Podajcie jakiś tytuł do obejrzeniaaa

W sumie nigdy się nie odzywałem, ale mam ostatnio ogromny problem ze znalezieniem idealnych anime, a po tym jak się skończyło jedno z bliskich temu - Golden Time - naprawdę jestem zdesperowany żeby znaleźć coś takiego.

Jak to opisać, bo zakładam że nie każdy oglądał to anime. Chodzi o to, że nienawidze schematów, bądź absurdalności, czy nienaturalności, a najgorsze jest kiedy taki jest charakter. W skrócie typowo dosłownie kazda haremowka, typiara wchodzi w bieliźnie do pokoju chłopa a potem bije go za to że ja widział kiedy to ona mu weszła do pokoju (jak mnie takie sytuacje irytują) albo że nie da się dosłownie niczego wyjaśnić a każdy bohater to ciota i nieporajda życiowa taka że idzie się zapaść pod podłogę (a jeszcze gorzej kiedy takie osoby są uznawane że mega mądre że względu na oceny a nie potrafi niczego się domyślic) i te sztuczne charaktery… Jakby zostały zaprojektowane wszystkie tak samo z minimalnymi różnicami. Nie lubię też tych przegeniuszy którzy wiedzą wszystko i są zbyt idealni.

Otoz co mi przypadło w golden time to właśnie charakter ludzi, ich zachowania, ich cechy charakterystyczne, to są normalni ludzie którzy potrafią żartować a także potrafią zartowac na te tematy erotyczne NORMALNIE bez jakichś wielkich dram tych księżniczek niewydymek. Oczywiście mamy tu denerwująca postać a konkretniej Koku, ale ona została właśnie tak zrobiona żeby taka być, a my mamy widzieć w niej tą wielką przemianę, a jest ona ogromną. Czasem też bohater się ociągał z niektórymi kwestiami, ale bywało to zrozumiałe. Zachwyciło mnie to jakimi ZWYCZAJNYMI LUDŹMI są ci bohaterowie. Prawie jak prawdziwymi.

Teraz mi się przypomniało że było jeszcze jedno takie anime
Grand Blue (choć te zgromadzenia “prawiczków” były irytujące) to jednak chłopaki zostali naprawdę dobrze napisani.

TL ; DR
SZUKAM ANIME KTÓRE NIE BĘDZIE IRYTUJĄCE POD WZGLĘDEM ABSURDALNOŚCI, CZY TEŻ POSTACI (MOGĘ ZROZUMIEĆ POJEDYNCZE PRZYPADKI KTÓRE WŁAŚNIE TAK MIAŁY BYĆ ALE SA DOBRZE NAPISANE)
MOŻE BYĆ DOSŁOWNIE KAŻDY GATUNEK FANTASY, SZKOLNE, ROMANS, Ecchi

(w przypadku fantasy może ktoś się zastanawia. O co chodzi skoro nie lubię absurdalności, tutaj zakładając że istnieje magia to jednak wolę żeby ten świat pozostawał na swoich zasadach a nie jak w niejakiej alicyzacji gościu zaczyna gadać z duchami 10 razy na odcinek i za każdym razem dają mu power upa, ogólnie że z dupy miał 10x większą moc niż wcześniej, zresztą w złoczyńcy też to było irytujące że nagle w niepokonanego demona się zmieniał, ogólnie moc przyjaźni. W świecie magii też powinna być jakaś logika)

JESLI KTOŚ ZROZUMIAŁ MOJE WYWODY I ZNA COŚ TAKIEGO, NAPRAWDĘ BYŁBYM MEGA WDZIĘCZNY GDYBY LTOS ZAPODAŁ TYTUŁ

No i przepraszam że tak sie rozpisałem ale jak pisałem na początku jestem naprawdę zdesperowany po tym jak przejrzałem kilkanascie stron z listą komedii bądź romansów i wszystkie były takie same… To wybuchło kiedy w końcu się dorwałem kiedy udało mi się w końcu znaleźć coś wyjątkowego jeśli chodzi o postacie. A potem się skończyło…

polecę ci moje ulubione
1 ‘‘Terror in Resonance ,jest to świetne anime akcji z całego serca polecam obejrzeć wywołało u mnie dużo emocji i bohaterowie byli bardzo interesujący
2’’ given, co tu dużo mówić jeżeli nie oglądałeś to nadrób braki bo to jest za dobry serial by go nie znać
3’’ Blast of Tempest, osobiście nie przepadam za gatunkiem fantazy ale nawet mi się spodobał ten serial z pozoru dziwny i płytki ale ma w sobie ''głębie, i w zależności od interpretacji możesz je albo wrzucić do worka typowych anime albo może ono zmienić twoje myślenie mnie osobiście podniosło na duchu i pomogło zmienić sposób myślenia
4 ''The World in Colors, to jest seria inna niż wszystkie pokazuje jak potrafi zmienić się życie gdy poznajemy przyjaciół jest wątek miłosny ale jest on tak subtelny i delikatny że nie będzie przeszkadzał nawet osobą które nie przepadają za romansem
jak obejrzysz to daj znaćjak się podobało :D

Hej,
ja osobiście nie jestem fanem komedii romantycznych, ale ostatnio obejrzałem Toradora i byłem pozytywnie zaskoczony. Do oglądania podchodziłem bardzo sceptycznie, ale ostatecznie obejrzałem całą serię w dwa wieczory (noce) :smiley:. Na prawdę się śmiałem, a do tego historia była bardzo wzruszająca. Było parę elementów które trochę drażniły, ale ogólnie cała seria 9/10 jak dla mnie. Nie mam niestety porównania bo to pierwsza seria w tym klimacie którą oglądałem. Nie wiem czy Ci podpasuje bo ja z kolei wczoraj spróbowałem Golden Time i mi się niestety nie podobało :sweat_smile: (obejrzałem tylko pierwszy odcinek) - ale co kto lubi :D.

Właśnie obejrzałem “Terror in Resonance” - 10/10! Fajnie, że trafiłem na ten wątek, dzięki za polecenie! Z jakiegoś powodu klimat i napięcie w serii skojarzyły mi się z “Akirą” (pewnie przez te eksperymenty na dzieciach).
Dzisiaj zabieram się za “Given” :smiley:

Skończyłem też oglądać “Blast of Tempest” - już jest jednym z moich ulubionych :D I muzyka świetna! Polecam!

1 polubienie

Kurde, niestety “Given” musiałem przerwać po paru odcinkach bo historia zmierzała w “złym” kierunku :sweat_smile: Nie czułem się komfortowo, cały czas miałem wrażenie, ża zaraz będzie scena której nie chciałbym oglądać :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:. Oczywiście nie mam absolutnie nic przeciwko, ale to nie dla mnie. Hmm, mam nadzieje, że w kolejnych poleconych tytułach nie będzie takich “niespodzianek” :grimacing:

Code Geass - Co prawda protagonista posiada moc ale jest ona lepiej zaprojektowana niż w przypadku innych anime. Samo anime ma bardzo dobry soundtrack jak i kreske. Odcinki znajdziesz na cda.

JoJo no kimyou na bouken - Seria różniąca się praktycznie wszystkim od innych anime, każdy jest umięśniony a humor jest całkiem całkiem jak i soundtrack. To jest praktycznie obowiązkowe anime. Odcinki znajdziesz na animedesu, party od 1 do 5

GTO - Nazwałbym to taką komedią i dramatem, motyw bardzo dobrze wykorzystany. Samo anime jest krótkie i na jego koniec robi się pusto w sercu. Jest to całkiem stare i mało znane anime ale lepiej wykonane niż Sword Art Online więc zapraszam gorąco. Odcinki znajdziesz na cda.

ef: a tale of melodies i ef: a tale of memories. Zwykli ludzi i zwykły świat, a to co jest niezwykłe to problemy z jakimi mają do czynienia. Jednak te anime niosą dużo większy ładunek emocjonalny niż golden time. Ewentualnie zawsze można obejrzeć Gosic lub Grisaia no Kajitsu.

Właśnie obejrzałem GTO - to było po prostu zajebiste, dzięki!
Mam pytanie czy ktoś się orientuje jak anime ma się do mangi? Bo na wiki widziałem, że ostatni tom mangi został opublikowany w 2002, a ostatni odcinek anime w 2000 (2 lata wcześniej). Czy one się “kończą” inaczej? Skąd ta różnica?
Widziałem też, że jest mangowy sequel (Paradise Lost) i side story (14 days in Shonan) - ktoś czytał i poleca?

mogę polecić jak narazie Haikyuu!
nie znam za dużo takich anime ale jak znajdę więcej takich anime to polece :DDDD