Sword Art Online

Opis pochodzi ze strony wydawnictwa (www.kotori.pl)

Sword Art Online ma wiele części, każda z nich jest trochę inaczej zatytułowana. Jednakże tworzą spójną całość, więc można umieścić dyskusję o tym w jednym wątku.
Jest publikowane w Polsce dzięki wydawnictwu Kotori.

Przeczytałem kilka tomów i muszę powiedzieć, że jest lepsze niż anime. Nawet mój staruszek zaczął czytać jak mu pokazałem xD

Jak narazie mam tylko 6 tomów, ale muszę przyznać, że naprawdę wciągająca książka i jest lepsza od anime.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Jeśli juz porownujemy ta novelke do anime, to nie tylko fabuła jest lepiej rozbudowana niż w filmie (co jest całkowicie normalne, każdy film na podstawie książki jest okrojony z fabuły) ale już patrząc na sama okładkę można powiedzieć co jest jeszcze sporo lepsze niż w anime - kreska - postacie z novelki podobają mi sie bardziej niż te z anime…

A to jest absolutna prawda. Rysunki co kilka stron są piękne.

Posiadam aktualnie 9 tomów i na 10 czekam z wielką niecierpliwością .
Novelka lepsza od anime . Rysunki są wspaniałe .
A tu takie coś dla tych co przeczytali tom 9

Czy tylko ja się zastanawiam, że jak Kirito powróci do realnego świata to będzie najlepszym szermierzem ?
Zastanawia mnie też fakt czy Kirito się zakocha w Alice xD .

Edit:
P.S.
Z lotu ptaków wyczytałem, iż ma być około 20 tomów . Prawdą jest to ?

Nie jest. Nowelka zamyka się w 18 tomach, ostatni tom właśnie wychodzi w Japonii.

Smutne, że się zamyka, Kawahara powinien zrobić więcej choć fajnie, że robi kontunuację przez Accel World, fajnieby było jakby jak skończy te 2 serie, żeby stworzył coś nowego, bo świetnie pisze

Musze w końcu zakupić papierową wersję, ale…chciałam poczekac aż całość będzie dostępna w PL ale moja cierpliwość mi na to nie pozwoli, wiec pozostało mi liczyć na swoj portfel XD

Tom 10 SAO odhaczony .

Uwaga wielki spojler czytasz na własną odpowiedzialność Kawahara nieźle mnie zaskoczył, kiedy asystentką Rinko okazała się być Asuna :) .
Niektórych początek utworu pewnie troszkę znudził lecz dla mnie był niezwykle ciekawy - pozbyłem się też jednocześnie strachu o życie Kirito :) .

W każdym razie nie mogę się doczekać kolejnego tomu :)
Łocena 10/10 xD
A jak Wam się podobał ten tom ?

SAO 9+ jest epickie, Autor niezbyt miał pomysł przedstawiania sytuacji w tomie 10 na początku ale zaa to przeprosił. Ja lubię ogólnie SAO więc mi się podobało ^^.

Przeczytałem pierwszy Tom po angielsku i muszę przyznać, że jest lepsze od anime.
Aczkolwiek chciał bym przeczytać polską wersję.

Zacząłem też czytać SAO progressive i powiem wam, żę progressive jest lepsze od oryginału :D sam fakt pokonywania każdego piętra jest fajny, a i jest więcej śmiesznych scen ;)

Czy wiedzieliście, że na początku to Asuna mieszkała u Kirrita, a informator to gracz o imieniu Argo nazywana szczurem?

Przeczytałem 10 tomów teraz czekam na 11, i zgadzam się z Mistrzem, LN jest o niebo lepsza niż anime

A ja dalej czekam, aż mi przesyłka przyjdzie z tomami XD

Ja też czekam na tom 9 i 10.
Ahh, nie mogę się doczekać.

No cóż, nowelka jest miodna, ja też uważam, że zdecydowanie lepsza niż anime. No i Alicyzacja jest dla mnie o wiele ciekawsza niż to co było do tej pory ^^

Spoiler tom +9

Oczywiście Kirito jak zwykle umierający XD Jednak cały ten system akceleracji zmiennoświatła, skomplikowane to i dobre! W moich oczach SAO z dobrego przeciętniaczka rośnie na co raz lepszą serię. Kawahara, nie zepsuj tego, proszę! xD

Czyli całość przechodzi z SAO do Accel World?

Progressive czytam po angielski i nic nie wskazuje na to, że będzie w Polsce. Tak samo jak LN o GGO oraz ALO.

Ale też to przyznaje, że powieść jest lepsza od wersji animowanej.
Dobrze, że mangi progressive nie okroili względem książki.

Light novel GGO i ALO są w Polsce właśnie jako SAO. :D Być może Kotori się weźmie za Progressive jak zakończą SAO z dobrą sprzedażą, chociaż ja bym chętniej zobaczył mangę niż nowelkę xd Były takie teorie, że Accel World dzieje się w tym samym uniwersum co SAO ale podobno sam autor zaprzeczył żeby te historie się ze sobą łączyły.

Co do Accel World, ludzie wymyślili teorie że kuroyukihime (Accel World) https://pbs.twimg.com/profile_images/423717552246640640/PdXjPLID_400x400.jpeg Jest córką Asuny i Kirito. Czego to ludzie nie wymyślą

Jak zaprzeczył jak w accel world jest wzmianka o nervegear a w 2022 powstało SAO
http://www.entravity.com/wp-content/uploads/2012/09/AccelWorld-22_3-NerveGear.jpg

Mnie nie chodzi o LN gdzie Kirito jest z Sinon czy ALO gdzie Grają razem, czy ratuje Asunę. Tylko o książkach opowiadających zupełnie inne historie których nie mam w głównym wątku książek SAO.

To samo tyczy się Girls Ops. Jest to również całkowicie poboczna historia.

kuroyukihime nie podaje swoich prawdziwych danych. Ale fakt, że się wydaje być ich córką. Chociaż główny bohater bardziej przypomina Kirita xD
A przyśpieszony świat jak dla mnie jest tworem Kayaba Akihiko.
Trzeba pamiętać, że accel world nie dzieje się w tym samym czasie, a 20 lat po SAO.