Shangri-La

Shangri-La

“Shangri-La” to postapokaliptyczne anime, w którym znaczna część Japonii, nawiedzonej przez trzęsienia ziemi, została zniszczona, co prowadzi do przewagi zieleni. Rządy regulują większość światowych emisji, co prowadzi do ogromnych podziałów klasowych i dysproporcji ekonomicznych. Japoński rząd uruchamia “Projekt Atlas” - utopijne miasto, które zastąpi Tokio, lecz może pomieścić tylko ograniczoną liczbę osób. Winni zatem żyć poza murami miasta, jako uchodźcy.

Historia skupia się na grupie buntowników, znanej jako “Metal-Age”, która sprzeciwia się temu dyktatorskiemu planowi. Włączają oni Kuniko Houjou, spadkobierczyni zbuntowanego miasta, Mikuni - tajemnicze i potężne dziecko schowane w sekretnym świątynnym kompleksie, i Karin Ishidę, genialny ekonomiczny talent z wpływami na rynki na całym świecie. However, czy tej grupie uda się pokazać, że inkluzja i współpraca przewyższają okrutną segregację?

Shangri-la
Shangrila
شانغريلا
しゃんぐりら
シャングリ・ラ
香格里拉
샹그리라

Typ: TV

Sezon: Wiosna 2009

Kategorie: akcja, bunty, cgi, denpa, dramat, fantasy, fikcja apokaliptyczna, hikikomori, kultura otaku, na podstawie lekkiej powieści, postapokaliptyczne, powieść, protagonistka, przygoda, przyjęcie, przyszłość, środowiskowe, szpiegowanie, tematy lgbtq, ziemia