Szukam anime psychologicznego, mrocznego, z plot twistem

Szukam anime psychologicznego (może być detektywistyczne ale musi być mroczne a nie Detektyw Conan czy coś :D ), mrocznego, najchętniej jakiś gruby plot twist.

Uprzedzam, że oglądałam Death Note, Psycho Pass, 91 days, Baccano, Great Pretender’a i pewnie większość bardziej znanych tytułów tego rodzaju, mam jednak nadzieję że wciąż jest coś fajnego czego nie odkryłam, albo może wyszło ostatnio :smiley: <3

Idealnie pasuje tu “Monster” Gruba fabuła, policyjna robota i seryjny morderca w tle. A do 91 days nie mogłem się przekonać chociaż miało tak ambitną fabułę.

1 polubienie

no to jestem pewien że angels of dead ci się spodoba wątek romantyczny ale jest brutalne i jump scary

1 polubienie

Monster to świetny tytuł też polecam do tego polecam Rainbow: Nisha Rokubō no Shichinin to trochę mroczne ale chyba o to chodzi.

1 polubienie

Może Gankutsuou? To anime jest dosyć mroczne, bazuje na historii hrabiego Monte Cristo, więc jeśli jeszcze nie znasz tej historii to polecam.
Ajin to również ciekawa pozycja w tym klimacie, może tylko troszkę brutalna.
A jeśli szukasz czegoś poważniejszego to na pewno warto sprawdzić Casshern Sins.

1 polubienie

Dzięki, jednak Monster już próbowałam oglądać i chyba mi nie podszedł bo pamiętam że przerwałam jakoś po 2 odcinkach :wink: ale może jeszcze raz wrócę, właśnie wiele osób go poleca

Hej, ja bym dał szansę “Monsterowi” :D Skończyłem oglądać parę dni temu właśnie. Faktycznie pierwsze odcinki są “spokojne” ale potem historia się rozkręca. Też na początku wydawało mi się, że nie ma opcji, żeby obejrzeć do końca (74 odcinki!), ale koniec końców w 10 dni obejrzałem wszystko.
Po drodze jest parę “pobocznych” historii/wątków które nie zawsze są super interesujące, ale ogólnie cała historia nabiera tempa z każdym odcinkiem.

No nie wiem normalnie bym poleciła death note, ale mogę polecić też Mirai Nikki Ponieważ jedynym powodem dla którego polecam własnie to że się Mordują.
i Shiki Moja koleżanka mi to poleciła podobno jest Bardzo mroczne :p

Polecam code geass jedno z najlepszych anime :)
Mam nadzieje ze sie nie zrazisz mechami, nie graja one głównej roli.

Higurashi no Naku Koro ni tyle że te starsze. Tylko że żeby to zrozumieć to trzeba nieźle wytężyć swój mózg. No i zakończenie jest zwyczajnie głupie miejscami, ale ogólnie rzecz biorąc to to anime potrafi doprowadzić do szaleństwa.

Psychologiczne i dramat… jeszcze polecam… Boku dake ga Inai Machi.