Pinky i Mózg

główni bohaterowie to dwie laboratoryjne białe myszki, które każdego wieczoru próbują opanować świat. Pojawili się oni po raz pierwszy w serialu Animaniacy (ang. Animaniacs, 1993-1998). Dopiero w 1995 roku doczekali się własnego show, którego producentami byli Steven Spielberg i Warner Bros. Serial ten ma 65 odcinków + 13 odcinków pod tytułem: Pinky, Elmira i Mózg (ang. Pinky, Elmyra and the Brain).

Dobrze wspominam godziny spędzone z tą bajką pamiętam że nie raz mnie rozbawiła do łez i żałuje że większość aktualnych dzieci raczej nie będzie chciała się z nią zapoznać. Uważam że ocena 8/10 będzie idealna.

Do bajki powstała też ciekawa teoria chyba nie jedyna zaciekawionych i zapoznanych z tematem odsyłam do filmu poniżej :

Kocham tę kreskówkę, nadal mi się zdarza, czasami, opening obejrzeć :)

Ach pamiętam jak leciało to pare lat temu…
Najlepszy moment na końcu chyba każdego odcinka

Co będziemy robić jutro?
Spróbujemy przejąć władzę nad światem.

Oj tak. Pinky and the Brain!
Ta bajka jest genialna, tylko szkoda że nigdy im się nie udawało spełnić swoich marzeń. :c

Gorąca prośba by przed zakładaniem nowych tematów weryfikować czy dana kreskówka nie znajduję się w tym dziale. Znalazłem dubel tematu Pinki i Mózg, który wykasowałem, nie to żebym miał pretensję, ale polecam opcję “szukaj”