Surowce

Surowce są specjalnymi rzeczami obok Was lub po prostu są materiałami, jak kamień i drewno. Pomagają i dają ciekawe efekty, wpływają na waszą ludność itd. To, iż nie ma napisanego nie oznacza, ze tego nie macie w zupełności lub coś w tym stylu.

Coś o stopniach, czyli czym się różni np. “Drewno I” od “Drewno” i od “Drewno II”
Stopień zerowy, czyli brak, mówi nam, że mamy raczej nie ograniczony dostęp do tego i wspomaga oraz umożliwia budowę pewnych budowli. Np. bez drewna nie uda nam się zrobić palisady.
I- mamy go tak dużo, że możemy łatwo adaptować budynki pod ten surowiec, a wieć bonus ogólny do budowania.
II- Mamy go naprawdę dużo, daje nam już pewne możliwości i może być nam te drewno charakterystyczne, duży bonus do budynków związanych z tym.
III- Nie tyle tego dużo mamy, co jeszcze jakość! Dzięki temu mogą przydać się nam dodatkowe bonusy, jak wytrzymalsze budowle z tego lub bronie itd.
IV- Od razu mamy jakąś zaletę, budynki z tego tak naprawdę wymagają zaangażowania budowniczych i mają bonus z jakości. Do tego możemy mieć to coś nie obarczone żądnymi wadami, a zaletami, cud miód, rzadko spotykane.

Spis surowców:
-Bambus - Może zastąpić drewno, wspomaga produkcję, ma naprawdę różne zastosowania od jedzenia, aż do walki.
-Słona woda - Woda jest bardziej słona, większa wyporność itd.
-Kamień - Podstawowy materiał, do budowy najczęściej spotykany. Raczej wspomaga budowę. Każdy go ma, ale ludzie z wyszczególnionym tym surowcem mogą wznosić specjalne budynki zrobione głównie z tego. Jest ciężki, twardy.
-Drewno- Podstawowy materiał, do budowy najczęściej spotykany. Raczej wspomaga budowę. Każdy go ma, ale ludzie z wyszczególnionym tym surowcem mogą wznosić specjalne budynki zrobione głównie z tego. Jest stosunkowo lekki i wytrzymały
-Glina- Podstawowy materiał, do budowy najczęściej spotykany. Raczej wspomaga budowę. Każdy go ma, ale ludzie z wyszczególnionym tym surowcem mogą wznosić specjalne budynki zrobione głównie z tego. -Jego elastyczność wynagradza wiele niedoskonałości. Główny surowiec do produkcji waz, garnczków itp. Wspomaga budowę w wczesnym okresie gry.
-Piaskowce - Można by rzec, ze słabsza wersja kamienia, ale chyba ładniejsza i lżejsza odrobinkę.
-oliwki - wspomaga produkcję żywności.
-figi
-winorośle
-ryby (jedynie poziomy I i wyżej)
-zwierzęta kontynentalne (jedynie poziomy I i wyżej)

c.d.n.

Wszelkie sugestie co do surowców można zamieszczać tutaj.

Nie wiem czy chcesz żebyśmy te surowce też opisywali jak tam jest więcej poczekam aż mi na to odpowiesz i przy okazji zaproponuje ‘Piaskowca’ przyda się chyba na terenach Niko bo ona jest na pustyni.

Nie surowce macie wykorzystywać xD

Niko ma piaskowca ofc, w sumie piaskowiec I jeśli nie napisałem tego jej to… jestem baka :D

  1. Ile musi (fizycznie) być surowca by były rangi 0 (bazowa), I, II, III, IV?
    (Czy to w proporcji do obszaru, czy ogólnie)
  2. Czy surowce poboczne mają te rangi?
  1. minimalnie, znacząco, średnia, obszar to głównie ten surowiec, wyjątkowo nie tyle ilość co jakość np bazalt obok wulkanu.

  2. każdy surowiec powinien mieć. Może być szansa, że nie wpisałem.

A to ten jak piaskowiec już jest to będzie można go opisać? A i nie zrozumiałeś chodzi o to mi że czy jak proponujemy surwoiec to mamy tylko nazwe czy też ci już go opisać?
A i jakoś piaskowca nie ma tutaj dodanego to skąd mam wiedzieć że Niko go ma XD