Rozgrywka ludem

(Temat poświęcony na część strategiczną gry)

Nieznany człowiek wyszedł przed równie dobrze nieznanych mu ludzi mówiąc.
-Witajcie, jak sami widzicie… jesteśmy nigdzie, tak więc co postanowicie ? Zostaniecie ze mną który może wam zapewnić swoim przywództwem sprawiedliwe i dobre życie… czy też może zostaniecie jedynie pokarmem dla tego świata.
Zmienił pozycję po czym dodał.
-Sam wiem co myślicie, “czy to dobry pomysł mu zaufać?” czy też “czy mamy inny wybór?”…
Otóż tak ! Oto stoję przed wami, rozświetlę wam drogę… Ja! który was poprowadzi, daje wam wybór choć nie myślcie że po mojej stronie znajdzie się miejsce dla obiboków którzy nie umieją zapracować na swoje życie.
Po tych słowach chłopak czekał na odpowiedz ludu. Po usłyszeniu odpowiedzi ci którzy byli z nim przydzielił pracę dodając.
-Oto jest nasz świat, stoi przed nami otworem, teraz jest nas czas, nas czas ! Tak więc idźcie, badajcie, odkrywajcie i zapamiętujcie… a swoją wiedzę przekazujcie na swych potomków, gdyż to będzie jedyną spuścizną po waszym istnieniu !

Tura zakończona

Po twej przemowie wszyscy ludzie wzięli się do roboty, początkowa przemowa nie była zbytni inspirująca, jednakże niektórzy wzięli do siebie to iż mogą zostać wydaleni przez lenistwo a ostatnie słowa zachęcił twych ludzi do rozmyślania nad tym co robią i nad tym co widzą.

1% do produkcji(jedzenie, zasoby, nauka)- Lenistwo rzadko spotykane jest w śród twych ludzi, wolny czas woleli spędzać na obserwowaniu i uczeniu się niż na odpoczywaniu.

Koniec tury I

Nimarus spokojnym krokiem wychodzi przed lud mówiąc.
-Witajcie, dziś chciałem wam przedstawić kilka rzeczy nad którymi którymi przydało by się popracować… Otóż sprawa wygląda tak.
Po pierwsze, potrzeba nam czegoś w stylu pojemników przy czym najlepiej było gdyby były wykonane z podręcznych nam materiałów taki jak drewno czy glina.
Kolejną sprawą są…
Spojrzał się na ziemie mówiąc dalej.
-Taaakk… Ta ziemia, potrzeba nam ludzi którzy by się zajęli robienia dróg do najpotrzebniejszych miejsc jak granica miasta czy też wokół jaskiń by łatwiej się chodziło.
Mężczyzna odwrócił się z zamiarem powrotu do swojej pracy gdy sobie coś przypomniał.
-Właśnie jeszcze dwie rzeczy. Zrozumiałem że nie wszyscy z was mogą być przychylni mojemu przewodzeniu, choć pamiętajcie że to was nie zwalnia z codziennych obowiązków. Kara będzie przewidywana taka sama jak przy wcześniejszym naszym spotkaniu, miejcie to na uwadze.
Nimarus szukał [i jeżeli znalazł] po czym spojrzał się bezwzględnym wzrokiem na Arathie.
-Natomiast kolejną sprawa jest bardziej przyjemna, otóż co siedem wschodów słońca, ósmy będzie przeznaczany na wasze upodobania i czynności które was interesują.
Pokazał lekki uśmiech w stronę po czym dopowiedział.
-Jestem wdzięczny za wasz wkład w rozwój naszej wioski oraz oczekuje od was dalszej ciężkiej pracy w celu lepszej przyszłości. To tyle na dziś, żegnajcie.

Tura zakończona

Powstała nowa frakcja wśród twego ludu, nie sprawujesz nad tymi osobami bezpośredniej kontroli lecz nadal będą oni działać w dobrym celu dla ludu.

Twoi ludzie nauczyli się wytwarzać gliniane naczynia i pojemniki co umożliwia ci przechowywanie nadwyżek żywności przez 3 tury.

bonusy:
Mieszkanie w jaskiniach: 5% do zadowolenia
Co siedem dni dzień wolny: 10% do zadowolenia i -3 do produkcji

Rozpoczęcie tury 3

Zebrali się wszyscy na ogłoszenie
Nimarus z lekko wypiętą piersią zaczął ogłaszać…
-Od dziś zarządzam dalszą prace nad możliwościami gliny. Natomiast trzech kolejnych ludzi wyznaczam na czynne wyrabianie glinianych pojemników które posłużą nam do trzymania takich rzeczy jak jedzenie czy wodę.
Lekko zmienił pozycje przy tym biorąc kolejny wdech dalej kontynuując mowę.
-Także chciałbym wspomnieć że widzę waszą ciężką pracę i na postawie tego będę was nagradzał w przyszłości. Tak więc… oby tak dalej!
Zrobił ruch ręką na znak zakończenia mowy po czym poszedł w swoją stronę.

Tura Zakończona

Pojemniki pozwalają przechowywać jedzenie przez trzy tury w ilość: 2 jednostki jedzenia na jeden pojemnik.
Udało ci się także odkryć wyrabianie naczyń z gliny.
Otrzymujesz bonus 3% do produkcji za motywację.
Twoi ludzie odkryli złoża miedzi, jednak twoje narzędzia są za słabe, by ją wydobywać.

Arkusz zaktualizowany.

Początek czwartej tury

-Witajcie, chcialbym byscie podczas polowan zbierali wszystkie materialy z zwierzat na ktore polujecie i zaczeli pracowac nad nowymi sposobami jego wykorzystania.
Kolejna sprawa jest bysmy naszego ustalonego dnia wolnego zaczeli chodzic na mdytacje na ktorych bysmy odpoczywali, rozmawiali na tematy zwiazane z nasza wioska oraz wyciszali sie. To tyle, dziekuje

Po tych slowach Nimarus zakonczyl.

Tura Zakonczona

Twoi ludzie zaczęli zbierać zwierzęce skóry, które będziesz mógł wykorzystywać jako surowiec. Ich liczba na turę będzie równa sumie z polowania.
Zadowolenie zostało zwiększone o 5% dzięki medytacji. Bonus ze dzień wolny został zmieniony z -3% na -2% dzięki medytacji.

Arkusz zaktualizowany.

Początek tury piątej

[Chciałbym dodać ze ten tekst “…pracowac nad nowymi sposobami jego wykorzystania.” oznacza by wykorzystali punkty technologii, mam rozumieć przez to że nie wyszło ?]

-Witajcie, dziś nie ma zbytnio nic nowego. W aktualnej sytuacji potrzeba nam zastosowania dla skór oraz lepszych broni… To tyle, rozejdźcie się do swoich prac.

Po tych słowach ludzie się rozeszli.

Tura Zakończona

Ps. Zadałem wcześniej pytanie.
"[Chciałbym dodać ze ten tekst “…pracowac nad nowymi sposobami jego wykorzystania.” oznacza by wykorzystali punkty technologii, mam rozumieć przez to że nie wyszło ?] "