Tengen Toppa Gurren Lagann (Gurren Lagann)

Akcja Tengen Toppa Gurren Lagann rozgrywa się w fikcyjnej przyszłości, gdzie ludzie zostali zmuszeni do życia pod ziemią w małych izolowanych społecznościach. Te “wioski” nie mają żadnego kontaktu z powierzchnią oraz z innymi wioskami. Z powodu dużych zniszczeń powodowanych przez częste trzęsienia ziemi, wioski zmuszone są do ekspansji w głąb ziemi – osoby wyznaczone do tych zadań są zwane “kopaczami”.

Wioska Jiha jest domem Simona, czternastoletniego kopacza, osieroconego po tragicznej śmierci jego rodziców w trakcie jednego z trzęsień ziemi. Doceniony przez przywódcę wioski jako najlepszy kopacz, lecz odrzucony przez rówieśników, odkrywa pod ziemią specjalny klucz przypominający świder oraz zostaje “zarekrutowany” przez ekscentrycznego kolegę o imieniu Kamina do jego grupy zwanej “Brygadą Gurren”. Kamina marzy o wydostaniu się na powierzchnię, którą odwiedził w dzieciństwie razem z ojcem, lecz musiał wrócić, gdyż był za słaby by tam przetrwać.

[spoiler] Co tu dużo pisać, to anime to klasyka. Oceniam je na 9/10, dużo akcji, piękna kreska a historia jeszcze lepsza :D

Każdy fan anime powinien to oglądnąć.[/spoiler]

Nigdy nie lubiłem mechów ani też lubić nie bede ale ta seria jest jedynym niepowtarzalnym wyjątkiem :D Godna polecenia :)

Moje odczucia co do tego tytułu?

kocham to anime :D za muzykę, Yoko, bohaterów, walki, rozmach i za całą tą akcje, która w nim jest. Mnie każdy odcinek coraz bardziej przyciskał do fotela. Taka energia płynie z monitora jak się ogląda.
Scenariusz jak nic na tasiemca tysiąc odcinkowego zmieszczona w 27 odcinkach :D

Muzyka hmmmm… Wzniosła. To mogę powiedzieć na pewno podnosi na duchu i sprawia, że widoczne sceny ściskają za serce jak i za gardło. W czasie walki muzyka podkreśla dramaturgie i poziom walki.

Scenariusz jak wyżej napisałem mógł by posłużyć na tasiemca. Jest w nim wszystko co powinna zawierać naprawdę dobra opowieść.

Postacie są oryginalne i każda ma swoją osobowość za co każdą p[ostać można polubić lub znienawidzić. Ja osobiście nawet złych bohaterów lubię za to jacy są.
No i oczywiście Yoko

A zresztą zobaczcie sami :D w mojej ocenie anime ma 11/10

nie było wcześniej już takiego tematu? XD

mechy - kocham
Tengen - kocham x2

Nigdy nie oglądałam ale z tego co tu widzę , powinnam zacząć oglądać :3

Szczerze to z opisu nie brzmi ciekawie ale jak wszyscy mają takie dobre opinie… zaklepuję w kolejce do obejrzenia XD

Ei przełam się, jak pierwszy odcinek cię zniechęci to przełam się i zobacz drugi… ja podchodziłam do tego anime 4 razy… pierwsze 3 obejrzałam tylko 1 odcinek i zrezygnowałam, a za 4tym… zaczęła się moja najlepsza przygoda z anime EVER! Potem już nigdy nie znalazłam serii, która byłaby aż tak EPICKA i GENIALNA zarazem!! Po obejrzeniu tego już w każdym anime czegoś mi brakowało i chyba już zawsze będzie brakować XD

1 odcinek też mnie trochę zniechęcił, drugi już się spodobał. Ale nauczony doświadczeniem ze Steins;Gate nie oceniam anime zbyt szybko. To ma tyle pozytywnych not, że ogarnę na 100 % wszystkie odcinki.

ogarnij ogarnij <3 a co do Steins Gate… .mnie wlasnie zniechęcił pierwszy epek, dalej jest lepiej? XD

Dalej jest cudownie. Akcja rozkręca się stosunkowo powoli, ale po ostatnim odcinku zrobisz naprawdę wielkie oczy powracając do pierwszego. Wytrzymaj, potem akcja wystrzeli jak pocisk z karabinu. Dałem 10/10 jedno z moich ulubionych anime. Trochę śmiechu, trochę łez, trochę podziwu dla twórców. Nie pożałujesz.

Gainax - i wszystko jasne. Wielka duchowa kontynuacja Gunbustera i Diebustera. Genialnych serii wyznaczających standardy. Sama nie jest gorsza, chociaż pewna jej część to istna parodia serii mecha. Sam podział na 3 tercje, z których każda emanuje innymi emocjami (nawiązanie do FLCL, Evy, *busterów) został świetnie wykonany. Anime to jest złożone, a jednocześnie przystępne. Śmieszne, a jednocześnie poważne. Głębokie, a jednak łatwe w odbiorze. Dla widzów od twórców, którzy pod widza tworzyli od lat. Czego więcej chcieć?

Po rozpadzie Gainaxu już nic nie było takie samo - Kill la Kill przypominał TTGL tylko z wierzchu, wnętrze zaś robiło wrażenie wyciętego z powodu dedlajnu bądź braku funduszy. Mam nadzieję, że Gainax znów kiedyś się zjednoczy - razem są jak DAI-SUPER-ULTRA-MEGA-HYPER-DUPER-GURREN-LAGANN! FAJT DA PAŁA!