Saihate no Paladin

Opis(by Egil):

Paladin jest dosyć oryginalnym isekai’em. W dobrym sensie. Główny bohater - Will od narodzin wychowywany jest przez grupę 3 nieumarłych. Uczy się od nich życia(o ironio), walki i magii. Jego “matka” Mary, stawia również wielką uwagę do religii.
Zarówno jak nieumarli skrywają przed Willem sekrety, tak i on chowa przed nimi, że posiada okruchy wspomnień ze swojego poprzedniego życia.
Manga na początku należy do okruchów życia. Toczy się powoli, w okresie 8 lat(15, jeśli wliczyć wspominki Willa o tym jak został odnaleziony przez trójkę nieumarłych).
W późniejszy rozdziałach fabuła jednak przybiera na sile i choć okruchy życia wciąż są obecne, dramat i akcja przejmują dowodzenie.

Z pewnością polecam Paladina w wolnym czasie.

Recenzja(?)(do 14 chaptera)(spoilery!):
Znalazłem Paladina przypadkiem, chodząc od jednej mangi do drugiej. Kiedy zaczynałem go czytać nie wywierał na mnie wielkiego wrażenia, miałem ochotę go porzucić po paru stronach, jednak przemogłem się i zostałem wynagrodzony.
Pierwsze 14 rozdziałów, które nazwałbym Family Arc naprawdę zachwyca.
Wszystkie cztery postacie są świetnie dopracowane, przemyślane i z głebią.
Podobał mi się fakt jak długo Gus wytrzymał w swej misji, nawet jeśli w końcu ją poddał, wiedząc jak ważny jest Will dla Blood i Mary. w czternastym rozdziale ujawniione zostają również ostatnie chwile przed śmiercią kochającej dwójki, co wyjaśnia dlaczego porzucili swoje “powołanie” dla Willa.
Muszę przyznać, że sceny kiedy Stgygma zaatakował, a szczególnie gdy Blood i Mary zdecydowali się odejść do Gracfeel, chwytały mnie to za serce.

Choć kreska nie jest idealna, autor daje z siebie wszystko, rysuje tła, szczegóły, co w efekcie daje naprawdę ładną mangę.

Wydaje się ciekawe. Szkoda, że nowelka dostępna jest tylko po japońsku :C

Przyznam, że nawet nie patrzyłem na nowelkę, nie mam niestety czasu, który mógłbym poświęcić na czytanie :(

Jest po angielsku. Przykład: https://www.amazon.com/Faraway-Paladin-Boy-City-Dead-ebook/dp/B01N0EPMN4

Dzięki za info. Nie zauważyłem, że jest oficjalne tłumacznie ln. To dlatego nikt nie tlumaczy wn z tak dobrymi opiniami :p