Poproszę o polecenie jakiejś mangi

Hej,
jedyną mangą jaką w życiu czytałem był dragon ball wiele lat temu (teraz mam 32 lata).
Ogólnie jestem fanem anime, ale chciałbym spróbować coś poczytać - czy ktoś mógłby mi polecić coś na początek? Żeby pomóc poniżej lista moich ulubionych anime (głównie filmów, nie oglądałem dużo serii):

• Księżniczka Mononoke
  • Naussica z krainy wiatru
  • From Up a Poppy Hill (makowe wzgórze)
  • Akira
  • Ghost in a Shell
  • Shape of Voice
  • Redline
  • Five centimeters per second
  • Mushishi (seria)
  • Attack on Titan (seria)
  • Wicked City

anime które mi się nie podobało:

• Tokyo Ghoul
  • Fullmetal alchemist: Brotherhood

Sprobuj krotkich serii zeby zobaczyc czy Ci sie podoba.
Prophecy i Dogs: Bullet & Carnage ode mnie, ew potezne Tomisko, ale za wysoka cena Trigun. ale kreska juz leciwa.

Dzięki wielkie!, spróbuję

Hej, zacząłem od Dogs: Bullet & Carnage (przeczytałem vol.1) ale jakoś nie mogłem się w to wkręcić. Prophecy niestety nie ma w formie elektronicznej a chwilowo tylko na Kindlu mogę czytać.
Natomiast zacząłem czytać Vagabond i bardzo mi się podoba jak na razie.
W ogóle myślałem, że wszystko jest dostępne w formie elektronicznej, ale okazało się, że nie ma zbyt dużego wyboru.

To może być trochę daleki strzał, ale w sumie nie wiem czy po polsku online znam jakąś magę (jeśli język nie jest problemem to z góry sorry), więc może przerzucić się na webtoony. Są lekkie i jest duży wybór w polskich tłumaczeniach.
Ja osobiście widząc twoją listę poszłabym w bardziej dojrzałe i klasyczne serie, jak Berserk, Vinland Saga, Moster. Wiem że można je zdobyć w bibliotekach jak masz dostęp. Są niestety długie, ale wynagradzają wszystko.

Hej, czytam mangę po angielsku więc nie ma z tym problemu.
Dzięki za polecenia, jak skończę Vagabond to chętnie spróbuję Berserk/Vinland Saga/Monster.
A te webtoons to pierwszy raz widzę, ale raczej odpada bo nie lubię czytać na komputerze/telefonie :( - na kindlu trochę inaczej, prawie jak książka :). No ale może coś spróbuję. Masz może coś konkretnego do polecenia na webtoons czy po prostu na te najbardziej popularne patrzeć?
Dzięki!

jak coś to jeśli chodzi o te webtoonsy to one są stworzone specjalnie po to, żeby były czytane na telefonie, więc format jest dopasowany

chyba, że chodzi po prostu o samo czytanie na telefonie

No właśnie po prostu nie przepadam za czytaniem na ekranie komputera/telefonu - ale dzięki za info - faktycznie dziwnie wyglądają te komiksy w jednej kolumnie.

Odradzam patrzenie po popularności, naprawdę nie wiem jak tworzona jest ta lista.
Utarło się że jak zacząć oglądać anime to od Death Note, a jak zacząć webtoon to od Tower of God- jak dla mnie może być na start.
Osobiście polecam np. Gosu, sztuki walki i konsekwentna, dopracowana kreska, ładnie pokazująca mocne strony webtoonów.

Dzięki!