Reptalianie

Reptalianie - Jaszczury

http://img11.deviantart.net/abf0/i/2009/320/b/a/tha_lizardman_by_pencil206.jpg - Zielelni
Rasa gado-podobnych humanoidów. Rozwijali się i ewoluowali w tym samym czasie co ludzie, tyle, że na innych kontynentach. Ich osiągnięcia technologiczne wyprzedzają niemal wszystkie inne rasy. Pierwotnie Alianth należał głównie do Reptalian, jednak gdy odyseja ludzka dosięgnęła zachodniego kontynentu, ich populacja względem innych ras, zmniejszyła się z 20% do 12%, co jednak nadal czyni ich najliczniejszą grupą zachodu.
http://orig13.deviantart.net/6dcb/f/2013/086/1/b/lizardman_barbarian_by_sycra-d5zii87.jpg - Niebiescy
Jaszczury są zmienno-cieplne. Ich łuski są twarde i ognio-odporne, płuca pojemne, a oczy doskonale wyłapują światło. Dzielą się na podgatunki, w zależności od miejsc z jakich pochodzą.
Te o Niebieskim ubarwieniu żyją najczęściej na spowitym zielenią i lasami lądzie. Są doskonałymi architektami i żadna z innych pod-ras nie dorównuje im w inteligencji.
Zieloni pochodzą z archipelagu Ragdyjskiego. Dzięki poruszaniu się z wyspy na wyspę, nabyli doskonałe umiejętności pływackie.
http://www.drawingsomeone.com/wp-content/uploads/2015/06/Lizardmen-Drawing-4.jpg - Płowi
Mają najtwardszą skórę i łuski ze wszystkich.
Ci, których skóra przybrała płowo-biała barwę spędzili stulecia w podziemiach, eksplorując i tworząc tunele. Są naturalnie odporni na zmęczenie, doskonale widzą w ciemności a ich siła fizyczna dorównuje Trollom.
Istnieją także odmieńcy - Brązowi i czarni jaszczuroludzie przywędrowali z Wyspy Harpii i cechują sie doskonałymi umiejętnościami magicznymi. Nie potrafią jednak wydać nawet najmniejszego dźwięku.
http://pre03.deviantart.net/3c12/th/pre/i/2013/069/9/4/lizardman_by_obrotowy-d5xlij1.jpg - Czarni/brązowi
Większość Jaszczurów osiąga około 240 cm, a przy dobrej budowie ciała ważą około 180 kg. Wyjątkiem są Zieleni, którzy osiągają podobny wzrost, a czasem nawet większy, lecz ważą przy tym o niemal połowę mniej - są znacznie szczuplejsi i słabiej zbudowani.
Rasa ta rzadko choruje, jest odporna na przeziębienia, lecz gdy Reptalian zachoruje, niemal w połowie przypadków kończy się jego śmiercią.