Różne problemy z Windowsem 10

Problemy, które miałem po instalacji Windowsa 10, natchnęły mnie do stworzenia małego poradnika, który może pomóc tym, u których takie problemy się pojawią.

Winows 10 lubi nas zaskakiwać różnymi błędami. U mnie problemem było to, że raz na jakiś czas, rozwalało się menu start. Przy kliknięciu w belkę menu nic się nie działo. Jedyne co doraźnie pomagało to użycie komendy w wierszu polecania (uruchomionym z konta admina) “sfc / scannow”, na funkcja systemowa przywracała, na jakiś czas, możliwość możliwość korzystania z menu, ale po jakimś czasie, wszystko wracało do irytującej normy. Niżej opiszę jeszcze rozwiązanie problemu, który miałem ja i paru z moich znajomych przy jednej z aktualizacji. Usunięcie problemu jest proste :)

1. PROBLEM Z MENU START
    Udało mi się znaleźć rozwiązanie problemu, menu start, póki co, działa poprawnie. Rozwiązaniem była modyfikacja rejestru. UWAGA !!! - Rejestr modyfikujesz tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność, łatwo coś spierniczyć w systemie, jeśli zrobisz coś źle. Rozwiązanie znalazłem na forum pomocy technicznej Microsoftu. Przed jakimikolwiek działaniami zaleca się zrobić kopię zapasową. Jeśli nigdy nie działałeś na rejestrze, masz wyżej wymieniony problem, a nie chcesz czegoś schrzanić, poproś o pomoc. W dziale technologie, znajduje się specjalny temat, który stworzyłem do proszenia o pomoc w kwestiach technicznych

Otworzyć ‘Edytor Rejestrów’ ( przycisk Windows + ‘R’, następnie wpisać “regedit” ). Ten sam efekt osiągniesz wciskając klawisz Windows + X i klikniesz uruchom, możesz wtedy tak też wpisać “regedit”
Następnie nawigować do: HKEY_CURRENT_USER>SOFTWARE>Microsoft>Windows>CurrentVersion>Explorer>Advanced

Stworzenie wartości ‘DWROD (32-bit) Value’ z nazwą ‘EnableXamlStartMenu’ i wartością ustawioną na ‘0’.

Po zastosowaniu powyżej opisanych działań, menu start powinno działać poprawnie. Powtarzam raz jeszcze, rejestr modyfikujecie na własną odpowiedzialność.

1. PROBLEM Z DŹWIĘKIEM:
    Po zainstalowaniu jednej z aktualizacji systemu wysypał mi się dźwięk. System nie wykrywał, że mam w laptopie głośniki. Doszedłem do tego, że jedna z aktualizacji skasowała sterownik dźwięku. Przywrócenie okazało się bardzo proste. Wchodzimy w komputer - właściwości - menadżer urządzeń - kontrolery dźwięku - prawym na naszym sprzęcie - aktuazlizuj sterownik - wybieramy by wind. sam go znalazł - sterownik się instaluje, dźwięk wraca do normy.

2. Mała porada
    W systemie Windows 10 wyłączone jest domyślnie przywracanie systemu. Sugeruje by je włączyć, ponieważ, jak to się mówi, różnie bywa. W wyszukiwarce wpisujemy “przywracanie systemu”, z menu, które zobaczymy wybieramy opcje “utwórz punkt przywracania”. Dla każdego z naszych dysków (oczywiście tych, które używamy na Windowsie !!!) wybieramy “konfiguruj”, zaznaczamy “włącz ochronę systemu”, przydzielamy miejsce (około 3 gb) i klikamy na ok. Warto też od razu utworzyć pierwszy punkt przywracania. Dla każdego dysku, klikamy po prostu “utwórz” i cierpliwie czekamy.

3. Problem ze sterownikiem graficznym:
    Na systemie Windows 10 miałem dosyć uciążliwy problem z kartą graficzną. Wysypywał się sterownik grafiki, ekran zaczynał migać, by po chwili powrócić do normalnego stanu. Rozwiązane udało mi się znaleźć na forum pomocy technicznej Microsoftu, jest nim również modyfikacja rejestru, przed zrobieniem rzeczy opisanych w instrukcji istotne jest sprawdzenie czy wasz system jest 32 czy 64 bitowy.

TUTAJ znajdziecie link do strony, na której, jest dokładnie opisane co w rejestrze należy zmodyfikować by problem zniknął. Chodzi o metodę polegającą na wydłużaniu czasu przetwarzania procesora graficznego. W artykule jest info, że jest to instrukcja na Windowsa 7 i Visty, ale ja zastosowałem ją na Win 10 i wszystko prawidłowo zadziałało, z kartą graficzną już nie mam problemów. Tradycyjnie przypominam, że jakichkolwiek modyfikacji w rejestrze, dokonujecie na własną odpowiedzialność. Jeśli nie macie co do czegoś pewności, lepiej zapytać niż coś schrzanić. Przypominam ponownie, że w dziale technologia został stworzony temat służący do zgłaszania problemów związanych z komputerami, telefonami etc :)

To jest taki mini - poradnik, do którego będę dorzucał rozwiązania problemów jeśli takowe się u mnie pojawią, was też zachęcam do wrzucania tu rozwiązań problemów dotyczących windy 10, które pojawiały się u was. Stwórzmy ten poradnik razem !

UWAGA:

Jeśli Jesteście zainteresowani taka konfiguracją Windowsa 10, by ograniczyć permanentną inwigilację ze strony Microsoftu, zapraszam do zapoznania się z poradnikiem dotyczącym inwigilacji, który stworzyliśmy z Elmorem. Poradnik znajdziecie TUTAJ. Jeśli Jesteście zainteresowani zabezpieczeniem przeglądarek przed śledzeniem min przez badziewia, które chcą wam wyświetlić reklamy behawioralne, również w tym poradniku znajdziecie pomoc.

Zapraszam do komentowania poradnika i tak jak pisałem, opisu rozwiązań błędów, które przytrafiły wam się w czasie korzystania z systemu WINOWS 10.

I NA KONIEC DOPISZĘ - WINDOWS DEFENFER to ZUO. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o antywirach zapraszam do innego poradnika, który piszemy z Elmorem dotyczącego antywirów (nie jest on jeszcze zakończony, ale niedługo pojawi się kilka propozycji różnych antywirów.) Link do poradnika znajdziecie TUTAJ

Hmm może komuś się przyda :D Anyway tak zapraszam do odwiedzania innych naszych poradników. Chwilowo prace stoją w miejscu z braku czasu, ale niebawem rusza dalej ^^

Ja zrobię jednozdaniowy poradnik tu: “Wszystko czego nie wiesz możesz znaleźć w gugle” XDD kyahahaha

Pod koniec poradnika zareklamowałem nasze poradniki ^^. Jeśli wykryłeś jakieś irytujące problemy z Windem 10 to się podziel Elmoś :).

Ten problem z belką startu tak mnie wnerwiał, że poświęciłem sporo czasu na poszukiwaniu rozwiązania, ale się udało ^^

Wgl poprosiłem Domena o umieszczenie wszystkich naszych “produktów” w jednym dziale i przyklejenie tematu ze zgłaszaniem problemów informatycznych pod ten dział. Będzie tam wygodnie wrzucać nowe poradniki. Zastanawiam się nad stworzeniem kolejnego (ten stworzyłem dzisiaj tak spontanicznie) wspólnego poradnika o którym pisał do mnie Plazma (że mógłby się przydać) szczegóły ugadamy, jak będę u Ciebie w domu ^^

Nie zawsze jest to takie łatwe. Trzeba wiedzieć czego szukać i w jaki sposób korzystać z pomocy. Na google masz pełno porad i nie zawsze są one coś warte. Z resztą Eiu, gdyby google było lekiem na wszystko to ludzie by nie potrzebowali pomocy z kompami ^^.

Wiem bytku… Ja zaczęłam korzystać z gugle więcej ostatnio, bo mi głupio ciągle Elmosia wykorzystywać :C Z Win10 jest taki gupi problem, że filmów z płyt (oryginalnych) nie odtwarza… na szczęście Elmoś pomógł, vlc player polecił

Mała modyfikacja, dodałem do pierwszego postu z poradnikiem instrukcję, która pomoże w jednym z błędów karty graficznej, kiedy pisałem poradnik, zupełnie o tym zapomniałem, a błąd jest stosunkowo uciążliwy.

Nie miałem żadnego problemu, który tutaj wspomniałeś, a z systemu korzystam już długo. Nawet w wersjach Insider takich problemów nie widziałem. Jedyny problem jaki natrafiłem, to uszkodzony profil użytkownika - co to takiego? Po uruchomieniu komputera zamiast zalogować się na nasze konto system zaloguje nas na konto tymczasowe z informacją iż nasz profil został uszkodzony lub skasowany. Aby rozwiązać problem trzeba utworzyć nowy profil użytkownika, a stary skasować. Aby to zrobić trzeba sobie aktywować konto administratora poleceniem “net user administrator /active:yes” z wiersza poleceń z uprawnieniami administratora. Później można działać. Dokładny poradnik jest tutaj: http://www.eightforums.com/tutorials/38817-youve-been-signed-temporary-profile-fix.html Polecam, ładnie i przejrzyście napisane, tyle że po ang. ale chyba angielski każdy potrafi już w dzisiejszych czasach.

Zapraszam użytkowników windowsa 10 do kontynuowania tego poradnika. Obecnie nie korzystam już z windowsa, a z Ubuntu 15,10. Do windy wrócę jak kupię sobie komputer do grania.