Szukam anime z manipulacją czasem lub zmianami wymiaru

Mam na myśli anime w miarę podobne do Kono Yo no Hate de Koi wo Utau Shoujo YU-NO. Jak ktoś nie oglądał to nie chodzi mi tu też o jakiś typowy isekaj gdzie raz czy 2 razy bohater/ka zostaje przeniesiony/na czy lub zatrzymuje czas raz na jakiś czas jak w JOJO. Bardziej żeby ta manipulacja czasem/przechodzeniem między wymiarami była ważną częścią fabuły.

steins gate

2 polubienia

dzk, masz coś jeszcze na później?

Boku dake ga Inai Machi

1 polubienie

dziękuję

spoko. polecam się na przyszłość.

1 polubienie

Re:Zero

już dawno oglądałem

Tak jak kolega @Hannto powyżej, tak i też poleciłbym Steins;Gate, zdecydowanie ważna pozycja dla każdego fana podróż w czasie jak i teorii wieloświatów (no i w sumie też teorii spiskowych, tajnych organizacji i Dr.Pepper’a). Po za tym to tak od siebie poleciłbym Tokyo Revengers, też super seryjka z wciągającą opowieścią, intrygą i fajnymi postaciami).

1 polubienie

Może Tsubasa Reservoir Chronicle? To właśnie na tym polegało. Gość przenosił się między wymiarami wraz ze swoimi ziomkami, żeby zbierać wspomnienia swojej laski, która też z nimi chodziła. Każdy epizod/parę epizodów to był inny świat, czasami zdarza im się wracać do poniektórych. Mają jakiegoś wroga, który też potrafi przechodzić między światami i mają też taką wiedźmę od wymiarów, która im pomaga za opłatą. Jest tego całkiem sporo sezonów iirc. Ale podobno się trochę zesrali pod koniec.

Tylko problemem może być to, że to taka crossoverowa praca z innymi materiałami od twórców. Czyli są postacie z ich innych anime/mang, np. z X i XXXholic. Ale raczej nie powinno to aż tak przeszkadzać. Chociaż nie wiem. Podobno dobrze czytać XXXholic jakoś równocześnie z tym, ale nie wiem w jakiej kolejności, pewnie chronologicznie.

Jak zdarzyło ci się oglądać Cardcaptor Sakura to dobrze, bo to jest od tych autorek i główne postacie tutaj są takimi tak jakby “co by było gdyby”, albo reinkarnacjami, albo były po prostu inspirowane w jakiś sposób.

1 polubienie

Erased

dzięki, Tokyo revengers aktualnie oglądam i jestem na jakoś 12 odc, miło jak na razie się ogląda

1 polubienie

Dzięki, obczaję później lecz nie spodziewałem się że ktoś poleci coś jeszcze z tą starszą kreską (starsza kreska mi nie przeszkadza jak coś) chociaż te z nowsza to często są przewidywalne chyba że jakoś wybiegną poza schemat. Starsze anime jak oglądałem (dużo tego nje było, może trafiałem tylko na takie) że nie były takie przewidywalne lecz skupiały się na niektórych fragmentach rozpoznawalnych np. spadanie onizuki na samochód vicedyrka w GTO. Jak masz więcej takich starszych anime co by podpasowały pod kategorie manipulacji czasem lub podróżami w czasie to z chęcią obczaję

Dodatkowo Kot, jak kiedyś natrafiałem na Twoje stare wiadomości gdy co polecałaś kiedyś to sporo piszesz lecz na temat oraz przy okazji nie próbując jakoś bardzo spojlerować.

Mam nadzieję że udami mi się przegonić ciebie w słowach, lecz na pewno nie przegoniłem

1 polubienie

dzięki, lecz już oglądałem z polecenia Hannto (Boku dake ga Inai Machi to po prostu japońska pełna nazwa anime erased) ;)

Nie ma sprawy ( ´ ω ` )! Cieszę się że spodobała ci się seryjka (ᵔ◡ᵔ)! A jak cię wciągnie to też polecam mangę, chyba że będziesz wolał poczekać na drugi sezon bo i też taki ma się pojawić (z tym że nie ma jeszcze info kiedy dokładnie ma mieć swoją premierę).

1 polubienie