[SZUKAM] Wspólne granie VR


#1

Witam!
Od niedawana posiadam Oculus Rift. Szukam ludzi do wspólnego grania. Z chęcią pogram w takie tytuły jak Rec Room, VRChat, czy jakiekolwiek ciekawe gry/aplikacje multiplayer :)


#2

Hmm, a jak oceniasz samego Oculusa? Myślałem parę razy o zakupie, ale zwykle gierki które czasem spotykałem na stoiskach z riftem, gdzie można było sobie “potestować” jakoś mnie nie zachwycały na tyle by uzasadnić wydatek. Ile czekałeś w ogóle na dostawę?


#3

Podbijam pytanie o samego Ocolusa ;]


#4

Z tego co słyszałem to bardziej opłaca się kupić HTC Vive. Gry są bardziej dostosowane do niego a oculusem podobną są problemy.
Czy to prawda?? Nie wiem.


#5

Ja uważam, że Oculus jest lepszy, dlatego właśnie kupiłem te gogle. Dla mnie są one po prostu wygodniejsze, chociażby waga robi swoje, więcej jest dobrze zrobionych exclusive’ow, np. Robo Recall, poza oficjalnym sklepem Oculusa można połączyć ze Steam. Nie wiem o jakich problemach pisze Spider :P Mi wszystko śmiga jak trzeba, podobnie jak przy HTC Vive, z którym też się bawiłem. Jakość obrazu jest podobna w obu goglach, pole widzenia takie same. Jeśli chodzi o kontrolery, to HTC Vive ma je strasznie nieintuicyjne, toporne. Oculus zaś świetnie jest zaprojektował, bardzo dobrze trzymają się w dłoni, można więcej gestów wykonywać, intuicyjne bardzo. Właśnie kontrolery ponad wszystko zdecydowały o tym, że kupiłem te gogle a nie inne. Kupiłem u siebie, na miejscu, więc przyszły mi następnego dnia. Jak się zastanawiacie nad kupnem to śmiało kupujcie, fajna zabawa, w ogóle inny poziom rozrywki. Pozostaje tylko czekać nad nowymi wersjami gogli, w których usprawnią grafikę, tj gęstość pixeli oraz pole widzenia. Mam nadzieje, że wystarczająco dobrze wyjaśniłem.


#6

w wakacje do roboty i może się nazbiera na gogle


#7

Chyba kwestia indywidualna… quaz bardziej chwalił te z HTC kontrolery…
Ale no jak kto lubi ja np nie rozumiem fanbojów PS, którzy karcą pady od x’a… które dla mnie np są miliun razy wygodniejsze. O to chodzi.

Gogli nie kupię, bo gier na to powaznych żadnych nie ma…