[Spoilery][Recenzja] Dziewczyny z Ruin

http://waneko.com.pl/nasze-mangi/?manga_id=89&tom_id=7 - Kolejny zbiór krótkich opowiadań w naszej serii wydawniczej “Jednotomówki Waneko” tym razem zabierze nas w świat tajemniczych i czasami surrealistycznych historii spod ręki Nao Tsukiji, autorki “Adekan”. Człowiek, który widzi muzykę; kapelusznik, którego matka zajmowała się robieniem nakryć głowy dla zmarłych; dziewczyna, która najchętniej spędziłaby całe swoje życie w szufladzie oraz tajemnicze, tytułowe, ruiny, z których zdaje się nie być ucieczki… Każda z tych historii robi się jeszcze lepsza dzięki charakterystycznej kresce autorki, której rysunki na pewno zyskają dzięki powiększonemu formatowi w jakim “Dziewczyny z ruin” zostaną wydane.
Jednotomowa „Dziewczyny z ruin” wydane przez Waneko. Manga autorstwa Tsukiji Nao w której skład wchodzą cztery oddzielne opowiadania:

„Dziewczyny z ruin” - utracona pamięć, porwanie przez przyjaciółkę, poszukiwanie czegoś.
„Mężczyzna, który widział muzykę” - utracona sława, porzucenie marzeń, widzieć muzykę.
„Dziewczyna z szuflady” - śmierć brata, tajemnicza pacjentka, szukanie celu w życiu.
„Wzgórze kapeluszy” - znakomity kapelusznik, duchy, tylko dla pieniędzy.

Cztery tytuły których głównym miejscem akcji są tytułowe ruiny. Krótkie (moim zdaniem) opowiadania w których bohaterowie zmieniają się, poznają miłość do drogiej osoby, do rodziny, wiarę w siebie i w swoje dzieła wszystko połączone z piękną kreską i bogatym tłem. Elementy psychologiczne, dramatyczne i fantastyki („halucynacje”), troszkę komedii świetnie przedstawione na stronach mangi. Większość z tych historii można wydłużyć przynajmniej dwukrotnie, chwiałbym przeczytać inną mangę autorki która mam nadzieje kiedyś pojawi się na polskim rynku. Zachęcam do zapoznania się z tym tytułem!!

Grafika/Kreska (w tym przepiękne bogate tła): ★ ★ ★ ★ ★ 5/5

Fabuła (mogła by być lepsza, w niektórych momentach jest za mało akcji) ★ ★ ★ ★ 4/5

Emocje (wydarzenia trzymały w ciekawości chociaż manga mogła być dłuższa) ★ ★ ★ ★ ★ 5/5

Bohaterowie (byli bogaci, biedni, starzy, młodzi i tacy w średnim wieku, nie było niepotrzebnych ról) ★ ★ ★ ★ ★ 5/5

Ocena końcowa: ★★★★★ 5/5

PS: To moja pierwsza publiczna recenzja.[spoiler]

http://z.mhcdn.net/store/manga/9895/003.0/compressed/vtansu_shoujo_015.jpg?v=11372058525http://2.p.mpcdn.net/3348/389270/6.jpg[/spoiler]