Teorie spiskowe - od kreskówek po historię alternatywną

Ten wątek ma za zadanie zmusić nas do zadumy nad różnego rodzaju teoriami spiskowymi, historią alternatywną, itd. itp.
Wpisujcie tutaj wszystkie swoje teorie i dyskutujmy o ich sensie, naszym odczuciu co do tych jak i debatujmy nad nimi ^^
Ja zacznę (podam jedną, ale mam jeszcze sporo takich w zanadrzu)
A więc to jest teoria związana z ludzkim społeczeństwem. Zanim zaczniecie zastanawiać się nad sensem tej teorii zwróćcie uwagę na “sezonowość” ludzkich osiągnięć. Świetnym przykładem na to są cywilizacje Indian amerykańskich - w końcu Aztekowie, Majowie, Inkowie itd. mieli świetnie rozwiniętą medycynę, astronomię, kultura wysoko rozwinięta. A jednak coś się stało. Czemu lud, który miał tak wiele, nie wynalazł prochu? Albo czemu nie umieli wyprodukować sobie np. zbroi w stylu tych europejskich czy azjatyckich? Teoria ta, opiera się na tym, że ludzie to tylko obiekt testów jakiejś wyższej cywilizacji nie z tego świata, która sprawdza, czy inne cywilizacje są w stanie same dojść same tak wysoko jak ta jedna. Za nasza cywilizacja teraz właśnie znajduje się u szczytu swoich możliwości. Więc czeka nas teraz jakaś katastrofa a potem kolejny okres wynajdowania, odkrywania, wymyślania itd. Co wy na to? Mam nadzieję, że będzie to ciekawy watek :P
Zapraszam do dyskusji ^^

Jakby nie było na tym polega moim zdaniem ewolucja, wszystko umiera i że tak powiem, odradza się silniejsze XD
P.S. Ale w kosmitów co na nas eksperymentują nie wierzę, a nawet jeśliby to była prawda to i tak by mnie nie interesowało. Chcę jedynie przeżyć jeszcze kilka szczęśliwych chwil z moim chłopcem, wzniosłe sprawy to nie moja działka XD

Podobnie myślałem, jednak to mi nie przeszkadza. Jeśli ludzie mają czerpać korzyści z takiego szybkiego rozwoju, to jestem w 100% za. Jestem fanem sci-fi dlatego postęp był zawsze moją dewizą :D byle byśmy się do tego czasu nie pozabijali, to będzie miło :)