Tibia OTS pod SAO?

Myślałem dzisiaj jakby wyglądało SAO jako OTS Tibi i doszedłem do wniosku, że to może niegłupi pomysł.

Nie ciężko byłoby mapować, w końcu w miare pokonywania poziomów możnaby dodwać kolejne piętra, nie trzeba odrazu 100 pięter. Teleporty są jak znalazł. Możnaby usunąc profesje sorcerera, paladina i druida i zastąpić wszystkie trzy knightem (albo np. nazwać go adventurer). Możnaby usunąć wszelkie łuki i różdżki (albo prościej postawić ots 7.6, lub wcześniejszy gdzie nie było staffów i rodów), oraz zmienić spelle - na tworzenie nowych mobów czy spelli jest mnóstwo tutoriali.

Możnaby podkręcić moby tak, że miałyby mnóstwo hp, armora i atk, tak aby wszyscy musieli chodzić razem.

Odpalałem już serwer ots z kolega i nie jest to ciężka sprawa o ile nie robi sie tego na dedyku, ale też można. Możliwe, że ktoś ma na tyle dobry komp, że mógłby hostować, dopóki nie uznamy, że pomysł jest na prawdę dobry i można będzie wykupić serwer. Jeśli by dorzuciło się chociażby 5 osób po 5 złotych, to jest połowa ceny dla głównego płacącego (w sumie jeśli bierzemy tani serwer 60 zł, to ja nawet mogę być taką osobą).

Każdy na pewno myślał jakby tu stworzyć SAO, albo czy stworzą, o grze 3d robionej od 0 nie ma co marzyć jeśli sie nie weźmie za to konkretna firma, a jeśli wezmą się za to amatorzy, to może potrwać to długo zanim zrobi się coś konkretnego, jeśli weźmiemy Tibię to w tydzień możemy mieć właśnie coś konkretnego.

Jeśli chodzi o moje umiejętności mapowania, to ze starszymi wersjami nie bedzie problemu, z nowszymi nie będzie to wyglądało mega dobrze, ale na początek da radę, myśle, że mam na którymś nośniku swoje stare mapy które wyglądają tak:
LINK DO ALBUMU - IMGUR

A jeśli chodzi o sam OTS, który kiedyś nazywał się oldschool (ludzie nie chcieli grać, bo było za ciężko walczyć z mobami, razem z kolegą lubiliśmy starą tibie gdzie nie chdziło się samemu na demce, a wysoki lvl to był 50 lvl, więc troszkę pozmienialiśmy staty… xd) to zachowało się pare ssów:

Co o tym myślicie?

Tak wgl. jeśli uważacie tibie za gówno, to chociaż mi tego nie piszcie, bo będzie długa i męcząca dyskusja na ten temat ze mną.

Ciekawy pomysł, szczerze w tibię nie grałem długo… późno też miałem neta i jakoś takie gry mnie nigdy nie kręciły. Zaczynałem moją przygodę od Lineage 2 :D Wydaję mi się, że mogłoby coś naprawdę ciekawego powstać z tego.

Nie znam się niestety na mapowaniu, ani programowaniu… Ale zagrałbym w coś takiego, w końcu Tibia była grą na którą zmarnowałem w dzieciństwie najwięcej czasu ;d

Założyłem ten temat z myślą raczej o osobach chętnych do grania, niż tworzenia samego OTSa, aczkolwiek, jeśli ktoś jest chętny i do tego i do tego niech pisze. Pamiętajmy jednak, że to nakłada na niego pewne obowiązki, tworząc labirynt z bossem, nie będzie mógł go znaleźć (bo przecież sam zaprojektował drogę). No chyba, że będzie tak dobry w projektowaniu, że sam się zgubi w swoim labiryncie xD

heh pomysł jak dla mnie obojętny xD ale jak już byście robili OTS’a nie zapomnijcie o OtClient (zajebiste dodatki można sobie zrobić :) ) i zawsze mogę jakoś pomóc ;D

Nie słyszałem o OtClient, ale jakby pomysł miał wystartować, to chętnie posłucham :D

ogólnie powiem tyle że otclient to ulepszony client tibii z wypasionymi dodatkami, ułatwia sprawe itp ;)

Dodałem ankietę, abym miał lepszą orientację. Ankieta publiczna z powodu wielokrotnego wyboru, zaznaczajcie dwie opcje “dobry pomysł” lub “słaby pomysł” oraz “wezmę udział” lub “nie wezmę udziału”.

Chodzi o to, że nie chcę całego forum popierającego pomysł ale zbyt leniwego, żeby wziąc w nim udział, jak i niektórzy mogą uważać to za słaby pomysł, ale są tak zaangażowani w społeczność anime, że spróbują pograć/pomapować czy coś w ten deseń, chyba wiecie o co mi chodzi.

Czyli ja, nie czuje tego juz do otsow i nie zbyt to widze ale pomoc moge bo kiedys mialem poke otsa xD po za tym KuruNeko pewnie chetnie pomoze xD

Nie ma co sie oszukiwać, tibia sie wypala, ale póki nie ma nic lepszego :D zreszta jak sie okaze ze stworzymy jakas zorganizowana grupe, mozna popracowac nad amatorskim sao samemu :P

tibiaaa… lols… kiedyś to było fajnee XD

nadal jest jeżeli uderzy się w dobry punkt i stworzy się przyjazny dla graczy serwer ;)

@Domen twój vote, że jest to dobry pomysł jest równoznaczny z tym, że weźmiesz udział? :P

Powiedźmy tak, jesli znajdzie się 5 osób (6 ze mną) chętnych do tego projektu, nie tyle do produkcji co do testowania, to sprobujemy w jakis tani sposób to zahostować (albo jakieś lamerskie hostingi, albo prosto z kompa).

Jeśli znajdzie się 10 osób to porobimy pare dni testy sposobem wyżej /\ zobaczymy jaka bedzie aktywnosc a ja zaczne czytac swoj podrecznik do serwera ubuntu xD

Jesli będzie ponad 15 osob chetnych do testowania i pare do produkcji to mozemy ruszyc od razu z jakims drozszym hostingiem, przy czym, licze na to, ze troche niektorzy pograja (chociaz w sumie mozna oplacic tylko na miesiac, to mala strata jakby nie wyszlo bedzie, a sprobowac warto).

DAJMY NA TO, ŻE CZEKAM DO SOBOTY RANO :3

Powiem szczerze iż w tibie nigdy nie grałem xD ale jak coś to mogę się poświęcić i pograć trochę w tibie ogarnąć to i zagrać z wami w SAObie czy jak to tam nazwiecie xD ew. mogę też pomóc przy tworzeniu jakichś questów.

Super, w takim razie oddaj głosy do vote proszę :)

tworzenie questów, masz na myśli pisanie skryptów do NPC (są poradniki, na ich podstawie bez żadnej wiedzy programowania można stworzyć podstawowe questy czy rzeczy) takich jak np. taski zabij tyle i tyle mobów, czy moze mapowanie ukrytych skrzynek czy cos?

W sumie nie mam zielonego pojęcia ale jeśli nie jest to trudne to mogę się tym zająć xD

ja ta mogę się postarać o stronkę ewentualną oraz jakieś skrypty w grze :D

Nie jest, szczególnie, że możemy Ci z tym pomóc :) Problem w tym, że jeśli zrobisz takiego questa nie możesz nikomu o nim powiedzieć, ani nie masz frajdy jak go odkryjesz ^^ Ale, nie wszystkie questy bedziesz ty robić ;)

Super, ja lubie mapowanie, ale domyslam się, że to na tyle fajna sprawa, że jeśli będzie paru chętnych to najwięcej do tego, pewnie bede musial zajmowac sie dedykiem ;3 Yahiko, Ty swoje poke ots jak hostowales?

ja sobie hostowałem zdalnie u jednego typka :p ale na VPSie też nie problem będzie się pobawić :P więc pomóc mogę :P ogólnie ze wszystkich itemki/mapy/serwer/strona :D itp czego dusza pragnie bo z mappowaniem napewno trochę osób będzie trzeba xD 100poziomów mapy się nie zrobi xD ogólnie będzie potrzebna też spora ilość miejsca na mapę :P

Z mapą to nie będzie problemu, będziemy robić stopniowo, możemy zmieniać rzeczy ręcznie (w sensie np. po zabiciu bossa usuwamy jego spawn i dodajemy teleport), albo kiedy juz wiekszosc bedzie na wyzszych lvl mozna usunac czesc nizszych itd.