Samuraj Jack

Serial autorstwa znanego twórcy seriali animowanych, Genndy’ego Tartakovsky’ego, opowiadający o losach samuraja, który został wysłany w przyszłość przez złego Aku. Potężny, zmiennokształtny i nieśmiertelny władca ciemności obawia się bowiem tylko jednego: legendarnego miecza tego samuraja, który został wykuty z odwagi i poświęcenia jego ojca, i jest jedyną rzeczą zdolną zranić, a nawet zabić Aku. Znakiem rozpoznawczym serialu – poza wysmakowaną kolorystyką, charakterystyczną kreską oraz muzyką – jest przede wszystkim fakt, że kolejne odcinki są zmienne w poetyce, czerpiąc obficie z konkretnych tekstów kultury (np. Księga dżungli, Gwiezdne wojny, Łowca androidów) lub pastiszując całe gatunki (czarny kryminał, film fantasy, japońskie kino samurajskie, film gangsterski i inne). Planowany jest także pełnometrażowy film tworzony przez Frederator Films.

Bajke wspominam wspaniale i jeszcze bardziej się ciesze z tego że ma dostać reworka (proszę nie spierdolcie tego) wiele nawiązań do innych uniwersum czy poukrywane smaczki jak dla mnie 10/10

Ta bajka również posiada ciekawą teorie do której zaciekawionych odsyłam

Dla mnie zawsze fajnie wyglądała ta specyficzna kreska :D Widziałem kilka tych filmów i powiem, że nie były złe, fajnie się oglądało.

Zajefajny opening miał. I ten klimat oraz ciekawe połączenie wojownika orientalnego z mroczną przyszłością. a Aku to chyba najlepszy bad-ass w historii. Sceny walki z robotami w zwolnionym tempie bardzo widowiskowe. Jednakże niektóre odcinki był dość… głupie. A wiecie, że mają wznowić Samuraja? W paśmie Adult Swim.

Jedna z najlepszych bajek mojego dzieciństwa, ogromnie się ucieszyłem, gdy pojawiła się informacja, że będzie kolejny sezon. Czekam z niecierpliwością, ale nie jestem pewny, czy tej serii uda się przyciągnąć dzisiejszą młodzież do ekranów.

Tak, będzie nowy samuraj Jack, ale tym razem dla dorosłych. To daje spore pole do popisu i manewrów. Pewnie wreszcie będzie trochę krwi. Ogólnie to na plus, bo i fabuła może być bardziej mroczna i ogólnie bardziej dojrzałe wszystko. Teraz twórcy nie muszą się przejmować ograniczeniami wiekowymi co może poskutkować ciekawszą produkcją…

Jestem bardzo ciekaw co z tego wyjdzie i nie mogę się doczekać… Ale! W Polsce, na naszym CN nie ma pasma Adult Swim i oficjalnie ta kreskówka do polskiej tv nie zawita. Pewnie więc trzeba będzie oglądać ją w necie.