Sakurada Reset

Sakurada Reset

https://myanimelist.cdn-dena.com/images/anime/5/84470.jpg

Data premiery: 5 kwietnia 2017
Gatunki: tajemnica, nadnaturalne, super moce, szkolne
Studio: David Production
Opis anime:
"Akcja rozgrywa się w mieście Sakurada, gdzie prawie połowa populacji posiada pewne specjalne moce. Głównymi bohaterami jest dwójka licealistów – Kei Asai i Misora Haruki.

Kei posiada pamięć absolutną, pozwalającą mu zapamiętać wszystko co zobaczył i usłyszał a Misora – zdolność cofania (resetowania) czasu – do trzech dni. Obydwoje są członkami szkolnego Klubu Usług, służącego Urzędowi miasta do obserwacji osób posiadających moce i utrzymania spokoju.

Używając swoich mocy (Kei pamięta wszystko, nawet po cofnięciu czasu), rozwiązują zadania zlecone klubowi. Chłopak dowiaduje się o kamieniu MacGuffina, wyglądającym jak zwyczajny czarny kamień, lecz w rzeczywistości od którego zależy istnienie miasta…"

Zapisz

Wydaje się bardzo ciekawe! Myślę, że będzie dużo więcej przemyśleń filozoficznych i psychologicznych, póki co rozpoczęli wątkiem o sprawiedliwości i moralności. Końcówka pierwszego epizodu interesująca, postaci raczej mało ekspresyjne przez co mam wrażenie, że do jakieś miasto robotów ( w sumie była mowa androidach) Zdecydowanie ma moją uwagę!

Zaczęło się nijako, lecz historia powoli się rozkręca. Niektóre odcinki lepsze, niektóre gorsze. Najbardziej razi mnie brak ekspresyjności bohaterów. Na palcach jednej ręki możemy policzyć postaci, które wyrażają swoje emocje w naturalny sposób. Tak jak koleżanka wyżej opisała, Sakurada wydaje się miastem robotów.

Anime 2-sezonowe, więc miejmy nadzieję, że się poprawi. Ma spory potencjał, lecz jak dla mnie niewykorzystywany w pełni. Źle nie jest, ale mogłoby być o wiele lepiej.

Ciężko jest mi to polecić, bo wielu ludziom może się nie spodobać przez skomplikowanie z cofaniem się czasu. Niekiedy idzie się pogubić w wydarzeniach, póki nie zakoduje się w głowie wszystkich zasad działania określonych mocy. W tym momencie tytuł średnio-dobry ze wskazaniem na dobry.

super historia, ale jacys gupi bo czakry niemajom