Pytania i problemy

Temat, w którym można szukać pomocy, jeśli będzie się miało problemy z grą, nie będzie się czegoś rozumiało. Postaramy się wszystko każdemu wyjaśnić.

Ja i Nimarus nie możemy się co do tego zgodzić… Jak to jest z wiedzą z różnych dziedzin?

Mamy więc piramidy (2500pne), pułapki ( Neolithic hunters, including the members of the Cucuteni-Trypillian culture of Romania and Ukraine (ca. 5500-2750 BC), used traps to capture their prey.[sup][1][/sup] ) itp. Skoro są piramidy, to jest i architektura, nie? Jakoś musieli upewnić się że się nie rozwali przed postawieniem.

Poziom technologiczny w każdych zakątkach świata zawsze był różny i jest różny. Lilka zaznacza, że poziom technologiczny dla Greków około 1000 p. n. e. Nie dla Chińczyków, Mezopotamczyków, Egipcjan, ale dla Greków. Jednocześnie żyjemy w świecie fantasy i żaden z nas nie jest specem w historii, więc to są umowne ramy, niektóre ludy mogły osiągnąć coś, co inne osiągały tysiące lat później.
Uważam, że warto się wzorować również na Rzymie w 800 r. p. n. e. (Tak, 200 lat co Lilka powiedziała, nie mniej poziom technologiczny był zbliżony i łatwiej wzorować się na Rzymie, niż na Grecji. Poza tym Rzym spokojnie się rozwijał w tych okresach, nie był imperium, tylko zapadniętą wioską pasterską.) Ogólnie chodzi o to, że mamy początek epoki żelaza.

Czytać ze zrozumieniem ludzie rozwinięci jak ludzie ZA czasów starożytnej grecjii 1000p.n.e czyli ludzie jak w tamtych czasach, nie mamy wśród ludzi Archimedesów czy innych, są to ludzie rozwinięci umysłowo tak na średnią tamtego wieku, potrafią bez pokazywania im zrobić szałas czy rozpalić ognisko czy zrobić pułapkę którą jest dziura w ziemi i ostre pale. Nie są to takie tępaki jak głupiej grze by pokazywać im jak się robi ogień i coś tam potrafią sami ale nie zbudują ci domów wielopiętrowych czy piramid.

Skoro rozwinięci jak w 1000 r. p n e to dalej dopiero mają broń i narzędzia z brązu czy to już początki wyrobów z żelaza.
To ważne pytanie iż “Koniec epoki brązu przypada na lata 1000–700 p.n.e.”. jako że to będzie świat fantastyczny i nie wszystko będzie takie samo jak w prawdziwej grecji.

Kili, czytaj dokłądnie, ‘jak ZA czasów starożytnej grecji 1000p.n.e’ czyli za tamtych czasów a nie z grecji. Wiesz to są ludzie przeciętni nie będą potrafili zrobić pancerza z brązu o ile w ogóle znajdą brąz i zrobią piec. Więc to czy potrafią robić z brązu czy nie potrafią nie ma znaczenia bo nie znajdziesz zapewne od razu brązu a ludzie pozapominają jak to robić plus są to przeciętni ludzie więc…nie nie potrafią, może ktoś w twoim ludzie wykombinuje jak je zrobić.

Musi być ktoś kto potrafi robić proste narzędzia inaczej nie było by nic zbudowane niestety. Do produkcji żywności są potrzebne, do kopania dziur, nawet do robienia łuków(strzał z grotami) i mieczy. Jeśli nie będzie wiadomo jak takie rzeczy zrobić to skąd oni je w ogóle mieli ?

Oczywiście zakładamy że mają też jakieś proste pismo czy jest ono nie wynalezione jako małe osady nie potrzebują go tak bardzo?

Proste narzędzia tak, ale nie z brązu przecież. To jest grupa stu zwykłych ludzi z 1000p.n.e. domyśl się ilu na tamte czay potrafiło chociażby czytać.

yanki szefowie osad i ich dzieci czasem umiały czytać więc się pytam. A skoro tylko proste narzędzia, a nie są one z brązu to oni umieją tylko robić proste narzędzia z drewna i kamieni? a niczego z żadnych metalów nie mają?

czyli w sumie mają tylko na początku długie naostrzone patyki

Nom, mają tyle na początku, znacznie więcej niż w głupiej grze.

Mam jedno pytanie. Jeżeli chodzi o takie rzeczy jak produkcję, zdobywanie materiałów i żywności to ludzie to robią na turach czy dniach?

Na turę. (W założeniach chyba 30 dni)

aha. a mógłby mi ktoś napisać Przykładowy post osadą? Proszę

Możesz zajrzeć do tego tematu: http://animes.pl/watek-głupia-gra-rozgrywka--2532

Co dokładnie piszemy w tematach “osada” i “rozgrywka ludem”?
Tj mam na myśli: posty w stylu głupiej gry Plazmy są w rozgrywce, tak?
Czyli mówię ludkom co majo robić i potem mogę przez ten czas bawić się po Nekronie w temacie osada?
A, no i skoro jeszcze nie mam drewna to dopiero w przyszłej turze mogę im kazać budować jakieś domki?

W osadzie piszesz wszystko z perspektywy twojej postaci. (Przemowy, to co twoja postać robi jak questy personalne)
Zaś w rozgrywce piszesz co im rozkazałaś na przykład w punktach żeby było wiadomo. (Na przykład że budują domki, albo broń robią, pożywienie zdobywają, patrole robią gdzie i kiedy w jakich wartach.)

Czyli, żeby moi ludzi byli szczęśliwy muszę na przykład napisać przemowę?

No wiesz jakby ktoś ci po prostu rozkazywał kopać ziemniaki tak od zaraz na pewno nie byłbyś szczęśliwy.
Musisz ich trochę zachęcić xd

Co do 'A, no i skoro jeszcze nie mam drewna to dopiero w przyszłej turze mogę im kazać budować jakieś domki? ’ Można od razu kazać budować domku jeśli da się ludzi do rąbania i zbierania drewna.