygranej Idy. Jestem zadowolona z tego, że tak samo jak o dobrych rzeczach mówi się o złych. Dla podsumowania powiem tylko, że każda osoba znająca choć trochę historie XX wieku dokładnie wie jak było i nie trzeba mu wykładać i tłumaczyć. Na koniec tylko dodam, że o tych złych rzeczach należy mówić po to żeby następne pokolenia miały wgląd w to jak NIEnależy postępować. Tyle.
Tak, nadal jestem wściekła, po mimo ‘wypisania się’. Jak ktoś dotarł do końca to gratuluję wytrwałości.
P.S. Po ‘Pokłosiu’ z Maćkiem Stuhrem było tak samo… Szkoda tylko, że po filmie ‘Miasto44’ NIKT kuźwa nie powiedział, że powstanie warszawskie było błędem. A zamiast tego wielku kult się odczynił jakbyśmy niewiadomo co zrobili… dodam, ze w akcie desperacji. Heh.’

No i najlepszym przykładem polaczkowości jest to, że na polskim filmwebie ten film ma 6,8/10, a na ogólnoświatowym Rotten Tomatoes film ten ma zajebiste noty i od normalnych użytkowników i od krytyków filmowych.

Znaczy ja nie mam nic do Żydów (bo akurat lubię tą tematykę <3) ale po prostu nie lubię takich filmów “specyficznych”

Sorry ale od dawna nie oceniam filmów oscarami, co do idy nie moje gusta i tyle, większość pewnie też woli oglądać Teda 2 niż czarno biały film, a kwestia wybielania postaci która skazywała na śmierć ludzi którzy walczyli o niepodległość jest tutaj drugorzędna, choć mam taki niesmak że brakuje nam filmów np, o husari w stylu 300, jest parę bitew które wyglądały podobnie świetny materiał na hit, ale cóż bez obrazy ale wystarczy słowo żyd i film jest lepiej oceniany, aż czuje się dyskryminowanym.

Kahl ;—; ja myślałam o żydach dobrze dopóki ostanio nie naskoczyła na mnie grupka żydów na yt…
tz… ja myślałam, że żydzi to… religia nie? jak nie, to czym w końcu są bo ja już nie kminię? Załóżmy, że ktoś od 10 pokoleń jest polakiem i ciągle mówi “jestem żydem!!” no sorki, ale to tak jakbym mówiła, że “jestem wegetarianinem” jakby się mnie pytali o narodowość lol (no gdzie jest żydolandia ja się pytam?). Czytam sobie na wiki właśnie, że to “naród semicki zamieszkujący w starożytności Palestynę (określany wtedy jako Hebrajczycy albo Izraelici), posługujący się wtedy językiem hebrajskim”
no i od średniowiecza nie mają własnego “kraju” i nie potrafią się zasymilować z innymi narodami - magia nie?

ok więc na yt laska sobie używała kredek do oczu, których producent ubrał się w nazistowski mundur w ramach cosplayu… nawet nie wyobrażacie sobie jaka burza była pod tym filmikiem… a jak napisałam, że “mundury nazistów zostały zaprojektowane przez hugo bossa i są bardzo eleganckie, a noszenie ich w ramach cosplayu raczej nie oznacza od razu popierania nazistowskie ideologii” to zostałam nazistką, wyznawcą hitlera, człowiekiem bez serca, antysemitą i mordercą

nie lubię filmów o tej tematyce… kiedyś było mi ich szkoda, dopóki się nie zobaczyłam ich wycieczek w Aushwitz - w ogóle się nie przejmują tym co tam się wydarzyło, robili sobie wszędzie wesołe fotki, skakali i mieli wszystko gdzieś

No i na koniec - dlaczego nie wygrało tyle wcześniejszych filmów pokazujących polskie bohaterstwo? Dlaczego wygrał dopiero ten, w którym żydzi byli tymi lepszymi?

No ale ogólnie masz rację Kahl… na wojnie działo się wiele, każdy sprzedawał każdego, nie można przewidzieć co by się wtedy zrobiło ;----;
“Polacy sprzedawali Żydów Niemcom” - jak najbardziej, nie dziwię się… dziwię się polakom, którzy ich chowali - ja bym nie ryzykowała życia mojej rodziny dla obcego człowieka

A czemu nikt nie chce mówić o 700 lat zgody między narodem Żydowskim a Polskim? ;] Każdy z WAS wie,że II WŚ to zagłada Żydów i fakt,zdarzali się tacy,którzy sprzedawali Żydów Niemcom,aby uratować swój tyłek.

A czemu nikt nie chce zrobić właśnie filmu o 700 lat zgody między nami? No kurwa,proszę was

No filmów o Żydach za czasów II WŚ jest pełno, widziałem kilka ale najczęściej to są chyba o małych chłopach nie wiem czemu.

I Maruś, historycznych filmów można jeszcze w ciul zrobić bo jeszcze pełno ciekawych wątków w naszej historii jest których nie zekranizowano ;P

NIECH ZROBIĄ FILM O 700 LAT ŻYCIA W ZGODNOŚCI Z NARODEM ŻYDOWSKIM A NARODEM POLSKIM.

Niko,mylisz się. Nie mają własnego kraju,ale są narodem. Idź do Wikipedii i sobie przypomnij definicję słowa “narodowość.” Nie posiadają własnego terytorium,jednakże posiadają kulturę,religię,obyczaje,języki. Tak samo było,gdy Polska była 123 lata pod zaborami. Nie mieliśmy SWOJEGO TERYTORIUM ale byliśmy Narodem Polskim. Byliśmy Polakami. Tak samo jest w sprawię żydów. Ps,polecam sobie przypomnieć historię Polski,jeśli nie pamiętasz,że kiedyś mieliśmy bardzo dobre stosunki z Żydami. :)

Czemu nie wygrały inne filmy Polskie? Po potrafimy jedynie zrobić dobry film HISTORYCZNY. A co jest wiadome,że USA,Anglia i inne kraje nam nie pomogły.Prosty powód czemu nie zdobyliśmy Oscara poprzednio. A “Ida” nie jest filmem historycznym tak w szczególe. Film historyczny,który mniej więcej jest oparty na faktach. A fabuła w tym filmie została wymyślona przez reżysera. No wiec lol. A poza tym Akademia Filmowa nie mogła przyznać Oscara (bardzo dobremu zresztą) filmowi rosyjskiemu “Lewiatan” ze względu na to,że USA ma “wojnę” z Rosją. A faktycznie “Ida” jest specyficznym filmem (mi do gustu nie przypadł) ale dobrze wykonanym.

Maruś byliśmy też państwem z parlamentem bez własnego terytorium nawet XD
Jak Nikoś dalej nie kojarzysz czym jest narodowość to geografia pomoże i różnica pomiędzy produktem krajowym brutto który pokazuje ile kraj wyprodukował i produkt narodowy brutto czyli ile wyprodukowali polacy na całym świecie. Inaczej mówiąc jak Maru narodowość to po prostu odrębna kultura, obyczaje itp język już niekoniecznie musi być inny ireligia ale to też. To tak samo jak polak w innym kraju czy coś jest wtedy obywatelem danego kraju ale narodowości polskiej, zobacz sobie mniejszość narodową polski gdzie masz przykładowo jakiś Łemków którzy nie posiadają własnego państwa i nie posiadali ale mają własną kulture itp.

Okej mały spam się robi trzymajmy się tematu ;p

No ja dobrze wiem co to jest narodowość… na tej samej wikipedii przeczytacie że “żyd” to wyznawca judaizmu, a “Żyd” to człowiek żydowskiej narodowości :P i że żyd, żeby był Żydem to musi mieć ortodoksyjną matkę, albo coś tam coś tam, ogólnie w skrócie - sami naskakują na innych żydów mówiąc, że tamci nie są “prawdziwymi” żydami XD

No i dodajmy do tego to, że praktycznie każdy naród sobie ewoluuje, zmieniają się tradycje, macie tam tą swoją kulturę… a teraz mi powiedzcie co łączy ze sobą wszystkich żydów świata oprócz religii… mieszkają od 1000 pokoleń w jakimś kraju, mówią w jakimś tam języku, wysyłają dzieci do jakichś tam szkół… ubierają się jak wszyscy inni mieszkańcy danego kraju… gdzie ta ich odrębna kultura? Chyba, że chodzi wam o obrzezanie… ale to znowu coś od czego duuuża część z nich już odeszła
może rzeczywiście żydzi ortodoksyjni są oryginalni, ale to mała grupka tylko…

widziałam też czarnych żydów, którzy zostali nimi później, jak już byli dorośli i stwierdzenie że jest Żydem w sensie narodowości jest odrobinę dziwne ZNOWU

to wszystko jest strasznie naciągane XD