Sesje

Nic nie zakazuje nam, a nawet zachęcam do robienia sesji poza forum z GMem.

Każdy z was może się ze mną umówić w jakiś dzień by rozegrać sesję, może nie będzie ona prawdziwa twarzą w twarz. Ale na czacie przy odpowiedniej muzyce odpowiadając co kilka sekund albo na jakimś czacie głosowo zrobić sesję.
Nawet, kto wie…kiedyś będziemy mogli się w kilka osób spotkać rzeczywiście i rozegrać żywą prawdziwą sesję.
Wszystko to oczywiście będzie związane z naszym PBF, a do takich sesji też będzie możliwość wprowadzenie innych graczy.(Jeśli będziecie chcieli więcej wiedzieć zadawać i pytania, a jak chcecie by to rozwinął to też pisać.)

Uwaga, od dziś pozwalam osobom trzecim, inaczej mówiąc spoza PBFa umawiać się na sesję lub do nich dołączać, umożliwi mi to wprowadzeniu do świata więcej postaci i zmieniać świat przez osoby trzecie.

Jak to ma wyglądać ? I jakie to będzie miało powiązanie z Nekronem jako grą ?

możesz rozwinąć że na czacie :v ale jak zrobimy in real time to to chyba nie będzie już pbf? xd

PBF play by forum, no cóż, na jakimś czacie, to nie problem załatwić sobie w internecie jakiś czat albo chociażby skype, zależy jak by było najlepiej, ale serio to nie jest trudne i nie jest to problemem.

I niby czemu real time nie jest już PBFem?

Na czacie można zrobić całą wyprawe w pare godzin ciągłej dobrej wczuwanej rozgrywki zamiast kilkunastu dni pisania postów nad którymi każdy z was by się rozmyślał 10 minut ‘co napisać by było jak najlepiej’, a na czacie nie będę czekać aż ktoś wymyśli co napisze tylko albo wie co teraz pisze albo nie wie co powiedzieć co zrobić. Nie jest tak doskonale jak w RPGu twarzą w twarz ale i zawsze jest. Rozmawiająć przez jakąś aplikacje też by się możę dało to zrobić ale nie jestem pewien, czegoś takiego akurat nigdy nie próbowałem.

A powiązanie z Nekronem takie że po prostu zamiast pisać kilkanaście dni postów to zrobiło by się po prostu taką sesje. Lub po prostu robić takie mniejsze przygody dla zabawy bo to jest ogólnie świetne i zawsze ma wpływ na historie Nekronu

Mi pasuje, ja bym nie miał nic przeciwko gdyby takie coś było dodane.

Sesja rpg, jeśli gm naprawdę ogarnia trwa około 4-7h. Pod warunkiem oczywiście, że gracze potrafią wczuć się w swoją rolę. Taka sesja jest również możliwa przez skype, o ile wszyscy mają kamerki - a jeśli gra wymaga - kości do gry. No chyba że albo wy nie potrzebujecie, albo GM ma jeszcze większe doświadczenie i potrafi zrobić sesję bez ich pomocy - Takie przypadki również znam z reala. Jednak mała rada - eksperymentalne RPG przez skype może się nie udać w taki sposób, jaki wszyscy by chcieli ;) to już kwestia samozaparcia.

Mała aktualizacja pierwszego postu.

Rezerwuje sobie na jutro Yankesa na godzine 18… więc wiadomo no xD… beznadziejnie to brzmi.

Zobaczymy, możę będzie to 18 a może 19.
Ale okej niech będzie rezerwacja przyjęta. .-.

Sesja przez Skypa jest prawie zawsze udana, ale GM musi ogarniać. Sam brałem udział w sesji RPG przez skypa i nasza wyprawa trwała prawie 3 miesiące zanim w koncu udało nam się pokonać władce mroku, szkoda że zginął po przez harakiri, znaczy zaklecie mu nie wyszło i miał na prawdę pecha bo go wciągnęło w niebyt i serio mieliśmy ubaw wtedy, szczególnie Gm który tego nie przewidział xd

Przekładam sesje z dzisiejszego dnia na jutro 18-19
[Yankes poinformowany]