Prolog 0

[ Przetłumaczone 80% / Wymaga Korekty / Skończe gdy znajde czas… lub kogos do pomocy.

Nowy Świat
Prolog 0
„Czy to jest recepcja?”
Kim Hyun Woo poprawił swoje stare okulary.
Budynek, w którym znajdował się, był zaledwie 5 minut drogi od pobliskiej stacji kolejowej.
Na wejściu do budynku znajdował się duży napis „Global Exos Korea” na czarnej granitowej ścianie.
Gdy rozpoznał napis wiedział, że to jednorazowa szansa w jego życiu, która się nie powtórzy. Lekko przestraszył się tego miejsca.
Nie miał na tyle odwagi, aby wejść do środka budynku, ale również na tyle by wrócić tam skąd przyszedł. Wziął głęboki wdech, po czym ruszył do środka budynku.
„Przyszedłem w sprawie rozmowy kwalifikacyjnej.” – zwrócił się do recepcjonistki, która stała za dość sporą ladą w głównym holu.
„Proszę pójść na 3 piętro. Tam odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna.”
Recepcjonistka wyglądała jak modelka i była naprawdę piękna, przy czym wskazała drogę gdzie ma iść.
„Dziękuje za pomoc.” – Podziękował jej, po czym ruszył w stronę windy. Gdy tylko odwrócił się i zrobił kilka kroków za swoimi plecami usłyszał stłumiony śmich, w tym momencie na jego twarzy pojawił się rumieniec.
Dokładnie wiedział, dlaczego się śmiała z niego.
Gdy nagle otrzymał wiadomość o rozmowie kwalifikacyjnej, został zmuszony do przyjścia na nią w pożyczonym garniturze, który był za duży na niego.
Speszył się lekko po tym jak uświadomił sobie, że wygląda głupio i brzydko nosząc zbyt duży garnitur na sobie.
Gdy dotarł na 3 piętro zobaczył, że cały hol był wypełniony aż po brzegi ludźmi.
Było również wielu ludzi w bogatych i ładnie wyglądających garniturach. Ale zaskakujące było to, że w holu znajdowały się osoby noszące zwykłe dżinsy oraz podkoszulek, a ich twarze były wypełnione pewnością, która ukazywała doświadczenie w pracy.
Jego oczy przez chwilę ukazywały lekki strach oraz niepewność, ponieważ pomyślał, że będzie musiał wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej z kilkoma osobami z tego tłumu. Z tego powodu nie był pewny czy jest w stanie wziąć udział w takim stanie.
„Czy to był dobry pomysł, aby tu przyjść?” Czy w takim wypadku będę w stanie zdobyć lepszą szanse niż to?
Hyun Woo westchnął z niepewnością na jego twarzy.

Hyun Woo był zwykłym młodzieńcem. Przynajmniej 5 lat temu.
Był zwykłym uczniem liceum, który lubił firmowe ubrania, posiadał komórkę najnowszej technologii oraz grał na komputerze przez cały weekend. W tamtym czasie lubił oglądać w TV historie opowiadające o ciężkich sytuacjach młodych ludzi, przy czym potrafił z jednej strony współczuć takim osobą, ale nigdy nie sądził, że będzie musiał kiedykolwiek żyć jak oni. Dopóki historia z telewizji nie stała się rzeczywistością.
Otrzymał pilny telefon ze szkoły, w którym dowiedział się, że jego rodzice mieli poważny wypadek samochodowy. Przez jeden telefon jego życie całkowicie zmieniło się.
Jego Ojciec zginął w wypadku, gdy jego Matka cudem przeżyła po wielu poważnych i ciężkich operacjach chirurgicznych, przy czym nie obyło się bez komplikacji.
Powodem wypadku było zaśniecie przed kierownicą pod czas prowadzenia auta przez Ojca Hyun Woo.
Odszkodowanie ofiarą musiało zostać wypłacone. Jednak ich ubezpieczenie wygasło z powodu braku przedłużenia, czego skutkiem było, że firma ubezpieczeniowa stwierdzała, że nie jest ich obowiązkiem zapłacenie odszkodowania.
Policja jak i ofiary przysłały adwokatów kilkakrotnie.
Pod czas, gdy Hyun Woo próbował zrozumieć sytuacje oraz skomplikowaną rozmowę, która miała miejsce, ich dom został sprzedany a ich oszczędności zabrane.
By naprawić ten problem, wynajęli mały apartament, jednak jego matka wciąż wymagała leczenia w szpitalu. Ich prywatne ubezpieczenie na leczenie medyczne zostało kupione 10 lat temu. Kiedykolwiek jego matka musiała iść do szpitala z powodu gorączki, bólów brzucha czy innych zwykłych problemów, zawsze wymagała lepszego leczenia niż potrzebowała to normalna zwykła osoba. Łącząc to z intensywną opieką, postawa firmy ubezpieczeniowej zaczęła się zmieniać. Dali mu broszury napisane w języku japońskim oraz angielskim, gdy podczas tego gadali o zmianie limitu rekompensaty. Z tego powodu musieli płacić miesięcznie około 3-4 tysięcy dolarów [$]
„Może być ciężko tobie, ale weź to. I użyj tego, jako zapłata za opłaty szpitalne.”
Kilka osób ze strony Ojca jak i Matki znajdowało się obok Hyun Woo, który był roztargniony i nieobecny. Po czym już się nie pojawili ponownie.
Czuł się okropnie. Ilość pieniędzy w jego kieszeni była równa około 3 tysięcy $. To nie starczało nawet na rachunek za opłaty szpitalne.
Aby pokryć koszty utrzymania się przy życiu, jak i rachunku za szpital jego dług powoli rósł. Akihiko zrozumiał to pierwszy raz. Młody chłopak, który zarabiał na życie, który był pokazany w telewizji nie był dorosłym. Znalazł się w sytuacji, w której nie miał wyboru niż tylko natychmiast dorośleć i stać się dojrzały. To sytuacje sprawiają tym, kim są ludzie.
Poznał znaczenie tego słowa aż za dobrze. Życie Hyun Woo zmieniło się. Musiał wstawać wcześnie rano, aby roznosić gazety oraz dowozić mleko, po czym pracował na pół etatu aż do wieczora, aby zarobić pieniądze. W przeszłości to było niepojęte, aby pracować w sklepie a zaraz po tym na budowie.
Jego ciało było obolałe, ale musiał pracować niż odpoczywać.
To nie było z powodu, że chciał zarobić, po prostu nie miał wyboru i musiał pracować. Jednak jego zarobki ledwo pokrywały koszty utrzymania jak i rachunek za leczenie w szpitalu jego Matki.
‘Przez te odwiedziny krewnych, nie mogę odpocząć z powodu hałasu!’
Za każdym razem, gdy tylko przychodzili w odwiedzinach jedynie, co mógł zrobić to zacisnąć pięści i przeboleć to.
Słyszał, że jego Ojciec był dobrą osobą, ponieważ gdy ktoś z jego krewnych znalazł się w trudnej sytuacji zawsze pomagał im bez chwili zastanowienia. Jednak jego nagroda z niebios była niczym historia z powieści.
Po tym jak jego Ojciec zmarł a matka znalazła się w szpitalu wymagając opieki medycznej nikt z krewnych nie chciał pomóc im, ponieważ uważali, że nie odzyskają pieniędzy od nich. Więzy rodzinne miedzy nimi były słabe z powodu tego, że zostały stworzone, gdy jego rodzina była w dobrej sytuacji finansowej.
Hyun Woo był w pełni świadomy zimnej rzeczywistości zanim ukończył liceum. Nie ważne jak specjalna była osoba, na końcu i tak jest taka sama jak inni.
‘Żyje tylko po to by opiekować się matką i sobą.’
Miał zamiar opuścić szkołę, gdy jego matka była na łóżku szpitalnym, jednak ona nie miała najmniejszego zamiaru słyszeć o powodach jego. Nie miał wyboru, jak tylko przeboleć ostatni rok nauki.
Jednak po tym jak ukończył liceum, sytuacja nie poprawiła się.
Zaczął szukać pracy. Nawet, jeśli mógł pracować dłużej, cała reszta pozostała taka sama. Jak zwykle pracował cały dzień, a jego dni były wypełnione strachem czy zdąży uzbierać na rachunek za leczenie jego Matki jak i niekończące się długi, które wciąż rosły, co miesiąc.
Czasem wspominał czasy, gdy posiadał najnowszy telefon czy markowe ubrania.
Również cieszył się, gdy miał trochę pieniędzy do wydania.
Od lat dziecięcych Hyun Woo marzył aby zostać pracownikiem firmy produkującej gry wideo. Tuż przed wypadkiem często grał do późna w gry komputerowe.
Jeśli nawet nie to, to coś, co było powiązane z karierą w tym kierunku.

Nawet, jeśli porzucił myśl o pójściu na uniwersytet, nie porzucił swojego marzenia.
To było przyczyną, dla której każdego miesiąca płacił, 300$ aby uczęszczać do prywatnego instytutu.
Pewnego dnia instruktor przyszedł do Hyun Woo i zapytał.
„Hyun Woo nie myślałeś może, aby zatrudnić się w firmie tworzącej gry komputerowe?”
„Firma komputerowa?”- Zapytał, nie spodziewając się czegoś takiego.
„Hmm… Znajomy powiedział mi, o pewnej firmie, która właśnie szuka nowych pracowników. Zostałem poproszony o to, aby zarekomendować kilku wspaniałych studentów, i pomyślałem o tobie. Co ty na to? Chciałbyś pracować w takiej firmie?”
„Ktoś bez dyplomu z uniwersytetu może być zaakceptowany?”
„Wiek koło 20 lat jest preferowany, i nie ma żadnych wymagań dotyczących edukacji.”
„Gdzie to jest?”
„Słyszałeś kiedykolwiek o Global Exos Korea?”
„Tak?”
Hyun Woo zamarł w miejscu.
To było do przewidzenia, że mała firma nie wymaga wykształcenia.
Ale w przypadku tak ogromnej firmy jak Global Exos Korea? Firmy, która była największą firmą w dziale gier komputerowych.
Stworzyli system wirtualny który zaimplemetowali do swoich gier, oraz przy czym stworzyli 2 epickie gry które zdobyły łączny przychód około 100mld $.
„Czego potrzebowali z Global Exos Korea aby zatrudnić kogoś takiego jak ja?”
„Nie znam detali również. Ale wiem od znajomego, że rekrutacja jest prowadzona w różnych sposób, i to w bardzo unikatowy sposób. Dokumenty dotyczące nauki czy doświadczenie nie jest priorytetem. Rzeczy, które są sprawdzane są na zupełnie innym poziomie oraz jak i sposób, jaki płacą swoim pracownikom. Jednak z dużą liczbą aplikacji, nie będzie to łatwe.”

Świat gdzie, edukacja i szkoła, jaką ukończyłeś nie jest priorytetem. Te słowa były wypowiedziane dawno temu.
Jednak Hyun Woo nie był na tyle naiwny, aby natychmiast uwierzyć w te słowa.
Bez odpowiedniej edukacji, są limity, jakie pracownik nie może przekroczyć, takie jak lepsza posada w tak dużej firmie. Nawet, jeśli się nie uda, Hyun Woo czułby się z tym źle, gdyby, chociaż nie spróbował.
„Składanie CV tylko z dyplomem z liceum raczej nie zostanie zaakceptowane, więc w takim przypadku…”

Imię: Hyun Woo
Edukacja: Inżynier Elektroniki 2rok (niedokończone)
Najlepsze miejsce w klasie, bez opuszczenia jakichkolwiek zajęć.
Chociaż nieznany przed sieć internetową, udało mi się shakować firewall podczas konferencji, w której pokazywano nowy system gry, z tego powodu doszło do różnych komplikacji, czego wynikiem było nie wprowadzenie na rynek produktu.

Exodus World jest ogromną firmą, więc na pewno nie będą sprawdzać prawdziwości każdej aplikacji. Gdy o tym myślał, sądził, że to niemożliwe dla nich.
Prawdopodobnie, spróbować nie zaszkodzi w dodatku nie ma nic do stracenia.
Przez całą tą sytuacje, zapomniał o tym, że wysłał aplikacje CV, ale doszło do niespodziewanego wydarzenia.
„Pamiętasz jak rozmawialiśmy o Global Exos Korea? Twoja aplikacja przeszła wstępny egzamin, i skontaktowali się z nami.”
„Hyun Woo był tak samo zaskoczony jak jego instruktor.”

Pod czas, gdy śnił na jawie, osoba, która miała przeprowadzić wywiad była już na miejscu. W każdym razie dostał szanse, aby spotkać się z tą osobą. Prawdopodobnie to była jego złota okazja, dlatego chciał z niej skorzystać nawet, jeśli musiał by błagać przy nogach osoby przeprowadzającej wywiad.
„Czy ja oszalałem? Kogo pomysłem było, aby tutaj przyjść?” Wysłanie fałszywego dyplomu było jego najmniejszym problem…
W tym momencie, nie wiadomo, jakie losowe wydarzenia mogą się wydarzyć? Nie, na pewno Global Exos Korea będąc ogromną korporacją jest w stanie sprawdzić wszystkie podania, a na dodatek jakiekolwiek oszustwa w aplikacji będą powodować negatywną opinie a tym samym nie będą mieli z tego zysku… Ale wyjście stąd będzie oznaczało totalną głupotę, prawda?
Wyobraził sobie sytuacje, w której zostaje zakuty w kajdanki i bombardowany przez reporterów pytaniami.
„Oh, masz zamiar zostać tutaj?”
Nagle usłyszał kobiecy głos tuż za nim. I tak był już zaskoczony całą tą sytuacją po prostu podniósł tylko głowę, po czym zobaczył recepcjonistkę, z którą rozmawiał chwilę temu w głównym holu.
„To miejsce jest wolne. Chcesz może usiąść?”
Kiwnęła głową, po czym usiadła obok niego.
„Wybacz, że śmiałam się wcześniej, obraziłam cię?”
„Nie, w porządku. Trudno nie śmiać się z kogoś kto wygląda tak zabawnie w tym garniturze, prawda?”
„Tak?”
Jako reakcją na jego pytanie, recepcjonistką popatrzyła się na niego z dziwnym wzrokiem, po czym sam nie wiedział co zrobić.
„Ah… Wygląda na to, że to nie porozumienie. Nie śmiałam się z twojego wyglądu. Po prostu nikt normalnie nie kłania się tak nisko recepcjoniście. Śmiałam się po prostu z tego, że myślałam że jesteś jakimś ekscentrykiem, poza tym twoje ubrania świetnie pasują na tobie.
Twarz Hyun Woo stała się czerwona jak pomidor. Czy to znaczyło że ma kompleks niższości?
„Przepraszam za nieporozumienie.”
„Nie to ja przepraszam, to moja wina, że powstało takie nieporozumienie.
„Swoją drogą, dlaczego tu jesteś?”
„Szczerze, wysłałam również aplikacje. Nazywam się Kang Misu.
„Ah, ja nazywam się Hyun Woo.”
Kang Misu wyciągnęła dłoń, gdy w między czasie Hyun Woo wytarł swoją dłoń o spodnie i miał zamiar uścisnąć jej rękę…
„Wszyscy kandydaci są proszeni o przejście do audytorium.”
‘Cholera, cokolwiek. Prawdopodobnie umrę albo stracę przytomność… Moment, przecież ja nie umrę od tego, prawda?’
Bez szansy ucieczki z tłumu Hyun Woo został wciągnięty do audytorium.

Około 2000 osób znajdowało się w audytorium.
Odkąd ma zostać tylko 10 osób, szansa na zostanie wybranym wynosiła 1 do 200. Uwaga wszystkich kandydatów była skupiona na scenie gdzie stał mężczyzna koło 25 lat.
„Miło mi was wszystkich powitać. Jestem Dyrektorem Planowania, Ha Myung Woo. Z upoważnienia „Global Exos, chciałbym wam wszystkim podziękować za przybycie tutaj.”
Jego