Rasa Phoenix

1.Krótka historia Rasy (jak coś mogę ją rozbudować bo mam gotowy projekt)
Rasa feniks jest jedną z najstarszych ras. Dzięki Płomiennemu darowi rasa ta przez wiele wieków tworzyła najpotężniejsze i najwyżej rozwinięte kulturowo państwo. Ich umiejętność odradzania się w Płomieniach, aż do czasów " Pierwszej Ciemnej Ery" i wynalezienia ostrzy “Mgły” ( do dziś ich istnienie nie jest potwierdzone) miała olbrzymią przewagę nad innymi, poślednimi rasami. Po upadku imperium, Phoenix skazani byli na tułaczkę i wieczną walkę z potężnym Władcą Mroku-ostatnim z żyjących tytanów. W dzisiejszych czasach pozostało już naprawdę niewiele czystokrwistych Feniksów. W całej historii Alianthu stwierdzono tylko obecność 3 Płomiennych, a nawet te podania są uważane za bajki i legendy. Ich tak niska populacja wypływa z faktu ciągłych walk w przeszłości i tego że za efekt nieśmiertelności płaci się olbrzymią cenę… własną płodnością
http://img14.deviantart.net/e794/i/2012/334/a/4/phoenix_final07_by_eedenartwork-d5mohzq.jpg
Postać Feniksa jako Płomiennego Ptaka jest najczystszą i jednocześnie najpotężniejszą Postacią tej rasy. Legendy głoszą że Ich moc była wstanie rozerwać czas i przestrzeń…
Tyle legendy, faktem jest że w tej postaci mogą przeciwstawić się tylko czysto Krwiste Smoki, Demony i Bogowie. Samo utrzymanie się w tej postaci pochłania niewyobrażalne ilości Energi(many).To właśnie Im przypisuje się stworzenie zwyczaju by wszystkie rasy wysokorozwinięte do kontaktów używały Postaci humanoidalnej. W rzeczywistości, ich rasa przez większość czasu wyglądem przypomina elfich odmieńców z wielkimi opierzonymi skrzydłami, jednak majestatyczność płomini buchających z ciała tzw. “przebudzonego” kazała większości ras przyjąć tenże wygląd za naturalny. Powód dla którego nie utrzymują swej płomiennej postaci to właśnie szybko kończące się pokłady many. Phoenix zachowują jednak swoją wyjątkowość po dziś dzień. nie możliwy jest u nich do zamaskowania kolor oczów- przypominający Płonący ogień (i rzeczywiście gdy patrzysz w oczy feniksa wydaję się że widzisz w nich jego duszę) ich włosy zawsze przybierają mieszankę Krwistoczerwonego i Złotego/vel białego. Nadużywanie przebudzonej formy doprowadziło jednak wielu do licznych, nieuleczalnych poparzeń, zarówno skóry, jak i ducha.

Większość Feniksów do walk używa Płomiennej Zbroi - pochodnej, znacznie słabszej wersji ich doskonałego kształtu(najczęściej magowie, Piromani czy geomańci). Używają różnorodnego spektrum Broni- od łuków przez halabardy aż po dwuręczne miecze. Ich długowieczność pozwala im na długotrwałe zgłębianie sztuk magicznych a także doskonalenie się w szermierce… Główną domeną tej rasy jest Płomień i dosłownie wszystkie aspekty z nim związane. Podobno i w dzisiejszych czasach idzie spotkać przedstawicieli tej rasy którzy oprócz Magii Ognia opanowali doskonale inne aspekty magii. Aż do nastania “1 mrocznej ery” nie znane były sposoby zniszczenia feniksa wbrew jego woli. Dopiero słudzy Agaliarepta jednego z wodzów Najeźdźcy, odkryli Sferę zaklęć uznawanych za najmroczniejszą odnogę Czarnej Magii- Sfera Agalier (nazwana od odkrywcy ;) ) pozwalała na najgorszą ze zbrodni, tj. Zniszczenie jaźni i duszy ofiary. Broń stworzona na podstawie zaklęć nazwana została “mgielnymi ostrzami” ponieważ nigdy nie zostawała śladu na ciele ofiary.

Religia feniksów nie jest skomplikowana: opiera się na prostej zasadzie- Nieskończony(bóg) jest wszystkim dookoła, jego cielesną formą jest cała materia wszechświata a jego myślą jest energia. Duszę po śmierci ciała łączą się z energią świata stając się częścią i jednością z Nieskończonym… Potwierdza to, że Feniksy posiadają wspólne korzenie z elfami. Wedle legend pochodzą od Tego samego Tytana Arkh’armina Rudobrodego, jednakże to Płomienni byli dziećmi Rudobrodego i wyobrażeniem jego duszy.

http://www.youwall.com/wallpapers/201209/fire-angel-wallpaper-1366x768.jpg

Dodaje kilka zdjęc by zobrazować jak może wyglądać Feniks w ludzkiej postaci :D
https://hdwallpapers.cat/wallpaper/fire_angel_sword_red_head_abstract_fantasy_hd-wallpaper-1679889.jpg