Szukam anime gdzie główny bohater popada w dno

Witam, tym razem szukam jakiegoś godnego polecenia anime, w którym główny bohater popada w dno stopniowo (np. yandere, która/który dopiero poznaje swoje nowe oblicze czy coś na ten styl), może to być horror i inne. Z góry dziękuję za tytuły.
W sumie dobrym porównaniem chyba będzie tokyo ghoul czy też mirai niki.

Guilty Crown mógłby pasować, ale to trochę problematyczne anime więc może lepszym wyjściem będzie Haibane renmei albo Kamisama no Memochou gdzie też występuje ten rodzaj przemiany bohatera choć temat jest dość trudny bo w wielu anime podobne wątki występują.

Dzięki Hannto, Gulity Crown oglądałem, te 2 tytuły obczaję.

Jakby co mam jeszcze kilka tytułów o nieco mocniejszej zmianie głównego bohatera, ale cóż…to raczej chodzi o zniszczenie sumienia i nie każdemu się taki klimat spodoba.

Wyślij je, jak zmiana jest stopniowa, może przypadnie do gustu. W sumie im ta zmiana zmienia polega na czymś gorszym niż depresja itp. to może być (byle to nie było ciągłe opłakiwanie matki, która została zamordowana)

Cóż to może zacznijmy od uosobienia kontrowersji czyli od Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi (to oglądasz na własną odpowiedzialność), a teraz już lżejsze tematy .hack//roots, blood+ (przynajmniej do pewnego stopnia), Kara no Kyoukai, Mahou shoujo site (choć nie każdemu to przypadnie z wiadomych względów), shiki, psycho-pass, no i berserk choć zmiana tam nie dotyczy głównego bohatera a jego przyjaciela.

Dzięki, Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi i Kara no Kyoukai, Mahou shoujo site (oglądnąłem tylko 1 film i niezbyt mi przypadło do gustu) już oglądałem. Resztę obczaję zaraz po wcześniejszych tytułach. Teraz to mam co do robienia przez ponad tydzień (chociaż zapewne na weekendzie obejrzę z 3 anime (jeżeli ma 11-14 odc).

Cieszy mnie że mogłem pomóc. A .hack//roots proponuje ściągnąć bo to starsze anime i mogą być problemy ze znalezieniem playera to samo może się tyczyć blood+.

Rozumiem, dzięki za informację (jak znajdę legitnego Playera to mogę wysłać linka aby inni co czytają ten wątek by mogli od razu oglądać)

Obejrzałem Kamisama no Memochou, tutaj to zmiana nastąpiła pod koniec lecz nie była zbyt wielka i nie trwała. Czy reszta tytułów ma takie nietrwałe/chwilowe wybuchy? Zmiana-miałem na myśli spora zmiana osobowości. Ale ogólnie anime samo w sobie było ok.

Cóż w zasadzie ciężko znaleźć coś z trwalszymi zmianami gdyż większość anime z założenia musi się skończyć zwycięstwem dobra i praworządności (jak na złość), jednak to konkretne anime oraz haibane renmei pokazują nieco inny format zmian. Chodzi o to że w tym które obejrzałeś mamy do czynienia bardziej ze zmianą postrzegania świata, zaś w w haibane zmiana jest głównie emocjonalna. Co do reszty to masz tam przynajmniej jedną zmianę o podłożu psychologicznym i kilka zmian charakteru a czas trwania tych zmian będzie zapewne bardziej widoczny jednak nie oczekuj za bardzo czegoś co utrzyma się do końca gdyż anime z totalnym odwróceniem charakteru postaci (chociaż w sumie wszystkie które podałem w drugim komencie są bardziej typowe jeśli chodzi o temat zmiany charakteru) i to na ten ciekawszy jest dość mało. Ewentualnie możesz dorzucić do listy taboo tattoo gdzie zmiana jest aż nadto widoczna ale z tym anime jest podobny problem co z guilty crown.

Rozumiem, dzięki za pomoc. Obczaję resztę tytułów i potem coś napiszę (może nawet w innym temacie ;) )