Saint seya - porada

Witam
jako że dziś zakończyłem kolejne anime to szukam czegoś nowego
jako dziecko na RTL lecieli rycerze zodiaku i pomyślałem że może bym obejrzał wszystkie serie z tego anime
Jednak mam problem
czy mógłby ktoś napisać w jakiej kolejności oglądać sezony z tego anime ? i na jakiej stronie ( bo tak gdzie zawsze ogladam nie ma tego anime )

Ja to się nie znam, ale jest nawet polski fanpage tego animca:
http://saintseiya.netserwer.pl

może znajdziesz tam potrzebne informacje. Dla mnie wygląda jakby była seria główna. I spin-offy, więc raczej bez reguły jak oglądać… ale lepiej doczytać dokładniej : )
edit,
ok ziomki z filmwebu podają, zę chronologicznie wygląda to tak:

• The Lost Canvas
  • Seria Sanktuarium
  • Seria Asgard
  • Seria Posejdon
  • Trzy części Hadesa:
  1. Sankturaium
  2. Piekło
  3. Elysium

co do filmów:

A jeśli chodzi o filmy kinowe: Historia Złotego Jabłka, Zażarta Bitwa Bogów, Legenda Szkarłatnego Młodzieńca, Wojownicy Ostatniej Świętej Wojny nie są one powiązane z poszczególnymi seriami. Ale wyjątkiem jest ostatni z filmów: Niebiański Rozdział Prolog. I ten film należy obejrzeć po serii Elysium.

Kiedyś się za to zabierałem, ale nie dokończyłem. Z tego co pamiętam oglądałem na shindenie i pierwsza seria miała około 120 odcinków. Później były te OVKi, które wymienił fooze.
Na większości stron masz powiązane wszystkie części ze sobą i możesz je bez problemu odnaleźć, później wystarczy tylko spojrzeć na daty emisji odcinków i już masz wszyściutko po kolei.

gdzie polecacie obejrzeć to anime ? bo na shiden chyba nie ma wszystkich serii ( chyba że zle patrzyłem )

Na AnimeZone możesz zobaczyć