Tenebris Flamma

1.Imię/Nazwisko/Pseudonim: Tenebris Flamma aka “Płomienny Cesarz” /“Czarny Płomień”

2.Rasa:Feniks Królewski
[ol]
[li]Płeć: Mężczyzna[/li][li]Wiek: 34 terhany (około 7 tyś. lat)[/li][li]Wygląd postaci:(nie mogłem znaleść odpowiedniego avka więc opisuje)[/li]Tenebris mierzy koło 195, przez jego twarz kiedyś pewnie piękną przechodzi długa blizna, jego oczy wyglądają jak dwa małe wiecznie płonące ogniska a z ust nie schodzi kpiący uśmieszek. Włosy jego(co niezwykłe u tej rasy) są czarne jak agat, tylko jeden z kosmyków ma barwę krwistoczerwoną. mimo tego że jest szczupły z jego ciała bije siła a on sam wydaję się być pewnym siebie w każdym momencie. Zawsze ubiera się w długie szaty w kolorze złota,czerni i czerwieni a przez jego plecy przewieszone są na krzyż dwa miecze.
[/ol]
6.Historia: Tenebris urodził się w Dynastii cesarskiej jako drugi syn uwczesnego władcy, po śmierci brata (zginął w tajemniczych okolicznościach) został następcą tronu. W owych czasach Imperium zajmowało olbrzymi teren, a jej poziom kulturalny i naukowy stał na o wiele wyższym poziomie niż każde z dzisiejszych królestw. Jako następca tronu zaczął naukę w Prywatnej akademii dla feniksów czystej krwi. Od małego pociągała go szermierka i przejawiał do niej olbrzymi talent. Rozwijał się też wtedy aktywnie w wielu innych aspektach takich jak inżynieria, sztuka czy Filozofia. W połowie swoich studiów w skarbcu ojca odkrył jeden z Tytanicznych mieczy “Tarcze mroku”. Do tej pory żadnemu stworzeniu nie udało się okiełznać jego mocy, dopiero Tenebris nieznanym sposobem zapanował nad tym mieczem, jednak nie obyło się to bez skutków ubocznych. Jego włosy do tej pory w całości Krwistoczerwone zmieniły kolor na czerń zostawiając tylko jeden z Kosmyków na czole w naturalnym stanie. Z tego okresu pochodzi jeden z jego przydomków- “Czarny Płomień”. Niestety przyszłemu władcy nigdy nie było dane ukończyć akademii ani objąć władzę. 4 Terhany przed końcem jego nauki imperium zostało zdradziecko zaatakowane. Większość Armii Cesarskiej było porozrzucane po całym obszarze Państwa. Jednak najbardziej brzemienne w skutkach okazało się że przeciwnik wynalazł sposób pozbawienia życia Feniksa. Przeciwnik wykorzystując element zaskoczenia jak i to że Phoenix nie byli przystosowani do obrony w krótkim czasie wyrżnął 75% społeczeństwa, a swoją mroczną magią zdestabilizował kontynent powodując jego zapadnięcie (przy okazji Mroczny władca unicestwił olbrzymią część swojej armii). W okresie “wielkiego smutku” Ten nauczył się czym jest porażka i śmierć najbliższych, dzięki poświęceniu gwardzistów jego ojca udało mu się na czas wymknąć z pułapki z kilkoma towarzyszami. Po ojcu został mu tylko jego miecz i 2 Sygnety Magazynujące manę otoczenia (wykorzystanie tych sygnetów powoduję zmagazynowanie many martwych stworzeń czy roślin-w tym roślinu po użyciu obumierają). Przez wiele dekad zbierali porozrzucanych po całym świecie Feniksów. 3 stulecia później zdzieśiatkowany i wyczerpany lud, był świadkiem koronacji Tenebrisa na Cesarza Imperium. Jednak mimo spokoju jaki nastał w tamtych czasach, myśli młodego władcy biegały wyłącznie wokół zemsty. Zgromadził on wszystkie swoje siły i uderzył na wroga w jego legowisku. Niestety Kampania okazała się zupełną klęską a sam Ten został wtedy raniony w twarz, Mroczny władca w odwecie najechał i spustoszył ziemię zajmowane przez resztki rasy Feniks,pozbawiając ją do końca znaczenia. Po tej wojnie zwanej " wojną krwi" ocalał niecały tysiąc feniksów. Ten załamał się po tym wydarzeniu i na wiele stuleci zagłębił się w studia nad starożytną magią. Z nieznanych przyczyn w 3 stuleciu nowej ery porzucił on swoją starą siedzibę i rozpoczął podróż. Płomienny przez setki lat przemierzał kontynenty w celu zwiększenia swojej siły, Często oferował swoje usługi wielu różnym królom. książątkom czy Cesarzom, w zamian poznając tajemną wiedzę i zdobywając cenne umiejętności. W Alianthcie pojawił się 30 lat przez “pierwszą apokalipsą”. Przez 29 Lat zajmował się zwalczaniem potworów, tłumieniem buntów czy ochroną ważnych osobistości. Rok przed apokalipsą zniknął w tajemniczych okolicznościach i na długi czas słuch o nim zaginął… Powrócił 4 lata po po zakończeniu walk, Gdy na kontynencie dymiły jeszcze zgliszcza. Przez dłuższy czas mieszkał w Kaplicy Nieskończonego i tam dowiedział się o poszukiwaniach “broni królów”.
T
7.Umiejętności:
Umiejętności te tenebris opanował W Akademii:
[ul]
[li]Doskonała znajomość fechtunku (styl dwóch mieczy)[/li]-posługiwanie się każdym rodzajem broni
-podstawy ulepszania narzędzi magią runiczną
-podstawy Zarządzania, prawa i kilku innych nieistotnych kierunków
-Sztuka oratorska
przez Lata walk Płomienny nabrał doświadczenia w kierowaniu wojskami i strategi.
[/ul]
8.Broń: Bronią Tena są Dwa tytaniczne miecze: jeden z nich nazwany “Brzaskiem” jest typowy mieczem Okresu imperium.W tamtym okresie prawie każdy żołnierz używał tego rodzaju broni. Drugim Mieczem jest “Tarcza Mroku” miecz Tytana Pheynixa Wygnanego. “Płomienny” był pierwszą Istotą której udało okiełznać się destruktywną siłę miecza (złośliwy twierdzą ze sam był tak zepsuty że miecz nie mógł mu nic zrobić). Umiejętnością tej broni jest zmiana postaci na tarcze i tymczasowa Absorpcja wszystkich Obrażeń.
[ol]
[li]Magia: Tenebris jak każdy Feniks doskonale opanował wszystkie aspekty magii Ognia, nauczył się go kontrolować (kierować i nadawać formy wedle uznania) nadawać mu własną wole (tj potrafił na pewien czas z ognia uformować kilka stworów a ci wykonywali podstawowe polecenia. Tak jak każdy feniks nie potrzebował materiału do stworzenia ognia i potrafił zskrzesać go w każdych warunkach. Potrafi ciskać płomiennymi kulami, otaczać siebie (lub kogo chcę ) płomienną tarczą lub spopielać przedmioty na odległość.Badając tą dziedzinę zyskał też kontrole nad mniej oczywistymi aspektami tego żywiołu: może zabierać ten składnik z otoczenia obniżajac temperaturę otoczenia. Poświęcił się tez długotrwałym studiom nad Geocją- jednak przyniosło mu to średnie rezultaty. udało mu się przyzywać tylko poślednie demony więc rzadko wykorzystuję tą umiejętność. jest też jedynym znanym w Historii tej rasy feniksem który opanował Strefę mrocznej Magii, potrafi rzucać wysokopoziomowe klątwy i pozbawiać materię całkowicie światła, opanował doskonale tworzenie iluzji i pochłanienie przedmiotów przez mrok.[/li][li]Wiedza:[/li]Większość swojej wiedzy Płomienny zdobył w Akademii i podczas studiów nad magią.
-Znajomość większości starożytnych i dzisiejszych języków–> potrafi porozumieć się z praktycznie każdą istotą inteligentna która stworzyła jakakolwiek cywilizację.
-szeroka znajomość Historiografii–> znajomość historii i dawnych zdarzeń pozwala mu często wysuwać wnioski co do posunięć wroga (zna także wiele legend i pieśni dzięki czemu jest dobrym kompanem do podróży)
-Dogłębna znajomość Ras-> ich umiejętności, wad czy sposobu życia
[/ol]
[ul]
[li]Opanowanie Wszelakich kierunków naukowych w stopniu wystarczającym dla przeżycia (tzn. że wie jak opatrzeć człowieka, zna podstawe klasywfikacji Biologicznej [stosowanej przez jego rase])[/li][/ul]
[ol]
[li]Religia: Wiara w Nieskończonego- Boga jego przodków. Żarliwa wiara Daję Tenebrisowi pewność że zawsze istnieje siła wyzsza która będzie nad nim czuwała. Modlitwy także przyśpieszają jego regenerację many.[/li][/ol]
PS. Egil zanim cos zedytujesz napisz mi na dole co. Sam to wrzucę :smiley: i od razu się zorientuje co zmieniłeś

O matko… BB code nie działa? Widzę tu same kody z BB…

Za wiele lat. Nie dasz rady wczuć się.w.postać. Powiedzmy że rasa feniksow ma… Hm… Około 700 000. Rozumne są może od 400 000, a cywilizacje stworzyły około 70 000 lat.temu. Że względów.fabularnych więc… Masz max 8 tys. Lat.
Znajdź grafikę.
Resztę jutro poczytam bo bb code mi mię pozwala…

a może dajmy że inteligentne były od razu? tyle że zostały (tak jak reszta wielkich ras) przez Tytanów (dziećmi tatanów są bogowie) wię może moja postać bd miała koło 300 tyś lat

PS BB code?

a tak na marginesie i tak ograniczałem się z pisaniem, bardzo ograniczałem

Na tapatalku wszedłem i zbugował się BB.
Nie twórz historii, to nie Grecja, żeby bogowie byli dziećmi tytanów.

Napisz w wieku: “Świadomy od 7 tysięcy lat”

znajdź img do wyglądu

Popraw historię tak aby zgadzała się z wiekiem

Każda z umiejętności musi zostać opisana w historii - jak ją zdobyłeś, ile trenowałeś, dlaczego, etc.

Twoje bronie są absolutnie za silne. Mają miano artefaktów, z którymi gracz nie może zacząć gry.

W ogóle nie opisałeś magii. Dokładne opisz każde zaklęcie jakie znasz. Jego nazwe, działanie, efekt.

Wiedza jest zbyt oględnie opisana.

Zbyt oględnie opisałeś religię.

Jeżeli chcesz mieć tak potężną postać, musisz stworzyć około 3 razy dłuższą kartę.

zaktualizowałem :smiley: wybacz mi pomyłki pierwszy raz tworzę karte do PBF :smiley:
co mógłbym jeszcze zmienić? rozwinąć swoje umiejętności magiczne?
w jai sposób moja wiedza jest za ogólnie opisana?

http://www.goods.pl/images/products/pl/Kit_Rae_Avoloch_Mithrodin_Sword_z_autografem_KR0038.jpg
klasyczny miecz szeregowców armii phoenix
http://i216.photobucket.com/albums/cc271/Tohonio/Short_Sword.jpg
“tarcza mroku”

obrazek?

i jak z moją postacią?
chciałbym zacząć grać :stuck_out_tongue:
taaaaa trochę długo to trwało