Poszukuje... czegokolwiek?

Sprawa ma się tak: zaległości mam wieloletnie- będzie z 10 lat? Przyszedł taki czas (znowu), że zatęskniłam za anime. Oczywiście do tej pory bazowałam raczej na ulubionych tytułach, czyli tzw. pewniakach. Chętnie jednak “nadrobiłabym” zaległości. Jeśli znajdzie się jakaś dobra dusza, jakiś anime-sensei, który mi podrzuci parę ciekawych tytułów na weekendowe lenistwo, będę mu/jej wdzięczna ogromnie :)
Jeśli mogę sprecyzować swoje preferencje to: najlepiej kryminał lub fantasy (lub po prostu coś z akcją) . Nie lubię postaci tsundere (wybaczcie, tyle lat, że możliwe zaniki pamięci), i w drugą stronę dandere. Jako, że praca trudna, bo z ludźmi będę wdzięczna za coś lekkostrawnego, odprężającego ale trzymającego w napięciu ;)

Może nie jestem jakimś anime-sensei ALE:
Shiki
Devilman; Crybaby
ERASED
Parasyte
The Ancient Magus’ Bride
The Promised Neverland
Violet Evergarden

2polubienia

a gdzie się teraz ogląda anime? :sweat_smile:
Dziękuje ogromnie za tytuły. Ze wstępnej analizy przypadło mi do gustu Parasyte :)

Jeżeli pod uwagę bierzesz jakość to pobieraj z:

Ewentualne polskie napisy:
http://animesub.info
1polubienie

Jestem niezmiernie wdzięczna :slight_smile:

Standardowo polecam “Darker Than Black”

Ćma, jeżeli potrafisz dobrze czytać angielskie literki, ja na twoim miejscu kompletnie bym olał napisy polskie.
Co ja od siebie polecę?
Kryminał…trzymający w napięciu i odprężający jednocześnie. ;_;
Sumimasen, nie mam takiego.
Ale mam fajne kryminalne tytułki, skoro bazujesz na pewniakach, to pewnie je znasz. Ale spróbujmy:
Psycho-Pass, Ghost In The Shell-kryminalne anime osadzone w przyszłości, bardzo cyberpunkowej, anime się różnią kolosalnie od siebie, ale opowiadają o stricte tym samym, o zagadkach które muszą rozwiązać policjanci będący głównymi bohaterami. Zagadki bywają niejednoznacze moranie, przez co ciężko nam a także glównym pratagonistom jednoznacznie ocenić czyjeś pozornie złe postępki, ponieważ często są one słuszne, albo inaczej, są mniejszym złem.
Akcja? Czy ty chesz AKCJĘ? OCZYWIŚCIE ŻE MUSI SIĘ POJAWIĆ JOJO RE…żartowałem-Black Lagooon, jazda bez trzymanki-nie będzie się rozpisywał, główna pratagnistka ma jaja, większe od tych męskich, serio. Tam praktycznie non stop jest rozwał, ale pod względem fabularnym jest to proste, nie ma tam nawet czasu na przemyślenia, ja się bawiłem przednio.
91 Days-Tutaj mamy do czynienia z wolniejszym anime, mniej akcji, ale również nie jest skomplikowane, bazuje na motywnie zemsty. Ktoś zabił rodzinkę głownego bohatera, a teraz ten…zabije wszystkich. Polecam, zakończenie niektórych zawiodło, ale to tylko zakończenie.
No i na razie tyle, sprecyzuj najlepiej, co oglądałaś, jakąś minilistę czy cuś. Pozdro.

Uchylmy głowy również nad chińskim tytułem Mo Dao Zu Shi - co prawda żaden z tego kryminał, chociaż bohaterowie starają się “odkryć prawdę”, ale to dość sympatyczny tytuł jeżeli nie chcesz mieć do czynienia z masą irytujących PAŃ, a przystojnymi panami. :smirk:

1polubienie

Hej, myślę że boku dake ga inai machi przypadnie Ci do gustu ;) gdzie ogladam? zazwyczaj pobieram, a jak mi się nie chce to wpisuje w google tytuł anime i dopisuje cda xd zazwyczaj jest