Pora na Przygodę

Serial opowiada o przygodach chłopca Finna oraz jego przyjaciela i przybranego brata Jake’a, magicznego psa potrafiącego dowolnie zmieniać swój kształt i rozmiar. Mieszkają oni w kolorowej i pełnej magii Krainie Ooo. Bronią jej mieszkańców przed najróżniejszymi wrogami.

Jakim cudem nie ma jeszcze tego tematu? Najlepsza kreskówka z tych bardziej nowych. Postacie są zajebiaszcze, a przygody stoją na najwyższym poziomie :D

Dziwna bajka, chociaż bardzo wyrazista, spoko teorie spiskowe są z nią związane xD

Fenomen tej bajki jest dla mnie całkowicie niezrozumiały. Nie lubię jej. Jest głupawa i kretyńska. Nie ma fabuły, animacja ssie, postacie ruszają rękoma jakby nie mieli w nich kości. Finn ma idiotyczny strój. Jake jest żółty jak jajecznica, której nie lubię, a do tego kompletnie nie przemawia do mnie wojna grzybów ani ludzie-cukierki. Nudna, okropna i nie nadająca się do oglądania. 1/10

Moją niechęć do Pory na przygodę dodatkowo potęguje fakt, że na forum o niej spotkałem się z bardzo złym i chłodnym przyjęciem przez tamtejszą społeczność. Ale to już temat na inną dyskusję. :D

moze obejrzyj odcinki po angielsku a nie te ktore sa puszczane w polskiej tv? dla mnie adventure time jest MEGA

Bajka jest mega :D

Sama jej fabuła. No i fakt, że w tle są makabryczne treści.

Bajka jest postapokaliptyczna :D i jest zajebista

Najlepsza postać to Genio.

Ale jestem mocno do tyłu :/

Polecam ta baje z calego serca, bo ja wrecz uwielbiam…jedna z moich ulubionych bajek dzisiejszego swiata.

Świetne kraskówka…znaczy, moją pierwszą myślą, jak tylko się na nią natknęłam ? " Znów jakieś nowe gówno " Ale, jak się bardziej temu przyjrzałam, to serio jest to na poziomie. Planuję to obejrzeć po angielsku… lecz eho, troszkę minie :<

Po angielsku lepsze bo szybciej są odcinki :x

Ale głos Jake’a w polskim dubbingu to miód na moje uszy… dodatkowo ponoć tłumaczenie jest mocno… hmm ocenzurowane?
Jest podobno sporo podtekstów wszelakich w wersji ang które kreskówką stawiają bardziej na kategorie wiekową tak 13+ albo i więcej.

Ale mi odpawiada poziom żartów jaki jest w Adventure Time po pl xD

Adventure time wychodzi od 7 lat to faktycznie nowe :D

Jestem w plecy chyba dwa sezony i planuję niedługo to nadrobić. Jak zaczynałam oglądać, to kompletnie nie ogarniałam tego chaosu, ale z czasem pojawiały się takie wspaniałe wątki (kto nie płakał na “Pamiętam cię” ten nie ma serca)!
Dużo osób narzeka na polski dubbing, ale ja uważam, że jest świetny.
A moją ulubioną postacią jest KGK!

KGK to zła osoba jest, ona jest po prostu zła.

Już po ostatnim odcinku. Jak wrażenia?
Powiem szczerze, że to najlepsze zakończenie jakie mogło się wydarzyć. Plus te wszystkie ciekawostki w ostatnim openingu. Idealne zakończenie wieloletniego oglądania. Do tego piosenka BMO - Happening song, coś we mnie umarło po tym ;(
Przyznam się, że płakałam bite cztery godziny i ciężko mi było się uspokoić.

A ile to było w końcu sezonów i gdzie to można obejrzeć??
Ja skończyłem na 6… potem padł polski bastion :<

Dziesięć sezonów.
Ogólnie ja oglądałam na kreskówkazone, ale nie polecam, bo każda strona praktycznie, gdzie można obejrzeć po polsku, ma straszne braki, dlatego teraz się przerzuciłam na oglądanie w oryginalnej wersji językowej (w sensie, oglądam od nowa).
Jeśli chodzi o dziesiąty sezon, to część odcinków jest już po polsku, ale odradzam, bo są pomieszane odcinki i potem ciężko się jest połapać, a to bardzo ważny sezon. Poza tym, po angielsku ogląda się naprawdę przyjemnie i jest też możliwość obaczenia odcinka ‘zero’, czego nie ma w polskiej wersji językowej (a przynajmniej ja nie widziałam, żeby ten odcinek był po polsku).