Szukam filmów anime i mangi która nadaje sie dla mojej 9 letniej siostry ;-;

Szukam filmów anime ogólnie mogą być nawet od 13,lub 16 lat…albo nawet typu Your name.
i szukam odpowiedniej mangi dla 9 letniej mojej siostry
ogólnie taka żeby nie było zboczonych rzeczy.
W sumie miałam zamiar ją jakoś dać ale nie dam jej mangi od 13 + co nie?
ogólnie Żeby nie było tyle przemocy też.

Jeśli chodzi o anime to proponuje yuru camp, flying witch, hataraku saibou (z pominięciem serii black), houkago teibou nisshi, kobayashi-san chi no maid dragon, a z mangi dog days (bo to jest mniej więcej na jej poziomie wiekowym) oraz ewentualnie fairy tails (bo nie też nie jest zbyt skomplikowane). Szczerze myślałem nad jeszcze kilkoma, jednak uznałem że jest tam za dużo poważnych rozważań moralnych albo w dalszych tomach są mało przyjazne dzieciom.

Dziękuje bardzo

Jeśli chodzi o filmy anime to ja bym poleciła Saint Young Men, robiłam jego recenzje i byłam naprawdę miło zaskoczona. Jest to film o Jezusie i Buddzie jako współlokatorach podczas wakacji na Ziemi. Na pewno jest to bardziej spokojny i przyjemny film, nie ma co się spodziewać szalonej akcji, ale żarty dalej śmieszą, więc nie jest źle :smiley:

Bardzo wyszukane pozycje, doceniam. Ludzie mają w sobie coś takiego, to może jeszcze jakiś instynkt plemienny, że zależy im na tym, by inni oglądali/słuchali/doceniali to co oni lubią. Ja proponuję zacząć od czegoś, od czego większość zaczynała - Mianowicie Dragon Ball i Dragon Ball Z
Proste, przyjemne, wciągające, są nawet całkiem udane filmy. Jedna z pierwszych produkcji jakie widziałem, w których jest fabuła z odcinka na odcinek, a nie jak w większośći, potwór/problem i w zasadzie można oglądać z pomieszaną chronologią

Ja z wielkim utęsknieniem i bardoz by chciał, ponieważ jest to dla mnie nie lada przyjemność - wejść do świata Diablo 2.
Nie na długo, warunku ciężkie, mroczne średniowiecze, brak bieżącej wody - jednak pomimo tego gry fantasy typu Diablo 2 mają w sobie coś co przyciąga człowieka.
W Diablo 2 będzie można kupować items które następnie będzie można używać jako EQ i naprawiać u blacksmith (Kowala).
Diablo 2 I przedmioty takie jak te items do Diablo 2 Resurrected to coś pięknego co buduje na duchu.
Handel DIablo 2 Resurrected items tylko z ODealo D2 Items | Buy & Sell Diablo 2 Resurrected Items- Trade on Odealo.com

A można jakąś listę anime? Filmów mogę polecić kilka, ale była by wtopa gdyby się okazało że wszystkie zaliczone. Nie wiem czy te filmy też dla siostry, czy dla siebie? Mang za wiele nie czytałem, zle co do jednej jestem pewien, do K-On’a , to jest magnificent choice, ta seria jest perfekcyjna. :slight_smile: Lekka, delikatnie moe więc nie ma żadnych ero gówien czy przemocy tylko czysta słodycz i niewinność.
A co do filmów, polecę jednak coś również dla twojej siostry, bo potem dorośnie i będzie cię miała w poważaniu(wiem co mówię), polecę Clannad’a, Clannad co prawda posiada serię anime którą trzeba zobaczyć, jest trochę mocno przeładowana emocjonalnie, niektóre elementy mogą być trudne w zrozumieniu, ale ta podstawowa core fabuła jest bardzo obrazowa, więc nie będzie w tym problemu, a to nawet atut bo po latach wróci do tej serii i będzie "ach"owanie że “a to o to chodziło”.
Natomiast co do filmu, to zakończeniem całej historii Clannada jest właśnie film. Sam oglądałem ten tytuł ze swoją siostrą jak miała 11 lat(yesu dziś ma 21, ej właśnie ogarnąłem że minęło 10 lat…OK BOOMER, idę poszukać liny albo popatrzeć jaki jest rozkład jazdy pociągów)…ale wracając, do teraz moja sis uważa to za wspaniałe doświadczenie. Co prawda już nie ogląda animu, bo nie lubi języka japońskiego, mimo to czasem jak jej coś rangi S podeślę, obczai z eng dubem :slight_smile: i podziękuje. Jeżeli natomiast szukasz czegoś trochę prostszego, ale równie dobrze wiercącego w sercu, podam Sayonara no Asa ni Yakusoku no Hana wo Kazarou(to chyba 100 raz polecam ten film) , anime potrafi dosicnąć emocjonalnie, ale nie ze względu na przemoc, albo na ero sceny(których w nawiasie nie ma). To dzieło może być trochę zbyt niedosadne, bo wiele dzieje się poza dialogami, jednak sam najważniejszy rdzeń fabulrny twoja siostra będzie ogarniać, na końcu na pewno będzie płakać(100% Proof). Nie wiem jak z polskimi napisami, może być ciężko, a szkoda by było by przez taką pierdołę nie obczaić. Godd luck.
No i moja ostatnia propozycja. Zdecydowanie najlżejsza , Hotarubi no Mori e. Tutaj absolutnie nie ma nic co mogło by w jakiś sposób “zagiąć mózg”, ten filmek nie dość że trwa zaledwie 45 minut, więc nie ma obawy, że się znudzi, jest bardzo prosto przedstawiony, więc zrozumiały będzie dla młodszej widowni, ale zawiera też trochę elementów które zauważy starsza widownia(nie, to nie podprogowe sceny ero, to nie ten film anim…nevermind), to tyle chyba, będzie beka jak wszystko obczajone, wtedy miej pretensje do siebie. :no_mouth:

ten kobayashi cośtam nie jest czasem pedofilskie? przynajmniej nowy sezon ma być

niech zobaczy jakieś ghibli coś, np. narzeczona dla kota, albo jakieś pretty cure

Dziękuje i nie moja siostra nic co wymieniłeś nie obejrzała nie wiem napewno może mange k-on jej załatwię ,
ale oglądałam Hotarubi no Mori e i płakałam na serio bo to anime było dla mnie mega sm,utne chociaż trwa 45 minut więc dziękuje!

Z dłuższych serii poleciłabym jej Cardcaptor Sakura albo Shugo Chara, jeśli nadąży z czytaniem!
Jeśli nie, to na Netflixie jest trochę Ghibli z dubbingiem i Pretty Cure pod nazwą Glitter Force :heart: poza tym z anime wzięłabym coś od Kyoto Animation! :heart:
Z mangą pomyślałabym nad Tokyo Mew Mew, Kobato, Cardcaptor Sakura, raczej z mahou shoujo albo takich lekkich, przyjemnych serii ^-^

A zapomniałam dodać! bardzo jej się spodobała manga K-on ! dziękuje za pomoc!

1 polubienie