Problemy ze sprzętem i oprogramowaniem

Napisałem ten wątek, ponieważ kilka osób na forum ogarnia dosyć dobrze komputery i systemy mobilne. Coś nie gra ? Piszcie, a postaramy się pomóc :)

omg myślałam, że chodzi o… “męski sprzęt”

Nie wiem, czy wtedy byłoby to w technologii xD
A jak już w temacie piszę… To ostatnio często mój telefon nagle stwierdza, że nie ma w nim karty sim i żeby sobie uświadomił, że jednak wciąż ona jest w niego włożona muszę go resetować. Nie mam pojęcia co się dzieje i co miałabym z tym zrobić.

Sprawdź czy problem występuje na innej karcie SIM to na początek :)

@Niko, ciekawska Jesteś, bo tak pomyślałaś, ale weszłaś xD

Oooo <3 coś dla mnie! XD Ciągle łapię jakieś adware na lapka i adw cleaner nie usuwa mi go nwm czemu T^T głównie jest to “record page” wie ktoś jak się pozbyć tego? Nwm jak ja to łapię bo pojawia się gdy nic nie instaluję…

Może masz na kompie jakieś świństwo, które pobiera Ci adware (ja tak miałem, trojana, którego nazwy teraz nie przypomnę sobie). Zainstaluj program Malwarebytes Antimalware, zrób pełen skan wszystkich dysków. Też miałem sytuacje, w której adw cleaner nie dał sobie rady, a MBAM wykasował zagrożenie.

Jakiego programu antywirusowego używasz ? Jakie dodatki w przeglądarce masz uruchomione ? Z jakiego portalu pobierasz pliki najczęściej (chodzi o programy), podaj nazwę portalu (dobreprogramy, instalki programosy etc.)

Polecam Kaspersky Rescue Disc, używaliśmy tego zawsze jak pracowałem na serwisie radził sobie ze wszystkim.
Wgrywasz obraz iso na pendrive’a lub płytę cd/dvd i przy uruchamianiu komputera każesz mu uruchomić system z tej płyty.
Jest to taki mini system, który sprawdza cały dysk pod względem wirusów i innych podobnych dziadostw.

Dzięki ^.^

A jeśli nic z tych rzeczy nie zadziała combofixa wrzuć (logi pokaż komuś kto potrafi je czytać) . Jak pisałem w poprzednim poście. Sprawdź jakich dodatków, toolbarów i innego gówna używasz w przeglądarce :)

EDIT:

Pamiętaj o tym o czym na czacie gadaliśmy. Jak nie będziesz używała nawet najmniejszego zabezpieczenia w postaci antywira, będziesz miała syfy na kompie w dalszym ciągu.

Hejo hejo mam małego (wielkiego dla mnie) problema.
Otóż moja best friend pożyczyła mi filmy na płytach (te oryginalne) żeby mi się nie nudziło, więc ja wsadzam płytkę do napędu i… i nic!!! Grrr! Nie mogę odtworzyć tego filmu żadnym odtwarzaczem a przy samym folderze tej płytki (ten co się pojawia w “mój komputer”) nie ma po kliknięciu ppm opcji otwórz za pomocą… Tak btw to przeszłąm na win10 i jest to przyczyną tego problemu jak i wielu innych niedogodności XDD (taaa… tak bardzo nie lubi zmian)

Napisz na Skype to Ci wszystko wyjaśnię…

Mam małe pytanie do użytkowników Linuxa, jeżeli się orientują w temacie. Na jakiej zasadzie przebiega instalacja gier komercyjnych w programie PlayOnLinux? Czy jest to na podstawie biblioteki Steama (lub czegoś innego) czy wystarczy po prostu umieścić w napędzie nośnik z grą ? Pytam z ciekawości, bo wczoraj sobie przeglądałem funkcje tego ciekawego programu ;p

Generalnie to jak wolisz.

Dzięki za odpowiedź, już udało mi się ogarnąć jakoś, nawet sporo gier działa na Linuchu, jak dla mnie spoko.

Jeśli ktoś w temacie, prosiłbym o polecenie kompilatora skryptów języka C na Linuxa, niestety z GCC mam pewne problemy, nie wiem w sumie czy są jakieś dobre inne. Zależy mi raczej na programie działającym w terminalu, jeśli nikt nic nie zna to najwyżej spróbuję przeinstalować pakiecik z GCC.

Z góry dzięki za pomoc ;p

Tak jak pisałem na czacie, spróbuj Visual Studio Code. Automatycznie zainstaluje Ci odpowiedni kompilator.

Dziana za pomoc, po rozmowie na czacie już sobie znalazłem ten program i bd dzisiaj wieczorem go pobierał :D, próbuję ćwiczyć C, ale bez kompilatora nie bd mógł się wściekać widząc, że coś nie działa :D