Serwus

Cześć,

Nadszedł czas powrotu do środowiska naturalnego i dla mnie :wink: Nieco dawno, bo jakieś 10 lat temu szalałam po konwentach a potem wypadłam z obiegu. Ostatnio poczułam ogromną tęsknotę za całym tym wyjątkowym klimatem, którego byłam częścią, więc znalazłam was :wink: Z racji dość długiego czasu nie wiem już co się ogląda, co jest bardziej lub mniej popularne, liczę zatem na pomoc, wasze rekomendacje lub zwyczajną wymianę zdań.

Kilka suchych faktów o mnie: mam 33 lata, mieszkam, żyje i pracuje pod Warszawą.

Z ulubionych serii anime: Inuyasha- bo pierwsza niezapomniana i często mimo braku czasu powtarzana. Od CLAMPa X, Code Geass, xxxHOLIC, Tsubasa Reservoir Chronicle. Ewidentne jestem fanka tasiemce, uwielbiam Kenshina. Ghost Hunt- zawsze boje się tak samo :blush:

I na pewno jeszcze wiele by się znalazło, ale chyba te wyżej cenię najbardziej.

Poza światem japońskim dużo czytam, najchętniej fantasy i kryminały. Każdej tematyce staram się dawać szansę. Gusta literackie pokrywają się z filmowymi. Ponadto uwielbiam bajki Disney’a, najbardziej stare i nie nowe Star Warsy.

Gusta muzyczne bardziej rockowe i metalowe. Od lat zasłuchana byłam także w j-rocka, z biegiem czasu dałam się ponieść także k-popowi.

Nie wiem czy o czym warto jeszcze wspomnieć, przywitanie wyszło całkiem długie… Do zobaczenia :blush:

3lajki

Hej :smile:
Nostalgia czyni cuda :joy: Od siebie polecam Ci obejrzeć “Monster” oraz “Darker Than Black”. Dojrzałe, ponure klimaty o tym co jest złem, a co złem się nazywa. Też uwielbiam kryminały :smile: Obejrzałem już chyba całe top 100 kryminałów z Filmwebu :joy: Twój ulubiony kryminał? A z książek polecam Ci całą twórczość Jeffery’ego Deavera. Szczególnie książkę pt. “Czarny tancerz” Rzadko kiedy ktoś zwraca uwagę tak dogłębnie w psychikę i genezę przeistaczania się z człowieka w “potwora”. Za rock i metal szanuję :joy: Skoro lubisz wracać do dawnych czasów, to w moim przypadku jest tak z Pop Punkiem. Warto posłuchać parę kawałków :joy:
Spędzaj miło czas na forum, może poznasz parę nowych animców do obejrzenia :smile:

Cześć, miło powitać (prawie) rówieśniczkę na forum :) Niestety z wymienionych przez Ciebie tytułów oglądałem tylko Code Geass, więc ciężko mi coś konkretnego polecić.

Napisz może na jakie klimaty lubisz: jakie genre, czy coś poważniejszego skłaniającego do refleksji, czy luźne serie dla zabicia czasu lub oderwania się od problemów, tylko nowe tytuły czy również starsze?

Jak miałbym coś od ręki polecić to wyżej wspomniany Monster jest dobrym pomysłem - zawiera zarówno element kryminału jak i jest trochę tasiemcem ;) Kilka innych przypadkowych tytułów: Psycho Pass, Shingeki no Kyojin, Neon Genesis Evangelion, Made in Abyss, Gurren Lagann, Fullmetal Alchemist Brotherhood, Ergo Proxy.

A najlepiej zajrzyj sobie na topliste na MALu (https://myanimelist.net/topanime.php). Prawie wszystko z niej jest warte obejrzenia ;)